اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد فرکانس و متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد فرکانس و متر

با سلام
    سوال مبتدیانه ای داشتم انشالله تو این انجمن به جوابش به کمک شما عزیزان میرسم .

وقتی میگیم فرکانس فلان مثلا 11 متر منظور از اون متر چیه؟؟؟ یعنی از روی زمین در فاصله 11 متری

این موج در حال حرکته؟؟؟
    جدیدترین ویرایش توسط mahdi210; ۱۷:۴۸ ۱۳۹۵/۰۳/۲۱.
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

پاسخ : سوال در مورد فرکانس و متر

نوشته اصلی توسط mahdi210 نمایش پست ها
    با سلام
    سوال مبتدیانه ای داشتم انشالله تو این انجمن به جوابش به کمک شما عزیزان میرسم .

وقتی میگیم فرکانس فلان مثلا 11 متر منظور از اون متر چیه؟؟؟ یعنی از روی زمین در فاصله 11 متری

این موج در حال حرکته؟؟؟
    با سلام و درود
    چیزی که شما می فرمایید طول موج است و واحد طول موج متر است.
    این مورد را مطالعه نمایید:

دیدگاه

پاسخ : چند سوال در مورد فرکانس و متر

یک سوال دیگه وقتی میگیم یه فرستنده با قدرت مثلا 10 وات داریم مثلا بردش 10 کیلومتر شده وامواجش رو در 10 کیلومتری دریافت کردیم حالا یه جاهایی هم میخونیم فرستنده ای که طول موج کوتاه داره بردش زیاتره وفرستنده ای که طول موج بلندی داره بردش به مراتب کمتره

حالا سوال اینجاست که وقتی فرستنده طول موج کوتاه (فرکانس پایین)10 وات باشد مثلا همون برد 10 کیلومتر را داریم ؟

واگر همین فرستنده با طول موج بلند (فرکانس بالا)داشته باشیم وقدرت فرستنده 10 وات باشه آیا برد نباید کمتر باشه؟؟؟؟ نمیدونم درست گفتم یا نه .
      معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

یک سوال دیگه وقتی میگیم یه فرستنده با قدرت مثلا 10 وات داریم مثلا بردش 10 کیلومتر شده وامواجش رو در 10 کیلومتری دریافت کردیم حالا یه جاهایی هم میخونیم فرستنده ای که طول موج کوتاه داره بردش زیاتره وفرستنده ای که طول موج بلندی داره بردش به مراتب کمتره

حالا سوال اینجاست که وقتی فرستنده طول موج کوتاه (فرکانس پایین)10 وات باشد مثلا همون برد 10 کیلومتر را داریم ؟

واگر همین فرستنده با طول موج بلند (فرکانس بالا)داشته باشیم وقدرت فرستنده 10 وات باشه آیا برد نباید کمتر باشه؟؟؟؟ نمیدونم درست گفتم یا نه .
        با سلام :
        از نظر تجربی توان هر وات فرستنده 1.7 کیلومتر برد دارد. ( خط مستقیم).
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          با سلام :
          از نظر تجربی توان هر وات فرستنده 1.7 کیلومتر برد دارد. ( خط مستقیم).
          با سلام و درود
          این میزان برد در چه تناوبی (Frequency) بوده است؟
          پهنای Band مورد استفاده چقدر بوده است که تا 1.7 کیلومتر برد داشته است؟

دیدگاه

ببینید؛اولا فرکانس بیشتر یعنی طول موج کمتر
            در کل در یک توان خاص،در هوا،هر چه فرکانس بیشتر بشه،موج دیرتر از بین میره و بعبارتی بردش بیشتر میشه
            ولی در اب دریا برعکسه
            ................Fx7SAM................

دیدگاه

پاسخ : چند سوال در مورد اصطلاحات مخابراتی

ممنون بابت پاسخ همه دوستان

یه سوال دیگه این ssb چیه؟ مثلا گیرنده ssb یا فرستنده ssb? سرچ کردم یه اشاره جزیی در مورد انواع
              مدولاسیون توش شده میشه یه توضیح ساده تر بفرمائید .
              جدیدترین ویرایش توسط mahdi210; ۱۷:۴۹ ۱۳۹۵/۰۳/۲۱.
              معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X