اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با atmega128 (پروگرم کردن و تبدیل به کردن به dip(

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با atmega128 (پروگرم کردن و تبدیل به کردن به dip(

با سلام
    دوستان من یه ایسی atmega 128با یه مبدل smdبه dip خریدم 64پایه هست پروگرمرم هم از پروگرم های فروشگاه eca(مولتی پروگرمر ) هستش الان دو تا سوال دارم من این پروگرمر رو به چه شکلی به پروگرمر وصل کنم تا بتونم پروگرم کنم کابل isp هم دارم ولی به چه شکلی به ایسی وصل میشه ؟؟؟
    سوال دومم اینه که این مبدل ایسی هست باید ایسی رو روش لحیم کاری کنم؟؟
    ممنونمممممم
    a happy person is one who wants happiness for other

پاسخ : مشکل با atmega128 (پروگرم کردن و تبدیل به کردن به dip(

سلام. این میکرو و atmega64 به روش معمولی پروگرم نمیشه!
    در میکروهایی مثل atmega8,16,32 شما با اتصال برق، زمین مشترک و اتصال هم نام MISO, MOSI و SCK (یعنی مثلا MISO پروگرمر به MISO میکروکنترلر متصل شود) از کابل پروگرمر به میکرو اون ها رو شناسایی و برنامه ریزی کنید. اما در 64 و 128 شما باید MOSI پروگرمر رو به PE.0 میکرو و MISO پروگرمر رو به PE.1 میکرو متصل کنید. 5 ولت رو میتونید جداگانه یا از پروگرمر (پیشنهاد می شود) تامین کنید و در صورت استفاده از تغذیه جدا برای 5 ولت حتما می بایست تمام زمین ها رو به هم وصل کنید. (تا سطح منطقی برای میکرو قابل تشخیص باشه!)
    ضمنا در میکرو ATMEGA64 , 128 یه فیوزبیت هست به نام M103C اون رو فعال نکنید که دچار دردسر میشید.
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_man847 نمایش پست ها
      با سلام
      دوستان من یه ایسی atmega 128با یه مبدل smdبه dip خریدم 64پایه هست پروگرمرم هم از پروگرم های فروشگاه eca(مولتی پروگرمر ) هستش الان دو تا سوال دارم من این پروگرمر رو به چه شکلی به پروگرمر وصل کنم تا بتونم پروگرم کنم کابل isp هم دارم ولی به چه شکلی به ایسی وصل میشه ؟؟؟
      سوال دومم اینه که این مبدل ایسی هست باید ایسی رو روش لحیم کاری کنم؟؟
      ممنونمممممم
      با سلام و درود
      پیرامون این موضوع در اینجا بحث شده است:

نوشته اصلی توسط Javad Moosavi نمایش پست ها
      سلام. این میکرو و atmega64 به روش معمولی پروگرم نمیشه!
      در میکروهایی مثل atmega8,16,32 شما با اتصال برق، زمین مشترک و اتصال هم نام MISO, MOSI و SCK (یعنی مثلا MISO پروگرمر به MISO میکروکنترلر متصل شود) از کابل پروگرمر به میکرو اون ها رو شناسایی و برنامه ریزی کنید. اما در 64 و 128 شما باید MOSI پروگرمر رو به PE.0 میکرو و MISO پروگرمر رو به PE.1 میکرو متصل کنید. 5 ولت رو میتونید جداگانه یا از پروگرمر (پیشنهاد می شود) تامین کنید و در صورت استفاده از تغذیه جدا برای 5 ولت حتما می بایست تمام زمین ها رو به هم وصل کنید. (تا سطح منطقی برای میکرو قابل تشخیص باشه!)
      ضمنا در میکرو ATMEGA64 , 128 یه فیوزبیت هست به نام M103C اون رو فعال نکنید که دچار دردسر میشید.

با سلام و درود
      کاربرد فیوزبین M103C چیست و در صورتی که فعال شد چه اتفاقی می افتد؟ چگونه می توان آن را به حالت قبل برگرداند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
        با سلام و درود
        پیرامون این موضوع در اینجا بحث شده است:

با سلام و درود
        کاربرد فیوزبین M103C چیست و در صورتی که فعال شد چه اتفاقی می افتد؟ چگونه می توان آن را به حالت قبل برگرداند؟
        هیچی گلم وقتی تیکش فعال کنی میکرو پر پر می شه :| نزنش :|
        Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali Chiefer نمایش پست ها
          هیچی گلم وقتی تیکش فعال کنی میکرو پر پر می شه :| نزنش :|
          با سلام و درود
          به چه دلیل پر می شود؟ کاربرد اصلی این فیوزبیت چیست؟

دیدگاه

با سلام و درود
            تا جایی که من مطلعم میکرو از m128 به m103 تبدیل میشه و هیچ اتفاق خاصی براش نمیوفته!!!!(مثل پرپر شدن) فقط به یه میکرو دیگه تبدیل میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
              تا جایی که من مطلعم میکرو از m128 به m103 تبدیل میشه و هیچ اتفاق خاصی براش نمیوفته!!!!(مثل پرپر شدن) فقط به یه میکرو دیگه تبدیل میشه
              بله دقیقا همین اتفاق می افتد ودیگر پروگرام نمی شود )) درسته؟ خوب میکرویی که پروگرام نشه چه بدرد می خوره ؟البته فکرکنم باتغییر پایه هاش بشه پروگرام مجدد ! ولی من دو بار حواسم نبود دیگه پروگرام نشد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali Chiefer نمایش پست ها
                بله دقیقا همین اتفاق می افتد ودیگر پروگرام نمی شود )) درسته؟ خوب میکرویی که پروگرام نشه چه بدرد می خوره ؟البته فکرکنم باتغییر پایه هاش بشه پروگرام مجدد ! ولی من دو بار حواسم نبود دیگه پروگرام نشد!
                مشکل از سمت شما که فک میکنین چون کاری رو نتونستین بکنین پس حق با شما
                خیلی راحت پس از اون که این فیوزبیت رو فعال میکنین از منوی انتخابی میکرو رو روی Atmega103 میذارین و دوباره اون فیوزبیت رو به حالت قبلی بر میگردونین
                یا روی همون m128 هم که باشه دوباره به حالت قبلی برمیگرده
                حداقلش اینه که این کار رو بار ها انجام دادم

دیدگاه

با سلام و درود
                  تبدیل Atmega128 به ATmega103 چه مزیت و کاربردی دارد؟

دیدگاه

مشکل از سمت شما که فک میکنین چون کاری رو نتونستین بکنین پس حق با شما
                    خیلی راحت پس از اون که این فیوزبیت رو فعال میکنین از منوی انتخابی میکرو رو روی Atmega103 میذارین و دوباره اون فیوزبیت رو به حالت قبلی بر میگردونین
                    یا روی همون m128 هم که باشه دوباره به حالت قبلی برمیگرده
                    حداقلش اینه که این کار رو بار ها انجام دادم

خیلیم خوب اشکان جان یاد گرفتم من که نگفتم نشده گفتم من نتونستم هیچ کاری توی دنیا نشدنداره ممنون که راهنمایی کردید
                    جدیدترین ویرایش توسط Ali Chiefer; ۲۳:۰۳ ۱۳۹۵/۰۳/۰۸.

دیدگاه

با سلام و درود
                      تبدیل Atmega128 به ATmega103 چه مزیت و کاربردی دارد؟
                      اتمل اومده لطف کرده داخل یه چیپ امکاناتات دوتا میکرو رو برات فراهم کرده
                      اینا در حالی هستن که خود 103 هم بصورت جدا تولید میشه
                      مشخصات 103 هم صفحه اول دیتاشیتش نوشته

دیدگاه

اتمل اومده لطف کرده داخل یه چیپ امکاناتات دوتا میکرو رو برات فراهم کرده
                        اینا در حالی هستن که خود 103 هم بصورت جدا تولید میشه
                        مشخصات 103 هم صفحه اول دیتاشیتش نوشته
                        میکروکنترلر ATmega103 جزء کدام رده از محصولات Atmel است؟
                        در رده megaAVR Microcontrollers گشتم ولی پیدا نکردم.

دیدگاه

میکروکنترلر ATmega103 جزء کدام رده از محصولات Atmel است؟
                          در رده megaAVR Microcontrollers گشتم ولی پیدا نکردم.
                          http://www.atmel.com/products/microc...r/megaAVR.aspx
                          توی این صفحه مورد 5 و 7

لینک های بیشتر
                          http://atmega103-6ac.icver.com/

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-atmega103.html

دیدگاه

ممنونم از همه دوستان فقط یه سوال من این مبدل smdبه dip که دارم میخوام smdرو روش سوار کنم با هویه معمولی میتونم یا هویه دگ نیازه؟؟
                            و یه سوال دگ من این ایسی smd زو به چه شکل روی مبدل قرار بدم؟
                            a happy person is one who wants happiness for other

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_man847 نمایش پست ها
                              ممنونم از همه دوستان فقط یه سوال من این مبدل smdبه dip که دارم میخوام smdرو روش سوار کنم با هویه معمولی میتونم یا هویه دگ نیازه؟؟
                              و یه سوال دگ من این ایسی smd زو به چه شکل روی مبدل قرار بدم؟
                              http://uupload.ir/files/2fh7_aa11.jpg

با سلام و درود
                              با هویه معمولی هم امکان پذیر هست ولی نیاز به مهارت و یادگیری روش آن دارد که می توانید از فیلم های نمونه که دیگر کاربران در انجمن قرار داده اند استفاده نمایید.
                              در مورد سوال دوم هم باید عرض کنم یک فرو رفتگی در میکروکنترلر smd و یا یک علامت روی آن وجود دارد که با مراجعه به برگه راهنمای میکروکنترلر می توانید پایه شماره 1 آن را شناسایی نمایید و طبق آن میکروکنترلر را لحیم نمایید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X