اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی nrf24l01

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی nrf24l01

دوستان سلام
    وقتی این ماژول رو خریدم چند روز نتونستم راه اندازیش کنم.تقریبا همه ی کتابخونه های سطح نت رو تست کردم ولی جواب نگرفتم تا اینکه با یه کتابخونه راه اندازی شد.بعدش چند پروژه رو باش تست کردم و بدون مشکل کار میکرد.ولی بعد چند روز که دوباره با همون کتابخونه ها و برنامه ها و دقیقا همون مدار تستش کردم کار نمیکرد!
    دوستان میتونن راهنمایی کنند؟

پاسخ : مشکل در راه اندازی nrf24l01

نوشته اصلی توسط eng.amanc نمایش پست ها
    دوستان سلام
    وقتی این ماژول رو خریدم چند روز نتونستم راه اندازیش کنم.تقریبا همه ی کتابخونه های سطح نت رو تست کردم ولی جواب نگرفتم تا اینکه با یه کتابخونه راه اندازی شد.بعدش چند پروژه رو باش تست کردم و بدون مشکل کار میکرد.ولی بعد چند روز که دوباره با همون کتابخونه ها و برنامه ها و دقیقا همون مدار تستش کردم کار نمیکرد!
    خازن 1000میکرو بگذار توی مدارت حل می شه مشکلت فکرکنم
    یادرغیراین صورت مدارتون مشکلی داره!
    Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali Chiefer نمایش پست ها
      خازن 1000میکرو بگذار توی مدارت حل می شه مشکلت فکرکنم
      یادرغیراین صورت مدارتون مشکلی داره!
      یه خازن 100 نانو فاراد و 10 میکرو فاراد موازی هم برای تغذیه ی ماژول قرار دادم، دقیقا مثله حالاتی که جئاب گرفته بودم ولی بی تاثیر بود
      چندین و چند بار مدارها رو چک کردم و حتی با سیستمهای مختلفی نیز تست کردم ولی مشکل حل نشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eng.amanc نمایش پست ها
        دوستان سلام
        با سلام و درود
        بنده هم برای راه اندازی +nRF24L01 چند روز دچار مشکل بودم و طبق تجریه متوجه شدم که گاهی اوقات در اثر استفاده اشتباه nRF می سوزد ولی ما متوجه نمی شویم و این به خاطر حساس بودن nRF است. همچنین ولتاژ تغذیه را حتماً از منابع خوب و بدون اختلال تامین نمایید و ولتاژ بیشتر از حد توان nRF به آن اعمال نکنید و چندین تعدیل ولتاژ(Regulator) نوع 3.3 ولتی داشته باشید زیرا طبق تجریه پیش آمده است که nRF با یک تعدیل ولتاژ 3.3 ولتی راه اندازی نشده ولی با نوعی دیگر راه افتاده است.
        پیشنهاد می شود یک +nRF24L01 دیگر تهیه کنید و آن را نیز در مدار امتحان کنید.

این هم چند منبع آموزشی برای راه اندازی +nRF24L01 :

پروژه و کتابخونه و آموزش nrf24l01 با آردوینو

آموزش ارتباط دو طرفه توسط NRf24l01 آردوینو

راه اندازی ماژول nRF24L01 آردوینو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
          با سلام و درود
          پیشنهاد می شود یک +nRF24L01 دیگر تهیه کنید و آن را نیز در مدار امتحان کنید.
          ممنون از توضیحاتتون
          چهار تا ماژول دارم و همشون رو تست کردم ولی جواب نداد.از رگولاتورهای مختلفی هم استفاده کردم ولی متاسفانه باز عمل نکرد.گفتم شاید مشکل از تغذیه ی برد که توسط پورت USb تامین میشد باشه و از باتری هم استفاده کردم ولی جواب نداد.جالب اینجاست که دقیقا همون مدار رو روز قبلش بستم و بدون مشکل کار کرد!

دیدگاه

بله
            این طبیعت مدارات فرکانس بالاست.
            حالا اگه روی برد مونتاژ
            بشه 98درصد جواب میده بدون دردسر.
            ترجیحا مدارای فرکانس بالارو مونتاژ کنید بهتر نتیجه میگیرید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hayahu نمایش پست ها
              بله
              ترجیحا مدارای فرکانس بالارو مونتاژ کنید بهتر نتیجه میگیرید
              اممنون از توضیحاتتون
              یه PCB کوچیک واسه فرستنده و گیرنده میزنم ببینم ماژولها عمل میکنن یا خیر
              جدیدترین ویرایش توسط eng.amanc; ۰۳:۵۶ ۱۳۹۵/۰۳/۱۵.

دیدگاه

من پروژه کارشناسی رو روی برد هزار سوراخ مونتاژ کردم تحویل دادم.
                استاد پروژه هم کلی ذوق کرده بود
                هم خرج کمتر و هم سریعتره برای آزمایش کردن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hayahu نمایش پست ها
                  من پروژه کارشناسی رو روی برد هزار سوراخ مونتاژ کردم تحویل دادم.
                  استاد پروژه هم کلی ذوق کرده بود
                  هم خرج کمتر و هم سریعتره برای آزمایش کردن
                  ینی شما هم با استفاده از جامپرهای نری به مادگی تست کرده بودین و جواب نداد ولی وقتی رو برد پیادش کردین جواب گرفتین؟

دیدگاه

روی بردبرد بازی در میآورد
                    یه بار جواب میداد یه بار نه
                    رو برد بستم دیگه کلا جواب میداد
                    فیوز بیت هارو حتما برنامه ریزی کن
                    الان یادم نیست چو اینو خیلی وقت پیش بستم ولی یادمه بعد مونتاژ رو برد و تنظیم فیوز بیت هرکاری میکردم جواب میداد

دیدگاه

دقیقا منم همین اتفاق برام افتاد ولی بعدا فهمیدم nrf بنده خدا مشکلی نداره
                      و فهمیدم که مشکل از خود سیم هاست !!!! اگه از سیم برد بوردی استفاده میکنی باید حواست باشه مرغوب باشه سر همین چند روز علاف شدم سعی کن یه pcb براش بزنی یا روی برد های سوراخ دار ببندی.
                      جدیدترین ویرایش توسط حسین313; ۱۵:۴۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷.

دیدگاه

منم روز اول که خریدم تستش کردم و اوکی بود، بعدها هر چه سعی کردم دیگه جواب نمیداد. چند روزی بد جور کلافم کرد همه چیز رو طبق قبل انجام داده بودم اما جواب نمیگرفتم. تا اینکه برد رو از طریق سیستم دیگه پروگرام کردم و یکباره جواب داد. نکته تو این بود نسخه ide. غیر از نسخه 1.8.8 از هر نسخه دیگه که استفاده کنید با اینکه برد پروگرم میشه ولی nrf کار نمیکنه. ولی همینکه از نسخه 1.8.8 استفاده کنی کاملا اوکی میشه. دلیلشو پیدا نکردم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اگر ولتاژ اضافه ندید بهیچ عنوان نمیسوزه، nrf ماژول فوق العاده ای هست . کاملا استیبل است و قابل اعتماد. کلی پروژه دزدگیر بیسم بهاش ساختم.بدون خطا برای طولانی مدت ارسال دیتا رو انجام میده، بسیار مصرف انرژی کمی داره،البته بردش اون چیزی نیست که اعلام کردند، مثلا اونی که برد 1000 متر رو براش معرفی کردند نهایت 150 تا 200 متربیشتر جواب نمیده.

دیدگاه

من دو تا از نمونه کد های موجود تو نت رو دان کردم و نتونستم با این ماژول چیزی رو ارسال کنم

کسی نمونه کد تست شده برای stm32f030 رو داره ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X