ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27
    2014/10/16
    1,387
    1,535

پاسخ : راهنمایی برای جدا کردن دو جریان از یک آداپتور

احتمالا کنترل جریان ترانزیستوری راه حل درست و به صرفه ای برای شما نیست
    دقیقا بگید میخاید چکار کنید
    میخاید با باتری کار کنید یا برق شهری؟
    المانتون چه مشخصاتی داره
    دقیقا تمام اطلاعات رو دقیق و کامل از اول بگید و توضیح بدین تا من هم بتونم کامل و دقیق راهنمایی کنم(البته چند ساعت بیشتر در دسترس نیستم و احتمال داره سه شنبه مجدد به اینترنت دسترسی داشته باشم)شما اطلاعات رو کامل بدین و حتما هم پیامم رو نقل قول کنید تا برام پیام بیاد....من در اولین فرصت جواب میدم
    البته دوستان و اساتید دیگری هم هستند که جواب میدن.....مهم اینه که دقیق بگبن چی میخاین
    ................Fx7SAM................
    2016/06/02
    98
    193

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

احتمالا کنترل جریان ترانزیستوری راه حل درست و به صرفه ای برای شما نیست
    دقیقا بگید میخاید چکار کنید
    میخاید با باتری کار کنید یا برق شهری؟
    تفاوتی نداره شما فرض کن باتری 500 هزار امپری داریم
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

المانتون چه مشخصاتی داره
    اصلا المان مهم نیست!

سید جان
    ببین ما منبع تغذیه n امپری داریم( مثلا 1000000000000000000000000000000 آمپری) حالا میخوایم ازش سه تا جریان بگیریم جوری که مقدار جریان ها ثابت باشه و به هیچ عنوان از مقداری که براشون تعریف میکنیم کمتر یا بیشتر نشن (مثلا یک جریان 1 امپری و دوتا جریان نیم امپری)
    همین! نه قطعات مهمه و نه اینکه اون 1 امپر کجا میره و نه اینکه منبع چند آمپره و نه چیز دیگه ای.
    ممنون
    ویرایش توسط Sahar.73 : 2016/09/09 در ساعت 14:22
    2014/06/22
    مشهد
    502
    75

فکر می کنم شما با اصل موضوع مشکل دارین این که شما همیشه یک جریان ثابت می خواین اسمش منبع جریان اه که ولتاژ اش دیگه دست شما نیست یعنی هر مصرف کننده ای بزارین اون اینقدر ولتاژ رو عوض می کنه که به اون جریان برسه
    شما کلا نیاز به یک محدود کننده دارین که وقتی جریان خواست بیشتر بشه اون جلوش رو بگیره
    اما جدا از این موارد بهتر همون هست که شما از المان های سرد کننده کوچکتر استفاده می کردین که هم هدف کارتون براورده می شد هم پول کمتری می دادید و هم این مشکل رو نداشتین برای شما که نمی تونین جریان کامل اون المان بزرگ رو تامین کنین المان کوچک از هر نظری بهتر بود
    به هر حال اگه قصد عوض کردن اش رو ندارین از محدود کننده ها جریان که یک مورد گذاشته بودن و مناسب نیست چون 1 امپر اه و شما باید رو 3 یا4 امپر محدود کننده جریان بزارین می تونین استفاده کنین
    2016/06/02
    98
    193

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.ra

فکر می کنم شما با اصل موضوع مشکل دارین این که شما همیشه یک جریان ثابت می خواین اسمش منبع جریان اه که ولتاژ اش دیگه دست شما نیست یعنی هر مصرف کننده ای بزارین اون اینقدر ولتاژ رو عوض می کنه که به اون جریان برسه
    شما کلا نیاز به یک محدود کننده دارین که وقتی جریان خواست بیشتر بشه اون جلوش رو بگیره
    اما جدا از این موارد بهتر همون هست که شما از المان های سرد کننده کوچکتر استفاده می کردین که هم هدف کارتون براورده می شد هم پول کمتری می دادید و هم این مشکل رو نداشتین برای شما که نمی تونین جریان کامل اون المان بزرگ رو تامین کنین المان کوچک از هر نظری بهتر بود
    به هر حال اگه قصد عوض کردن اش رو ندارین از محدود کننده ها جریان که یک مورد گذاشته بودن و مناسب نیست چون 1 امپر اه و شما باید رو 3 یا4 امپر محدود کننده جریان بزارین می تونین استفاده کنین
    دوست گرامی چون شما بلد نیستی دلیل نمیشه که امکان ساخت چنین lداری وجود نداشته باشه.
    در صورتی که راه حلی به ذهنتون نمیرسه :

لطفا اسپم ندید!!!!!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط Sahar.73 : 2016/09/09 در ساعت 18:22
    2014/06/22
    مشهد
    502
    75

بهتر یکبار دیگه چیزی که نوشتم رو با دقت بخونید مخصوصا خط اخرش رو!
    2015/11/26
    438
    680

دوستان عزیز ، منظور ایشون بنظرم کاملا واضحه . تصویر هم ارائه دادند
    خنک کننده ی همراه که طبعا با منبع 12V 4A کار میکنه دارند می سازند

البته شخصا پیرو روشهای ساده مثل دوستی که یک دیود معرفی کردند هستم اما چون روش مد نظرم تلفات گرمایی بالایی داره و برای کار با باتری که ایشان نیاز دارند مناسب نیست ، لذا پیشنهاد نمی کنم
    ویرایش توسط Skylake : 2016/09/09 در ساعت 20:20
    2014/06/22
    مشهد
    502
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط Skylake

دوستان منظور ایشون کاملا واضحه . تصویر هم ارائه دادند
    قرار نیست چون چیزی به ذهنمون نمیرسه هی اما و اگر بیاریم و توضیح بیشتر طلب کنیم
    یا میشه ، پس مثل برخی دوستان در صفحه قبل طرح مدار رو میدیم
    یا نمیشه ، پس بی جهت اینجا پست نمیدیم تا تاپیک بی جهت n صفحه جلو نره !

البته شخصا پیرو روشهای ساده مثل دوستی که یک دیود معرفی کردند هستم اما چون روش مد نظرم تلفات گرمایی بالایی داره و برای کار با باتری که ایشان نیاز دارند مناسب نیست ، لذا پیشنهاد نمی کنم
    فکر می کنم جواب سوال ایشون مطرح شده اما نمی دونم دنبال چی دارن می گردن به هر حال من در مورد جواب ای که خودم دادم بیشتر توضیح می دم
    برای محدود کردن جریان می تونید هم از رگولاتور استفاده کنید که ساختاری که مربوط بهش هست در دیتا شیت هاشون اکثرا پیدا می شه فقط توجه کنین که رگولاتور بتونه 3A بده
    راه دیگه اش این مدار هاست

به جال R_load المان قرار بدید
    R-sense باید 0.7 رو تو 4 امپر تحمل کنه که توان اش می شه 3 وات حدودا لذا از مقاومت 5 وات استفاده کنین و مقدار اش هم می شه 0.2 اهم حدودا که مقاومت 0.1 اهم هست می تونید استفاده کنید
    ترانزیستور طبقه دوم رو چون جریان زیادی دارین از tip122 می تونین استفاده کنین که تا 4 امپر مداوم می تونه عبور بده
    ترانزیستور طبقه اول رو 2n2222 یا ترانزیستور دیگه هم بزارین جواب می گیرین فقط tip و ترانزیستور های دارلینگتون دیگه نزارین چون vbeon باید 0.7 باشه حدودا و بتاش بزرگ باشه R1 هم مقاومت پول اپ tip هست اش که چون بتا اش بزرگه و جریان بیس اش کمه یک مقاومت در حدود 1 تا 10 کیلو اهم بززارین کفایت می کنه و اون ترانزیستور طبقه اول هم راحت می تونه خاموشش کنه
صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27