اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری لپ تاپ

دوستان من چند تا باتری 18650 میخاستم بخرم اما تو بازار( امجد و اطراف ) مدل های مختلفی بود خیلی ها دست 2 بودن اکثرا هم چینی بی نام نشان. بدون پلمپ یا حتی بسته بندی...قیمت ها هم 6 تا 12تومن...
    به نظرتون بهتر نیست یه باتری 6 سلولی لپ تاپ بخرم به قیمت 50 تومن و بازش کنم و سلول های18650 رو ازش در بیارم؟ چون مارکهای خوب مثل اچ پی ایسوس مطمعنا سلول های باتری شون جنس خوبه دیگه؟ شما نظرتون چیه ؟؟؟ منطقی هست کارم؟
    جدیدترین ویرایش توسط ARLOX; ۲۰:۱۳ ۱۳۹۵/۰۳/۲۲.

پاسخ : باتری لپ تاپ ( ضروری )

فکر خوبیه..ولی ایا قیمت باتری اصل ۵۰ تومنه؟..ممکنه اونا هم فیک باشند...باتری لپ تاپ گرونتر از این حرفاست

Sent from my E2333 using Tapatalk
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

پاسخ : باتری لپ تاپ ( ضروری )

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani نمایش پست ها
      فکر خوبیه..ولی ایا قیمت باتری اصل ۵۰ تومنه؟..ممکنه اونا هم فیک باشند...باتری لپ تاپ گرونتر از این حرفاست

Sent from my E2333 using Tapatalk
      برای خودم هم سوال بود ولی انگار درسته ! مثلا این لینک رو ببینید... یا این
      دیجی کالا هم با گارانتی زیگورات که فکر کنم معتبر ترین گارانتی باتری باشه میده 69 تومن
      جدیدترین ویرایش توسط ARLOX; ۱۳:۵۸ ۱۳۹۵/۰۳/۱۶.

دیدگاه

پاسخ : باتری لپ تاپ

با سلام و درود
        قبلاً در انجمن در مورد این نوع باتری ها و کیفیت آن ها توصیه هایی شده است:
        باتری لپ تاپت داره عمرش سر میاد و باید عوض بشه، اما اصلش گیر نمیاد و اونی هم که توی بازار هس و سخت هم گیر میاد، معلوم نیس نژادش مال کدوم کارخونه یا کارگاهی هست! می بینی هیچ مشکلی نداره بجز در سرعت شارش و دشارش. خب مجبور میشی بازش کنی و یه نگاه به باتری هایی که نقش سلول های ذخیره رو بازی می کنن بندازی، می بینی چند باتری دو تا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
          با سلام و درود
          قبلاً در انجمن در مورد این نوع باتری ها و کیفیت آن ها توصیه هایی شده است:
          http://www.eca.ir/forums/thread71590.html
          ممنون ولی خونده بودمش جواب سوال هام توش نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARLOX نمایش پست ها
            ممنون ولی خونده بودمش جواب سوال هام توش نبود
            سلام
            من توی شهرمون همین مدل رو خریدم18650
            یک ماهه فعلا که خوب بوده بدون بسته بندی وپلمپ فروشنده هم معتبر هستش یه دونش هم15تومن حالا ساخت کجاس نمی دونم (روش رو پوشوندم الان نمی تونم ببینم)
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.A-1998 نمایش پست ها
              سلام
              من توی شهرمون همین مدل رو خریدم18650
              یک ماهه فعلا که خوب بوده بدون بسته بندی وپلمپ فروشنده هم معتبر هستش یه دونش هم15تومن حالا ساخت کجاس نمی دونم (روش رو پوشوندم الان نمی تونم ببینم)
              خب 15 تومن قیمتش زیاده اخه من بیشتر از 5 تا لازم دارم اگه باتری لپ تاپ بخرم دونه ای برام میفته حدود 9 تومن ....ولی نمیدونم این 15 تومنی ک شما خریدی با کیفیت تره یا مال لپ تاپ؟

دیدگاه

[QUOTE=ARLOX;620416]خب 15 تومن قیمتش زیاده اخه من بیشتر از 5 تا لازم دارم اگه باتری لپ تاپ بخرم دونه ای برام میفته حدود 9 تومن ....ولی نمیدونم این 15 تومنی ک شما خریدی با کیفیت تره یا مال لپ تاپ؟[/QUOTEمن سه تاش رو باهم سری کردم هرکدومشون 2 امپره(2000میلی) به 7377زدم تونستم ب راحتی جریان 2امپر رو ازش بگیرم به نظر من که خوبه حالا نمی دونم دیگه شما شاید بگی نه
                جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۶:۲۱ ۱۳۹۵/۰۳/۱۶.
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون میشم اگه دوستان بیشتری هم نظر یا تجربشون رو بیان کنن

دیدگاه

من تا حالا خودم باتری لپتاپ نخریدم
                    ولی چن نفر که دیدم خریدن،باتری جدیده مثل باتری اصلیش نبوده
                    تا جاییکه دیدم این باتری هاییکه مال لپتاپ میفروشن ،مال شرکت سازنده نیستن
                    حتی خیلی هاشون تو ایران سر هم میشن
                    ینی از همین باتریا میگیرن میزارن تو یه جعبه,همین!
                    ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
                      من تا حالا خودم باتری لپتاپ نخریدم
                      ولی چن نفر که دیدم خریدن،باتری جدیده مثل باتری اصلیش نبوده
                      تا جاییکه دیدم این باتری هاییکه مال لپتاپ میفروشن ،مال شرکت سازنده نیستن
                      حتی خیلی هاشون تو ایران سر هم میشن
                      ینی از همین باتریا میگیرن میزارن تو یه جعبه,همین!
                      اینایی که میگی باتری میگیرن میزارن تو جعبه
                      اخ گفتی.....خیلی زیاد شدن لامصبا یه باتری اتمی تقلبی بود بازش کرده بودن چند تا باتری کوچولو اسیدی داخلش بود
                      واقعا الان خیلی جنس های اشغالی پرشده
                      یه شرکت ایرانی میاد یه کالا درست می کنه می نویسه ساخت فلان کشور خارجی
                      ادم واقعا گیج میشه
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

دوستان من ریسکش رو کردم و از فروشگاه باملیو یه باتری 6 سلولی لنوو با گارانتی پرینس خریدم.طبق پرس و جو هایی ک کرده بودم هیچ شرکتی برای لپ تاپ هاش باتری نمیزنه یا اگه بزنه ایران نمیاد اما باطری های دیگه درجه بندی دارن ولی تو ایران معمولا همشون یه مدل هستن.
                        باتری ک من خریدم قیمتش 55 بود که بخاطر ماه رمضان یه کد تخفیف 20 تومنی و ارسال رایگان هم داد یعنی برای من تموم شد 35 تومن که هر باطری میشه زیر6 تومن
                        و اما خود باتری
                        وقتی رسید شروع کردم ب باز کردن قابش ک خب یکم سخته و محاله بدون شکستن یا خراب شدن باز بشه ....باید دقت کنید ب سلول ها اسیب نرسه...خلاصه بازش کردم و 6 تا باطری آبی رنگ با مارک چینی دیدم .باطری ها رو از هم جدا کردم و وزن کردم دونه ای 46 گرم بود که ب وضوح سنگین تر از اولترا فایر ها هست.هر کدومشون 3.65 ولت برق اولیه داشتن دو تاشون رو برای تست تخلیه کردم و زدم به شارژ( با استفاده از 2تا ماژول 4056 )
                        الان 5 روز گذشته و انگار کیفیتشون خوبه هیچ مشکلی ندیدم توشون.طبق اندازه گیری تقریبی ک کردم 2100 میلی امپر میتونن ذخیره کنن که خیلی خوبه
                        این پست رو به عنوان نتیجه گیری اضافه کردم که اگه کسی دنبال باتری 18650 خوب بود بتونه بهتر تصمیم بگیره...
                        البته بعد چند ماه هم اگه زنده بودم نتایج تست بلند مدت رو اضافه میکنم
                        جدیدترین ویرایش توسط ARLOX; ۲۰:۱۶ ۱۳۹۵/۰۳/۲۲.

دیدگاه

خیلی ممنون از اینکه کارتون که حل شد برمیگردید و نتیجه رو به دوستان میگید..متشکرم

اگه بشه یه چن تا عکس هم ازش بذارین که دیگه خیلی عالش مبشه...
                          تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

خب خداروشکر
                            ولی وقتی 3.65 ولت داشته تقریبا میشه گفت خالی بوده
                            دیگه شما چکترش کردین؟
                            دقت کنین نباید اونقدرها خالیش کنین،خراب میشنا
                            ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani نمایش پست ها
                              خیلی ممنون از اینکه کارتون که حل شد برمیگردید و نتیجه رو به دوستان میگید..متشکرم

اگه بشه یه چن تا عکس هم ازش بذارین که دیگه خیلی عالش مبشه...
                              خواهش میکنم انجام وظیفه میکنیم
                              اینم عکسهاشون :

مارک باتری ها Cj هست که طبق سرچهایی ک کردم از بزرگترین باتری سازهای چینه و محصولاتش هم کیفیت نسبتا خوبی دارن . تاریخ تولید هم روی باتری درج شده 1215 یعنی برج 12 از سال 2015 که میشه 6.7 ماه قبل پس تقریبا نو هستن
                              اون مدار هم بخش کنترل شارژ و دمای باتری بود نگهش داشتم شاید روزی بدرد خورد

خب خداروشکر
                              ولی وقتی 3.65 ولت داشته تقریبا میشه گفت خالی بوده
                              دیگه شما چکترش کردین؟
                              دقت کنین نباید اونقدرها خالیش کنین،خراب میشنا
                              ولتاژ موقع خالی بودن 3.3 هست و 3.65 یعنی حدود 30 درصد شارژ داشتن.تو چراغ قوه هم گذاشتم حدود نیم ساعت پر نور کار کرد.اینجور ک من خوندم نباید اجازه داد زیر 3.3 یا 3 برسن
                              جدیدترین ویرایش توسط ARLOX; ۱۶:۳۸ ۱۳۹۵/۰۳/۲۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X