اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال

یه ترانس دارم که روش نوشته ورودی 230 ولت خروجی 12 ولت 1.5 آمپر.
    میخاستم بدونم میشه اینو برعکس زد و 12ولت داد و230 گرفت :question:
    آیا میشه 6 ولت دادو 110 ولت گرفت :question:
    مثل اینکه سلام ومقدمه چینی یاذم رفت ببخشید

پاسخ : یه سوال

اول از همه یه نکته ، عنوان تاپیکت رو تصصیح کن ! یعنی مرتبط با موضوع تاپیکت باشه !
    [hr]
    در مورد سوالت هم ،آ‌بله میشه ! ولی چون ترانست کاهندست ! یعنی طاحی شده واسه کاهنده بودن ولتاژ ، خروجیت شاید ولتاژش 220 بشه ، ولی جریان خیلی خیلی کمی می تونی ازش بگیری و تلفات خیلی زیادی هم خواهی داشت !
    12*1.5=18 یعنی اینکه ترانس شما طراحی شده برای 18 وات !
    18/220=0.08 یعنی اگر مصرف کنندت بیشتر از 0.08 جریان بکشه ترانست می پکه ! البت بگم که همین 0.08 جریان هم میره قاطی تلفات خود ترانس :mrgreen:

دیدگاه

پاسخ : یه سوال

فرشاد جان کاملا صحیح توضیح دادن
      برای اینکه شما این طور کاری رو انجام بدین و نتیجه بگیرید بهتره توان ترانستون بالا باشه
      تا بتونیین تا حدودی از خروجی جریان بگیرید...
      ولی اگه می خواید یه ترانس به این فورم بسازید و استفاده کنید
      بهترین روش ساخت اینورتوره که می شه تو فرکانس های بالا با یه ترانس کوچک با هسته فریت توان خیلی بالایی رو از اولیه به ثانویه انتقال بدید( برای این موضوع بهتر به بخش الکترونیک صنعتی یه سری بزنید )
      موفق باشید.... :nerd:
      هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
      بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X