ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2015/06/26
    42
    7

نحوه محاسبه و چینش قطعات درون مدار

سلام دوستان

یک سوال داشتم چجوری محاسبه کنیم در مدار چه مقاومتی چه سلفی و یا خازن بزاریم برای ای سی ها و قطعات الکترونیکی ??چجوری بفهمیم الان باید موازی کنیم یا سری ?? و در کل روش های محاسباتی متفاوت در مدارات چجوریه??
    مثلا اگر من یک مصرف کننده 5 ولت ده میلی امپر داشته باشم ایا ولتاژ دو سر مقاومت همون پنج ولته یا باید ولتاژ مصرف کننده منهای ولتاژ خط مدار که مساوی هست با ولتاژ اضافی رو تقسیم جریان مصرف کنندم کنم?اگر اینطوریه خوب ولتاژ دو سر مقاومت میشه 0 اینو چیکار کنم??ممنونم ازتون یه کتاب یا هرچی که بتونه کمک کنه برای درک بهتر این قضایا رو بگید و راهنمایی کنید و ایا میشه مثلا یک امپر رو انداخت توی یک خط سری مدار و مدام از بالا به پایین مصرف انرژی قطعاتمون رو با مقاومت هی کم کرد !!!??
    کی بهتره سری ببندیم کی موازی??
    چجوری چندتا قطعه متفاوت از نظر جریان و مصرف رو تو مدار به صورت سری و موازی قرار بدیم
    ویرایش توسط tree1371 : 2016/05/28 در ساعت 16:40
    2014/10/16
    1,382
    1,475

پاسخ : نحوه محاسبه و چینش قطعات درون مدار

سلام
    چیزی که شما دنبالش میگردین نه کتاب داره نه جایی نوشته(البته بصورت مفید)
    برای دونستن اون چیزی که دنبالشین باید ابتدا یه سری مدارات ببینید و طرز کارشونو بفهمین،که تو این سایت اینجور مدارات پره
    از مدارات خیلی ساده شروع کنین
    پیشنهاد میکنم یه یک موضوع خاص رو که دوست دارین پیگیری کنین،مثلا مدارات منبع تغذیه
    بعد از مقداری مطالعه و کمی سر در اوردن،دست بکار شین و مدارتونو بسازین
    بعد از ساخت به مشکلاتی بر میخورین یا اینکه علاقمند به ارتقای مدارتون میشین یا روشی جدید برای انجام اون کار پیدا میکنین
    همین ها باعث ارتقای سطح علمی شما میشه
    دقت کنید منظورم از تحلیل مدار و فهمیدن کارش این نیست که بیاید حلقه هارو پیدا کنید و براشون kvl بنویسین؛بصورت کلی باید تحلیل کنید
    مثلا میگید ولتاژ میاد تو بیس،تو خروجی تقویت میشه،همین دیگه کاری به بهره و اینها ندارین
    در ضمن یک سری چیز ها حالت قراردادی و تجربی دارن
    مثلا تو ورودی اپ امپ خازن میذارن که نویز نگیره و............
    امیدوارم مفید واقع بشه
    2014/10/05
    1,547
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط tree1371

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان

یک سوال داشتم چجوری محاسبه کنیم در مدار چه مقاومتی چه سلفی و یا خازن بزاریم برای ای سی ها و قطعات الکترونیکی ??چجوری بفهمیم الان باید موازی کنیم یا سری ?? و در کل روش های محاسباتی متفاوت در مدارات چجوریه??
    مثلا اگر من یک مصرف کننده 5 ولت ده میلی امپر داشته باشم ایا ولتاژ دو سر مقاومت همون پنج ولته یا باید ولتاژ مصرف کننده منهای ولتاژ خط مدار که مساوی هست با ولتاژ اضافی رو تقسیم جریان مصرف کنندم کنم?اگر اینطوریه خوب ولتاژ دو سر مقاومت میشه 0 اینو چیکار کنم??ممنونم ازتون یه کتاب یا هرچی که بتونه کمک کنه برای درک بهتر این قضایا رو بگید و راهنمایی کنید و ایا میشه مثلا یک امپر رو انداخت توی یک خط سری مدار و مدام از بالا به پایین مصرف انرژی قطعاتمون رو با مقاومت هی کم کرد !!!??
    کی بهتره سری ببندیم کی موازی??
    چجوری چندتا قطعه متفاوت از نظر جریان و مصرف رو تو مدار به صورت سری و موازی قرار بدیم
    با سلام و درود
    شما می توانید جهت یادگیری اصول الکترونیک از دروس مکتب خونه استفاده نمایید که از کلاس های درس دانشگاه ها ضبظ شده است:

2015/06/26
    42
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima200

سلام
    چیزی که شما دنبالش میگردین نه کتاب داره نه جایی نوشته(البته بصورت مفید)
    برای دونستن اون چیزی که دنبالشین باید ابتدا یه سری مدارات ببینید و طرز کارشونو بفهمین،که تو این سایت اینجور مدارات پره
    از مدارات خیلی ساده شروع کنین
    پیشنهاد میکنم یه یک موضوع خاص رو که دوست دارین پیگیری کنین،مثلا مدارات منبع تغذیه
    بعد از مقداری مطالعه و کمی سر در اوردن،دست بکار شین و مدارتونو بسازین
    بعد از ساخت به مشکلاتی بر میخورین یا اینکه علاقمند به ارتقای مدارتون میشین یا روشی جدید برای انجام اون کار پیدا میکنین
    همین ها باعث ارتقای سطح علمی شما میشه
    دقت کنید منظورم از تحلیل مدار و فهمیدن کارش این نیست که بیاید حلقه هارو پیدا کنید و براشون kvl بنویسین؛بصورت کلی باید تحلیل کنید
    مثلا میگید ولتاژ میاد تو بیس،تو خروجی تقویت میشه،همین دیگه کاری به بهره و اینها ندارین
    در ضمن یک سری چیز ها حالت قراردادی و تجربی دارن
    مثلا تو ورودی اپ امپ خازن میذارن که نویز نگیره و............
    امیدوارم مفید واقع بشه
    سلام خیلی خیلی ممنونم بله الان هم همین کارو دارم می کنم فکر کردم راه مینبریم هست . ممنونم از اینکه وقت گذاشتید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر

با سلام و درود
    شما می توانید جهت یادگیری اصول الکترونیک از دروس مکتب خونه استفاده نمایید که از کلاس های درس دانشگاه ها ضبظ شده است:

ممنونم از شما دوست عزیز بله مسایل تئوری مفیدی عست درون این سایت که ممنونم گفتید و حتما استفاده می کنم . سپاس از شما
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4