اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع کار با آردوینو

سلام دوستان
    من می خواستم شروع کنم به یادگیری آردوینو
    می خواستم بدونم الان برای شروع کدوم برد را بگیریم (یکم در موردش توضیح بدید)
    لطفا چندتا منبع برای یاد گیری هم معرفی کنید

پاسخ : شروع کار با آردوینو

نوشته اصلی توسط se2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خواستم شروع کنم به یادگیری آردوینو
    می خواستم بدونم الان برای شروع کدوم برد را بگیریم (یکم در موردش توضیح بدید)
    لطفا چندتا منبع برای یاد گیری هم معرفی کنید
    با سلام و درود
    معمولاً برای شروع از آردوینو یونو(Uno) استفاده می شود.

برای شروع یادگیری آردوینو این موارد پیشنهاد می شود:

مجموعه آموزش های برنامه نویسی آردوینو (ARDUINO) با محوریت پروژه های رباتیک

آموزش آردوینو

آردوینو یک طرح متن باز هست یعنی همه می توانند در آن تغییر ایجاد کننده و سخت افزار و کدهای آن به صورت رایگان در اینترنت موجود است و کار خودش رو از سال 2005 شروع کرده است.

آردوینو شامل یک بخش کد نویسی و یک بخش سخت افزاری هست.
    در بخش سخت افزاری در واقع به میکروکنترلر یک مدار اضافه شده که کار را راحتتر می کند مثلا در آردوینو UNO یک میکروکنترلر Atmega 328 قرار دارد و برای راحتی کار روی خود مدار کریستال و مبدل USB به Serial و Regulator و قطعاتی دیگر قرار دارد تا شما بدون نیاز به Programmer بتوانید کار خود را انجام دهید.
    مثلا لحیم کاری Atmega2560 مقداری زمان بر و مشکل است و Arduino Mega2560 کار کرده است که بدون نیاز به کد لحیم کاری و Programmer شما بتوانید به راحتی با ATmega2560 کار کنید. همچنین برخی آردوینو ها دارای میکروکنترلرهای ARM هستند که باعث می شود شما با نوشتن 1 کد بتوانید آن را هم در ATmega اجرا کنید و هم در ARM . دقت داشته باشید که برای کار با آردوینو حتما مجبور به داشتن یکی از Board های آن مثل Arduino UNO نیستید و حتی کدها را می توانید در Attiny و یا ATmega8 هم اجرا کنید.

در بخش کدنویسی آردوینو شما می توانید با زبان C یا ++C کد نویسی کنید البته دستوراتی که در آردوینو استفاده می شود آسان تر از برخی محیط های کدنویسی دیگر است. همچنین می توان با تلفن همراه برای آردوینو کد نوشت و کدها را از طریق تلفن به آردوینو فرستاد.

به دلیل متن باز بودن این پروژه کدها، کتابخانه ها، پروژه ها و... زیادی برای آردوینو ساخته شده است مثلا نرم افزارهایی مثل CodeVision به صورت غیر رایگان عرضه می شود پس افراد کمتری آن را خریداری می کنند در نتیجه کتابخانه و پروژه کمتری برای آن ساخته می شود ولی برای Arduino اینطور نیست. و همین نکته یکی از قابلیت های برجسته ی آردوینو است.
    جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۴:۱۰ ۱۳۹۵/۰۳/۱۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X