اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مداری که اگر ولتاژ کمتر از 5 ولت شدLED چشمک بزند ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مداری که اگر ولتاژ کمتر از 5 ولت شدLED چشمک بزند ؟

چطور میشه با ترانزیستور و دیود زنر و خازن مداری ساده ساخت که اگر ولتاژ ورودی کمتر از 5 ولت شد LED چشمک بزند. ؟

پاسخ : مداری که اگر ولتاژ کمتر از 5 ولت شدled چشمک بزند ؟

سلام سرچ کردم اما چشمک زن نبودن ! در ضمن نمیخوام خود این مدار هم توان زیادی مصرف کنه .دوستان مدار خاصی مد نظرشون هست ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
      سلام سرچ کردم اما چشمک زن نبودن ! در ضمن نمیخوام خود این مدار هم توان زیادی مصرف کنه .دوستان مدار خاصی مد نظرشون هست ؟
      ساده ترین چیزی ک ب ذهن من میرسه اینه که ی رله 5 ولت کوچیک بگیری یه پتانسیومتر هم بذاری تو مسیرش و جوری تنظیمش کنی ک دقیقا سر 5 ولت رله خاموش بشه...(چون خود رله 5 ولت فکر کنم با4 یا 4.5 ولت هم روشن میمونه )
      بعد پین خاموش رله رو وصل کن به یه مدار چشمک زن ساده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARLOX نمایش پست ها
        ساده ترین چیزی ک ب ذهن من میرسه اینه که ی رله 5 ولت کوچیک بگیری یه پتانسیومتر هم بذاری تو مسیرش و جوری تنظیمش کنی ک دقیقا سر 5 ولت رله خاموش بشه...(چون خود رله 5 ولت فکر کنم با4 یا 4.5 ولت هم روشن میمونه )
        اگه بخواد از این روش استفاده کنه باید یه مدار چشمک زن هم توی خروجی رله اضافه بشه....و چشمک زن توی کنتاکتNCرله قرار بگیره

به نظرتون بهتر نیست مدار هایی که پیدا کرده بزاره اینجا خودمون یه چشمک زن واسش درست می کنیم
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          اگه بخواد از این روش استفاده کنه باید یه مدار چشمک زن هم توی خروجی رله اضافه بشه....و چشمک زن توی کنتاکتNCرله قرار بگیره

به نظرتون بهتر نیست مدار هایی که پیدا کرده بزاره اینجا خودمون یه چشمک زن واسش درست می کنیم
          خب مطمعنا اونجوری بهتره ولی کو ؟خودش مدار پیدا کرده بود ک میساخت!
          اینجا بچه ها اصلا کار راه نمیدازن یا بندازن هم خیلی طولش میدن طرفو پشیمون میکنن

دیدگاه

خب مطمعنا اونجوری بهتره ولی کو ؟خودش مدار پیدا کرده بود ک میساخت!
            اینجا بچه ها اصلا کار راه نمیدازن یا بندازن هم خیلی طولش میدن طرفو پشیمون میکنن
            اون مداری که ایشون میخوان خیلی توی گوگل سرچ کردم اصلا نبود....حتی اگه یکی می بود که یه ال ای دی رو هم روشن میکرد خوب بود ولی نبود که نبود
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام :
              یک رله 5 ولت تا ولتاژی بین 2.5 الی 3 ولت هم روشن می ماند، پس مدار پیش نهادی شما چگونه می تواند کاهش کم تر تا این حد را نشان دهد. حداقل ولتاژ قابل قبول در مدارات دیجیتال سری تی تی ال 4.75 ولت است.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                با سلام :
                یک رله 5 ولت تا ولتاژی بین 2.5 الی 3 ولت هم روشن می ماند، پس مدار پیش نهادی شما چگونه می تواند کاهش کم تر تا این حد را نشان دهد. حداقل ولتاژ قابل قبول در مدارات دیجیتال سری تی تی ال 4.75 ولت است.
                منم توی همین فکرم کلا با این روش نمیشه باید یه مدار درست حسابی واسش درست کرد
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

پاسخ : مداری که اگر ولتاژ کمتر از 5 ولت شدLED چشمک بزند ؟

گلا استفاده از رله درست نیست چون تو ی ولتاژ خاص عمل نمی کنه همیشه
                  جدیدترین ویرایش توسط ali.ra; ۱۶:۴۰ ۱۳۹۵/۰۳/۲۵.
                  التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                    با سلام :
                    برای همین گفتم یه پتانسیومتر با رله سری شه که افت ولتاژ رو بیشتر کنه...و با کمی ازمایش و خطا قابل تنظیمه
                    مثلا فرض میکنیم رله تا 3 ولت هم روشن باقی میمونه پس مقاومت میتونه 5 رو به 2 تبدیل کنه تا رله تو این لحظه خاموش بشه
                    در ضمن من اولش هم گفتم این ساده ترین راهه و اگه کارش لنگ باشه عجلع داشته باشه میتونه استفاده کنه و الا دوستان میتونن پیشنهاد های بهتر و حرفه ای تری ارائه کنن

دیدگاه

این خودم طراحی کردم با چیزا که می خواستی تست هم کردم کار می کنه فقط چشمک زدن نیاز به استابل داره که اون حداقل خودش 2 تا ترانزیستور دیگه می خواد خروجی این در واقع ثابت اه اگه ولتاژ بیاد پایین خروجی ثابت یک می شه اگه فکر کردی چشمک زن خیلی لازمه خروجی این رو به یک استابل بده
                      التماس دعا

دیدگاه

چرا اینقدر مسبله رو پیچیده میکنی بزن وسط مثل سابق...
                        2 تا راه حل به نظرم میرسه 1- استفاده از ای سی های مقایسه کننده مثل lm339 و استفاده از خازن و مقاومت به صورت سری برای ساخت مدار اوسیلاتور و 2- استفاده از یک at tiny برای مقایسه و...
                        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

فکر نمی کنید میکرو توان زیادی مصرف می کنه تازه با ولتاژ بایین نمی تونه کار کنه قیمت و سادگی و ...

کلا نمی دونم چرا دوستان قدر مدارات انالوگ رو نمی دونن گاهی خیلی می تونن کار راه انداز باشن ها و بدون مشکل با عمر زیاد!
                          التماس دعا

دیدگاه

چرا از اپ امپ استفاده نمیکنی؟

دیدگاه

شما ولتاژ اصلی که تو مدارتون هست 5 ولته یا 12 ولته؟منظورم اینه که 12 ولت هم تو مدارتون دارید یا کلا ورودیش هم 5 ولته؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X