اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی فرستنده و گیرنده به وسیله ی Pt2262 و pt2272

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی فرستنده و گیرنده به وسیله ی Pt2262 و pt2272

سلام ، یه مدار فرستنده و گیرنده هست که به وسیله ی pt2262 و pt2272 کار میکنه ، سمت pt2262 پنج تا ورودی داره که یکیش پایه ی Enable هست و چهارتاش دیتا . و چهارتا ال ای دی سمت 2262 هست که ورودیو نشون میده و چهارتا ال ای دی سمت 2272 که خروجیو نشون میده . طبق چیزی که توی دیتاشیت نوشته باید ورودیو وارد کنم بعد enable رو از یک ، صفر کنم ، ینی اکتیو لو هست . من به وسیله ی میکرو همین کارو کردم ، ینی دیتا ها رو با میکرو وارد کردم بعد enable رو از یک صفر کردم ولی اتفاقی نیفتاد ، اصن پایه ی Dout روی 2262 فرقی نکرد .
    بعد ورودیا و اینیبل رو به یه سری کلید وصل کردم که ورودیا رو با کلیک کردن یک میکردم و اینیبل رو با کلیک کردن صفر میکردم ، ولی بازم نتونستم دیتا ها رو روی ال ای دی های سمت 2272 ببینم .
    الان دیگه واقعا ایده ای ندارم که چیکار باید کرد ، احساس میکنم کار خیلی آسونیه ولی نمیدونم چرا نتیجه نمیده . لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه
    اگه خواستید میتونم عکسش و مدارش رو هم براتون بزارم .

پاسخ : راه اندازی فرستنده و گیرنده به وسیله ی Pt2262 و pt2272

دوست عزیز هدفت از این کار چیه
    میخوای 2262 رو با میکرو شبیه سازی کنی؟
    در اکثر موارد 2272 رو با میکرد شبیه سازی میکنن نه 2262 رو
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نه نمیخوام شبیه سازی کنم ، میخوام به یه طریقی یه دیتایی رو به ٢٢٦٢ وارد کنم و از طریق خروجی ٢٢٧٢ با میکرو یا روی ال ای دی مشاهده کنم . فعلا هدفم همینه ، مدارشم اماده هست . مدل 2272-m4 هست
      من یکبار با میکرو چهار تا دیتا به چهار تا پایه ی ورودی ٢٢٦٢ ( D0-D3) دادم و بعد پایه ی اینیبل رو صفر کردم ، یکبار هم چهار تا کلید به چهار تا ورودی ٢٢٦٢ وصل کردم که هر بار کلیک میکردم یک میشد و در واقع یک دیتایی میدادم بهشون ، پایه اینیبل رو هم به یه کلیدی وصل کردم که هر بار کلیک میکردم از یک صفر میشد . ولی نتونستم ورودی ای ٢٢٦٢ رو روی خروجی ٢٢٧٢ مشاهده کنم
      الان سوالم اینه که چجوری دیتایی رو به ٢٢٦٢ وارد کنم و اینیبل فعال کنم که بتونم روی ٢٢٧٢ ببینم .

دیدگاه

دوست عزیز منظورتون از دیتا چیه؟
        این ای سی فقط میتونه ورودی رو به صورت باینری دریافت کنه و در 2272 به صورت باینری نمایش بده
        حالا میتونه 4 بیتی یا 6 بیتی باشه
        0000
        0001
        0010
        0011
        0100
        0101
        0110
        0111
        1000
        1001
        1010
        1011
        1100
        1101
        1110
        1111
        شما میتونید این دادهارد به ورودی 2262 داده و در خروجی 2272 دریافت کنید.
        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

بله میدونم ، منظورم همینه . مثلا با میکرو پورت B0 و B1 و B2 و B3 به چهار تا ورودی ٢٢٦٢ وصل کردم و اونا رو به فرض ١١٠١ کردم ، بعدش اینیبل رو که به پورت C0 میکرو وصل کرده بودم از یک صفر کردم ، قاعدتا باید کد به ٢٢٧٢ ارسال بشه درسته ؟ ولی این اتفاق نیفتاد و توی خروجی ٢٢٧٢ که به چهار تا ال ای دی وصل شده چیزی مشاهده نکردم
          مثلا چنین برنامه ای
          PORTB=0x01
          PORTB=0x00
          PORTB=0x04
          PORTB=0x08
          PORTC=0x00

پورت c رو به صورت پیشفرض یک گذاشتم

یک بار دیگه هم ورودی های ٢٢٦٢ رو به چهار تا کلید وصل کردم و به ترتیب ١١٠١ رو ساختم و اینیبل رو از یک صفر کردم . باز هم جواب نگرفتم

دیدگاه

شماتسک مداری رو که بستی قرار بده
            مقاومتهای اسیلاتور 2262و2272 رو چقدر قرار دادی احتمال میدم مقاومت هارو درست انتخاب نکردی
            ایا ورودی ها رو با یه مقاومت 10کیلو به زمین وصل کن
            جدیدترین ویرایش توسط Mehrdad khosravi; ۱۳:۱۱ ۱۳۹۵/۰۳/۱۳.
            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

الان این برنامه ای که نوشتم درسته ؟ باید جواب بده ؟ آیا روش دیگه ای برای دادن ورودی و اکتیو کردن اینیبل دارید ؟
              مدارش با مقاومت ٢٢٠ اهم و ٥.٦ کیلو اهم درست شده ، این مدارش :

دیدگاه

به نظرم مشکل از برد گیرنده هست مقاومت 1مگا رو با یک 680 کیلو عوض کن باید مشکلت حل بشه
                و پایه اینیبل دقیقا چه کاری میکنه
                جدیدترین ویرایش توسط Mehrdad khosravi; ۲۳:۰۰ ۱۳۹۵/۰۳/۱۳.
                (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

مرسی که کمک میکنید .
                  اون مقاومت ١٠ مگا هست بین پایه ی ١٥ و ١٦ ، پایه ی اینیبل هم توی ٢٢٦٢ هر وقت صفر رو دیتکت کنه کد رو میفرسته توی پایه ی DOUT .
                  اینجا دیتاشیتش هست کامل توضیح داده :

دیدگاه

میدونم دوست عزیز
                    منظورم اینه نیازی نیست اونو اینجوری اینیبل کنی اونو مستقیم زمین کن
                    و مقاومت امگا اهم رو به 680 کیلو تغییر بده باید مشکلت حل بشه
                    من مدارات زیادی رو با این ای سی ساختم هیچ کدومم مشکل نداشته.
                    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سلام
                      چطوری میشه با این ا ی سی به صورت 6 بیتی کار کرد؟

دیدگاه

درو د دوست عزیز
                        برای این کار باید از مدل pt2272-m6 برای گیرنده استفاده کنید که در خروجی شش بیت رو بهتون تحویل بده برای فرستنده هم میتونید از همون 2262 استفاده کنید اگر اشتباه نکنم شماتیک در دیتاشیت موجوده.
                        موفق و پیروز باشید.
                        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سلام
                          من وقنی پایه 14 رو بطور دائم و مستقیم به زمین وصل میکنم، دیتا ارسال نمیشه. حتما باید یه بار پایه رو 1 و بعد 0 کنم تا دیتا ارسال بشه. مشکل از کجاست؟

دیدگاه

سلام
                            خیلی دیر شده ولی دونستم یک توضیحی بدم در مورد مقدار مقاومت اسیلاتور تو فرستنده و گیرنده باید مطابق دیتاشیت باشه (با دیتاشیت قهر نباشیم )

دوست عزیز شما تو فرستنده از 4.7 مگا استفاده کردیم تو گیرنده 1 مگا اشتباه هستش باید 860 کیلو بزارین
                            #دیتاشیت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X