اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق از امواج رادیویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید برق از امواج رادیویی

سلام
    آیا امکان ساخت دستگاهی که از امواج رادیویی موجود تولید برق کنه وجود داره؟ و آیا میزان برقش به اندازه ای هست که بتونه جوابگوی بعضی از مصارف باشه؟

پاسخ : تولید برق از امواج رادیویی

سلام
    بله مدارهایی هستن که میشه این کار رو کرد ولی خیلی برق تولیدی کمه درحد چند میلی ولت
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بله دوست عزیز
      شما وقتی بتونی این امواج رو دریافت کنی، قطعا میتونی به هر نوع انرژی تبدیلش کنی.
      آنتن ها میتونند این امواج رو دریافت کنند
      میتونی در خازن ذخیره کنی
      این یک طرح ساده ست. شما می تونی روش کار کنی تا دستگاه های پیچیده تر و بهتری بسازی..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teslaa نمایش پست ها
        بله دوست عزیز
        شما وقتی بتونی این امواج رو دریافت کنی، قطعا میتونی به هر نوع انرژی تبدیلش کنی.
        آنتن ها میتونند این امواج رو دریافت کنند
        میتونی در خازن ذخیره کنی
        این یک طرح ساده ست. شما می تونی روش کار کنی تا دستگاه های پیچیده تر و بهتری بسازی..
        مرسی
        چند سوال:
        1- امواج مختلفی از نظر فرکانس در محیط وجود داره و قاعدتا دریافت و تبدیل اونها به سیگنال الکتریکی آنتن خاص خودش رو میخواد، حالا چه آنتنی سیگنال الکتریکی قوی تری رو تولید میکنه؟
        2-برای اینکه مقدار سیگنال الکتریکی بزرگتری تولید کنیم باید تعداد آنتن ها رو زیاد کنیم؟
        3-سایت یا لینکی که چنین پروژه ای رو پیاده سازی کرده باشه سراغ دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan004600 نمایش پست ها
          مرسی
          چند سوال:
          1- امواج مختلفی از نظر فرکانس در محیط وجود داره و قاعدتا دریافت و تبدیل اونها به سیگنال الکتریکی آنتن خاص خودش رو میخواد، حالا چه آنتنی سیگنال الکتریکی قوی تری رو تولید میکنه؟
          2-برای اینکه مقدار سیگنال الکتریکی بزرگتری تولید کنیم باید تعداد آنتن ها رو زیاد کنیم؟
          شما اگه انتن بزارید بله برق تولیدی بیشتر میشه
          فک نکنم مقدار خاصی داشته باشه کلا امواج محیط رو تبدیل به برق می کنه
          اینم مدارش:
          جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۲۰:۰۹ ۱۳۹۵/۰۳/۱۵.
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.A-1998 نمایش پست ها
            شما اگه انتن بزارید بله برق تولیدی بیشتر میشه
            فک نکنم مقدار خاصی داشته باشه کلا امواج محیط رو تبدیل به برق می کنه
            اینکه آنتن چه نوع آنتنی باشه تو میزان سیگنال الکتریکی تولیدی فرقی ایجاد نمیشه؟
            مثلا آنتن تلسکوپی یا آنتن های تلویزیون یا آنتن های کوچیک و ....
            مثلا میشه یه باتری رو باهاش شارژ کرد؟ یا چند تا ال ای دی رو باهاش روشن کرد؟

دیدگاه

اینکه آنتن چه نوع آنتنی باشه تو میزان سیگنال الکتریکی تولیدی فرقی ایجاد نمیشه؟
              مثلا آنتن تلسکوپی یا آنتن های تلویزیون یا آنتن های کوچیک و ....
              مثلا میشه یه باتری رو باهاش شارژ کرد؟ یا چند تا ال ای دی رو باهاش روشن کرد؟
              نه نوع انتن فک نکنم فرقی داشته باشه این جا قفک طول بیشتر بودن انتن مهمه تا بتونه امواج بیشتری رو دریافت کنه
              فک نکنم بایکیش از این مدار بشه یه ال ای دی رو روشن کرد ولی با چند ساختن ازش وذخیره انر ژی حتما میشه
              اگر بتونی مدار بهتر و پیشرفته تر پیدا کنی وبسازی شاید بشه با یه مدار یه باطری رو شارژ کرد
              موفق باشی
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

مرسی
                چند سوال:
                آنتن سیگنال تولید نمیکنه. بلکه دریافت می کنه.
                اگر کتاب «آنتن» رو بخرید و مطالعه کنید میتونید اطلاعات خوبی به دست بیاری.
                من سالها پیش آنتنی ساختم که امواج کیهانی رو دریافت می کرد و تونستم در 5 ساعت، 5درصد باتری موبایلمو شارژ کنم..
                اصلا شما به نام کاربری من دقت کن :-)
                من وحشتناک تحت تاثیر تفکرات و آزمایش های دانشمند بزرگ، تسلا قرار گرفته ام. واسه همین هرجا میرم این نام رو برای خودم انتخاب می کنم.
                تسلا آزمایش های زیادی در این زمینه انجام داده. با این حال این تصاویر ساده رو ببین
                تنها توصیه ای که میتونم بهت کنم اینه که سعی کن امواج بالای 500 مگابایت رو دریافت کنی و روی آنها کار کنی

دیدگاه

آنتن سیگنال تولید نمیکنه. بلکه دریافت می کنه.
                  اگر کتاب «آنتن» رو بخرید و مطالعه کنید میتونید اطلاعات خوبی به دست بیاری.
                  من سالها پیش آنتنی ساختم که امواج کیهانی رو دریافت می کرد و تونستم در 5 ساعت، 5درصد باتری موبایلمو شارژ کنم..
                  اصلا شما به نام کاربری من دقت کن :-)
                  من وحشتناک تحت تاثیر تفکرات و آزمایش های دانشمند بزرگ، تسلا قرار گرفته ام. واسه همین هرجا میرم این نام رو برای خودم انتخاب می کنم.
                  تسلا آزمایش های زیادی در این زمینه انجام داده. با این حال این تصاویر ساده رو ببین
                  تنها توصیه ای که میتونم بهت کنم اینه که سعی کن امواج بالای 500 مگابایت رو دریافت کنی و روی آنها کار کنی

خیلی هم خوب
                  درسته تولید که نمیکنه ولی خب سیگنال الکتریکی خروجی آنتن های مختلف که احتمالا امواج با فرکانس های مختلفی رو جذب میکنن یکسان نباید باشه، درسته؟
                  منظورتون 500مگاهرتزه دیگه؟
                  5 ساعت 5 درصد؟ پس خیلی نمیشه روی شارژ باتری امیدوار بود درسته؟

دیدگاه

خیلی هم خوب
                    درسته تولید که نمیکنه ولی خب سیگنال الکتریکی خروجی آنتن های مختلف که احتمالا امواج با فرکانس های مختلفی رو جذب میکنن یکسان نباید باشه، درسته؟
                    آره مگاهرتز. حواسم جای دیگه بود )
                    بله. تفاوت وجود داره ولی نه « فقط » برای تفاوت در فرکانس..
                    ببین من روی امواج کیهانی مانور دادم. امواجی که شب و روز و هوای ابری و بارانی و خورشیدی تفاوتی برایش ندارد.
                    شما اگر روی امواج رادیویی کار کنی، قطعا انرژی بیشتری کسب می کنی. در ضمن شب ها و در هوای صاف و تمیز هم بهتر میتونی دریافت کنی
                    بنظرم شما برای شروع، یک آنتن گیرنده دیجیتال طراحی کن و بساز. این آنتن فوق العاده ست... حتی می تونی آنتن گیرنده وای فای بسازی و باهاش آزمایش های خودتو انجام بدی

دیدگاه

خیلی هم خوب
                      چرا میشه امید وار بود
                      انتن انرژی بیشتری دریافت کنه میشه یه مدار پیشرفته وقوی تر هم نیازه ولی میگم میشه (اگه نشه چند تامدار رو موازی می کنی جریان که زیادبشه باطری گوشی هم سریع تر شارژ میشه)
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

آره مگاهرتز. حواسم جای دیگه بود )
                        بله. تفاوت وجود داره ولی نه « فقط » برای تفاوت در فرکانس..
                        ببین من روی امواج کیهانی مانور دادم. امواجی که شب و روز و هوای ابری و بارانی و خورشیدی تفاوتی برایش ندارد.
                        شما اگر روی امواج رادیویی کار کنی، قطعا انرژی بیشتری کسب می کنی. در ضمن شب ها و در هوای صاف و تمیز هم بهتر میتونی دریافت کنی
                        بنظرم شما برای شروع، یک آنتن گیرنده دیجیتال طراحی کن و بساز. این آنتن فوق العاده ست... حتی می تونی آنتن گیرنده وای فای بسازی و باهاش آزمایش های خودتو انجام بدی
                        به نظر شما توی این مسیر چیزی که از همه مهم تر هستش آنتنیه که بیشترین انرژی رو جذب کنه؟
                        من تو ذهنم بود که از آنتن های موجود استفاده کنم. مثلا مثل آنتن های تلویزیون
                        به نظر شما آنتن رو خودم باید طراحی کنم؟ برای چه فرکانسی باید طراحی کرد؟ مثلا آنتنی برای دریافت سیگنال رادیو AM ؟
                        الان مثلا دیش های دریافت سیگنال های ماهواره یا مثلا همین آنتن های تلویزیون آنالوگ که رو سقف ها میذارن خروجیشون چند ولت و آمپر هست؟

دیدگاه

سلام دوباره
                          اینم مدار جالبیه:

مدارا ویلمای بیشتری می تونی ببینی برو به این ادرس دانلود کن:
                          کد:
                          http://s5.picofile.com/file/8113341934/circuit_diagrams_from_air_Tesla_Radiant_Circuit_free_energy_251192.rar.html
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

من این مدار رو تست کردم تونستم 0.45ولت بگیرم ازش زمینش رو به بدنه کامپیوتر زدم انتنش رو هم انتن تلوزیون از این شاخه ای ها دیود هاهم 4007 گزاشتم

یه چند دقیقه گزاشتمش ولتاژزش بیشتر شد داره کم کم واسم جالب میشه
                            میشه باهاش یه ال ای دی روشن کرد

عوض کردم زمینش رو روشن نمیشه اصلا حالا میرم یه مدار دیگه تست کنم

این مدار رو بستم زمینش هم لوله گاز انتنش هم انتن تلوزیون فقط دیر شارژ میشه خازن ها وگر نه برق به راحتی تولید میشه

به تمام معنا ازمایشات جالبی بود
                            اگه زمینش بدنه کامپیوتر(یه وسیله ای که به برق متصل باشه) وصل کنیم سرعت شارژ خیلی سریعه
                            ولی اگه زمینش رو به لوله گاز وصل کنیم سرعت شارژ خیلی کمه
                            جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۷:۲۶ ۱۳۹۵/۰۳/۱۶.
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

دوستان من درست کردمش ولی نشدش چی کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                              من این مدار رو تست کردم تونستم 0.45ولت بگیرم ازش زمینش رو به بدنه کامپیوتر زدم انتنش رو هم انتن تلوزیون از این شاخه ای ها دیود هاهم 4007 گزاشتم

یه چند دقیقه گزاشتمش ولتاژزش بیشتر شد داره کم کم واسم جالب میشه
                              میشه باهاش یه ال ای دی روشن کرد

عوض کردم زمینش رو روشن نمیشه اصلا حالا میرم یه مدار دیگه تست کنم

این مدار رو بستم زمینش هم لوله گاز انتنش هم انتن تلوزیون فقط دیر شارژ میشه خازن ها وگر نه برق به راحتی تولید میشه

به تمام معنا ازمایشات جالبی بود
                              اگه زمینش بدنه کامپیوتر(یه وسیله ای که به برق متصل باشه) وصل کنیم سرعت شارژ خیلی سریعه
                              ولی اگه زمینش رو به لوله گاز وصل کنیم سرعت شارژ خیلی کمه
                              ؟
                              لطفا هرکی درست کره بیاذش پیویم عکسشو بفرسته تورو خدا
                              [MENTION=230056]kian90[/MENTION]8

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X