ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 26
    2015/09/06
    67
    10

پاسخ : روش تبدیل میکرو avr به آردوینو

سلام
    دوستان من زدم برنامه ی توی هر دوتا میکروی برد مگا رو پاک کردم
    هم 2560 و هم 16U2
    2560 هم رو هم فکر کنم زدک قفل شده ( فکر کنم ) چون با پروگرمر asbasp رید سیگنچر نمیشه
    اما 16U2 رو میشه رید سیگنچر کرد
    حالا که به کامپیوتر وصل میکنم اصلا به عنوان آردوینو شناخته نمیشه
    چطوری باید بوت لودر ها رو توش بریزم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    میشه اصلا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا راهنمایی کنید من رو !!!
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud.arabee

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    دوستان من زدم برنامه ی توی هر دوتا میکروی برد مگا رو پاک کردم
    هم 2560 و هم 16U2
    2560 هم رو هم فکر کنم زدک قفل شده ( فکر کنم ) چون با پروگرمر asbasp رید سیگنچر نمیشه
    اما 16U2 رو میشه رید سیگنچر کرد
    حالا که به کامپیوتر وصل میکنم اصلا به عنوان آردوینو شناخته نمیشه
    چطوری باید بوت لودر ها رو توش بریزم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    میشه اصلا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا راهنمایی کنید من رو !!!
    با سلام و درود

1- در مواقعی که میکروکنترلر به دلیل اشتباه در تنظیم Fuse Bit ها قفل می شود، می توان از مدارهایی که اصطلاحاً Fuse Bit Doctor نامیده می شود، استفاده کرد.
    این یک نمونه از این مدارها است:

2- برای ریختن کدهای مورد نیاز بر روی میکروکنترلر ATmega2560 و ATmega16U2 در این صفحه و در بخش Programming ؛ راهنمایی هایی درج شده است:

2015/09/06
    67
    10

ممنون ولی چیزی ازشون متوجه نشدم
    2012/12/21
    32
    9

با سلام ممنون از مطالب مفیدتون یه سوال داشتم اونم اینکه ایا میشه تو برد خود اردینو که میکرو رو سوکت قرار داره برداشت جاش یه میکرو دیگه قرار داد البته با همون تعداد پایه و بوت لودر با نرم افزار بهش زد؟
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط farzintey

با سلام ممنون از مطالب مفیدتون یه سوال داشتم اونم اینکه ایا میشه تو برد خود اردینو که میکرو رو سوکت قرار داره برداشت جاش یه میکرو دیگه قرار داد البته با همون تعداد پایه و بوت لودر با نرم افزار بهش زد؟
    با سلام و درود
    1- به عنوان مثال می توان میکروکنترلر روی Arduino Uno که ATmega328P می باشد را برداشت و یک میکروکنترلر ATmega328P جدید را جایگزین آن نمود سپس از طریق پایه های ICSP ، یک مدار برنامه ریز(Programmer) را به Arduino Uno متصل نمود و از طریق گزینه ی Born Bootloader که در نرم افزار برنامه نویسی آردوینو(Arduino IDE) و در فهرست Tools قرار دارد؛ بر روی میکروکنترلر جدید Bootloader ریخت تا پس از آن میکروکنترلر جدید بتواند از طریق مبدل USB به Serial که روی آردوینو قرار دارد برنامه ریزی شود.
    البته قبل از انتخاب گزینه ی Born Bootloader باید از فهرست Tools زیر فهرست :Board باز شود و گزینه ی مناسب انتخاب گردد مثلاً برای ریختن Boot Loader درون میکروکنترلر ATmega328P از نوع DIP که قابل استفاده روی Arduino Uno باشد از گزینه ی Arduino/Genuino Uno استفاده می شود.
    این مطلب را مطالعه نمایید:

2- اگر قصد استفاده از پایه های ICSP را نداشته باشیم، می توانیم میکروکنترلر را روی یک مدار برنامه ریز(Programmer) قرار دهیم و از فهرست Tools زیر فهرست :Programmer را باز کنیم و مدار برنامه ریزی که در اختیار داریم را از آن فهرست انتخاب کنیم و سپس از فهرست Tools زیر فهرست :Board را باز کنیم و گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنیم و سپس از گزینه ی Born Bootloader استفاده نماییم.
    در صفحه ی نخست همین مطلب توضیحاتی پیرامون این موارد داده شده است:

2012/12/21
    32
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر

به عنوان مثال می توان میکروکنترلر روی Arduino Uno که ATmega328P می باشد را برداشت و یک میکروکنترلر ATmega328P جدید را جایگزین آن نمود سپس از طریق پایه های ICSP ، یک مدار برنامه ریز(Programmer) را به Arduino Uno متصل نمود و از طریق گزینه ی Born Bootloader که در نرم افزار برنامه نویسی آردوینو(Arduino IDE) و در فهرست Tools قرار دارد؛ بر روی میکروکنترلر جدید Bootloader ریخت
    ممنون از راهنماییتان فقط اینجاشو متوجه نشدم منظورم اینه وقتی ایسی از سوکن تو برد اردینو خارج کردیم و یه ای سی دیگه با همون مشخصات گذاشتیم(خام) خوب الان هرچی تغییر و تحول لازم هست ذاخل برد اردینو نباید انجام بدیم؟ به گفته شما از طریق پایه های icsp باید به کجا وصل کنیم ایا مدار دومی باید ببندیم چون ای سی داخل خود برد قرار دادیم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ممنون میشم یه راهنمایی بکنید که من میخام ای سی atmega8 برنامه ریزی کنم برنامه بشکل بسکام نوشته شده ایا با اردینو میتونم اینکار انجام بدم؟ و اگر میشه بیزحمت راهشو بفرمایید و دومین اینکه پراگرامرهای موجود تو بازار میتوانن هم برنامه ای که بشکل بسکام و هم برنامه بشکل سی و اسمبلی را ساپورت کنن و بتوان ایسیو پراگرام کرد؟
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط farzintey

ممنون از راهنماییتان فقط اینجاشو متوجه نشدم منظورم اینه وقتی ایسی از سوکن تو برد اردینو خارج کردیم و یه ای سی دیگه با همون مشخصات گذاشتیم(خام) خوب الان هرچی تغییر و تحول لازم هست ذاخل برد اردینو نباید انجام بدیم؟ به گفته شما از طریق پایه های icsp باید به کجا وصل کنیم ایا مدار دومی باید ببندیم چون ای سی داخل خود برد قرار دادیم؟
    با سلام و درود
    1- روی اغلب آردوینوها مبدل USB به Serial وجود دارید به عنوان مثال در Arduino Uno R3 یک میکروکنترلر به نام ATmega16U2 کار مبدل USB به Serial را انجام می دهد.
    برای اینکه میکروکنترلر اصلی روی آردوینو بتواند از طریق ارتباط Serial برنامه ریزی شود، نیاز است که از قبل برنامه ای به نام Boot loader روی میکروکنترلر ریخته شود تا پس از آن بتوان آن میکروکنترلر را از طریق ارتباط Serial برنامه ریزی نمود.
    برای ریختن Boot loader در حافظه ی Flash میکروکنترلر از مدارهای برنامه ریز(Programmer) استفاده می شود.
    یک نوع برنامه ریز به نام USBasp وجود دارند که نقشه و برنامه های مورد نیاز برای ساخت آن در دسترس است و می توانید به ساخت آن اقدام نمایید:

2- پایه های ICSP روی Arduino به پایه های ISP برنامه ریز(Programmer) متصل می گردد.
    روش ریختن Boot loader از طریق پایه های ICSP در این مطلب توضیح داده شده است:

ویرایش توسط فکر : 2017/01/20 در ساعت 00:54
    2012/12/21
    32
    9

با سلام و خسته نباشید ایا با داشتن یه فایل هگزا میتوان ان فایل را توسط اردینو به میکرو انتقال داد؟
    2019/03/11
    2
    0

با درود و خسته نباشید
    با توجه به روش اول که نوشتید اگه من بخوام یک میکروکنترولر Atmega8 رو تبدیل به آردوینو کنم اتصالات به چه شکلی میشه و همچنین تنظیمات نرم افزار آردوینو و فیوزبیتها برای Atmega8 به چه صورت باید تنظیم بشه؟
    ممنون میشم ساده و کامل با جزئیات بگین چون دارم روی یه پروژه کار میکنم و نیاز مبرم به این میکرو دارم.
    2017/11/05
    Amol
    594
    231

نقل قول نوشته اصلی توسط omidsheikhan

با درود و خسته نباشید
    با توجه به روش اول که نوشتید اگه من بخوام یک میکروکنترولر Atmega8 رو تبدیل به آردوینو کنم اتصالات به چه شکلی میشه و همچنین تنظیمات نرم افزار آردوینو و فیوزبیتها برای Atmega8 به چه صورت باید تنظیم بشه؟
    ممنون میشم ساده و کامل با جزئیات بگین چون دارم روی یه پروژه کار میکنم و نیاز مبرم به این میکرو دارم.
    یک عدد کریستال 16 وصل میکنی به پایه های کریستال(با دو عدد خازن 22 پیکو که از هر طرف به یکی از پایه های کریستال(هر خازن به یک پایه) و از طرف دیگر به گراند
    بعد با یه پروگرمر مثل USBASP بوت لودر Arduino NG (atmega8) رو برن میکنی روش به این صورت که ابتدا در منوی Boards انتخابش میکنی بعد توی همون Tools گزینه ی آخر رو میزنی

امیرحسین ضیا
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 26