اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در کار با دیتابیس ویژوال استودیو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در کار با دیتابیس ویژوال استودیو

سلام

من یه برنامه با c# توسط ویژوال استودیو ساختم که یه قسمتیش مربوط به کار با دیتابیس هست
    دیتابیس هم توسط اکسس آفیس ساخته شده

مشکلی که دارم بعد از اد کردن دیتابیس یه فورم و کامپایل و ساخت فایل نهایی ، اگه فایل exe رو همراه دیتابیس جابجا کنم یعنی آدرس فایل ها تغییر کنه با اروری مواجه میشم که مربوط به پیدا نکردن فایل دیتابیس هست و برنامه بکل اجرا نمیشه

امیدوارم یکی کمکم کنه

پاسخ : مشکل در کار با دیتابیس ویژوال استودیو

این طبیعی هست که آدرس تغییر کنه ، چون درایو ها و مکان نصب تو کامپیوتر ها فرق داره.
    من تو سی شارپ با دیتابیس کار کرده بودم، و اینطور یاد گرفتم که آدرس جایی رو مستقیما به دیتابیس ندم و بیام اینکار رو کنم ،
    اول توسط توابع آدرس مورد نظر رو بگیرم و بعد داخل یه متغییر string ذخیره کنم ، و اون متغییر رو بگیرم بدم به دیتابیس.
    اینجوری هرچقدر که آدرس تغییر کنه ، یا کامپیوتر تغییر کنه براش مهم نخواهد بود . چون آدرس جدید توسط تابع دریافت میشود.

فکر کنم مشکل شما هم دادن آدرس به یکی از از خط های کدتون به طور مستقیم بوده ،
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

معمولا اکثر برنامه ها برای فایلهایی که تو مسیر خودشون هست آدرسی نمیخوان . یعنی اگر فایل دیتابیس.کنار فایل اجرایی باشه موقع تست و بعد کامپایل برنامه همیشه دنبال دیتابیس تو مسیر خودش می گرده.
      اگر مشکلی نداری از SQL server استفاده کن که حالش رو ببرید
      موفق باشی
      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
        این طبیعی هست که آدرس تغییر کنه ، چون درایو ها و مکان نصب تو کامپیوتر ها فرق داره.
        من تو سی شارپ با دیتابیس کار کرده بودم، و اینطور یاد گرفتم که آدرس جایی رو مستقیما به دیتابیس ندم و بیام اینکار رو کنم ،
        اول توسط توابع آدرس مورد نظر رو بگیرم و بعد داخل یه متغییر string ذخیره کنم ، و اون متغییر رو بگیرم بدم به دیتابیس.
        اینجوری هرچقدر که آدرس تغییر کنه ، یا کامپیوتر تغییر کنه براش مهم نخواهد بود . چون آدرس جدید توسط تابع دریافت میشود.

فکر کنم مشکل شما هم دادن آدرس به یکی از از خط های کدتون به طور مستقیم بوده ،
        متوجه نمیشم چجوری میگین؟؟؟

نوشته اصلی توسط DDR3 نمایش پست ها
        معمولا اکثر برنامه ها برای فایلهایی که تو مسیر خودشون هست آدرسی نمیخوان . یعنی اگر فایل دیتابیس.کنار فایل اجرایی باشه موقع تست و بعد کامپایل برنامه همیشه دنبال دیتابیس تو مسیر خودش می گرده.
        اگر مشکلی نداری از SQL server استفاده کن که حالش رو ببرید
        موفق باشی
        اتفاقا توی یه مسیر هستن
        متاسفانه تازه c# رو شروع کردم و فعلا همین اکسس رو بلدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
          متوجه نمیشم چجوری میگین؟؟؟

اتفاقا توی یه مسیر هستن
          متاسفانه تازه c# رو شروع کردم و فعلا همین اکسس رو بلدم
          منظورم اینه دقیقا
          مثلا یک فایل با نام test.db دارید که در آدرس
          c:\temp\test.db
          هست ، حالا اگر بخواهید مثلا فایل را باز کنید
          حالت1 که احتمالا شما انجام دادید
          open c:\temp\test.db
          حالت دوم که منظور من بود
          open test.db
          که اینطوری مهم نیست فایل کجا باشه و فقط کافیه کنار برنامه اجرایی باشه
          موفق باشی
          هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

والا من برای ارتباط با دیتابیس از TableAdapter استفاده میکنم

مثلا برای پر کردن یه جدول داخل دیتابیس از دستور زیر استفاده میکنم

کد PHP:
              serialportTableAdapter.Insert(comboBox1.TextcomboBox3.TextInt16.Parse(comboBox2.Text)); 
            برای خوندن هم
            کد PHP:
            serialportTableAdapter.Fill(database1DataSet.serialport); 
            جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۹:۳۲ ۱۳۹۵/۰۳/۲۰.

دیدگاه

حالا شاید مشکل از نصب نیودن دیتابیس تو کامپیوتر دیگری هم باشه ،
              مثلا sql server باید هم تو کامپیوتر شما و هم تو کامپیوتر دیگری نصب باشه ، تا اول sql server بیاد اون فایل مورد نظر رو پیدا کنه ، بعد برنامت با sql server ارتباط برقرار کنه و اون فایل رو بخونه.
              اگه سرورتون تو اون کامپیوتر نصب نباشه ، نمیتونید از برنامه استفاده کنید. برنامه همراه با سرور رو باید انتقال بدید به هر کامپیوتر دیگه ای.

شما با sql server کار میکردید راحتتر بودید ، و قدرتمند هم هست.
              (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

حالا شاید مشکل از نصب نیودن دیتابیس تو کامپیوتر دیگری هم باشه ،
                مثلا sql server باید هم تو کامپیوتر شما و هم تو کامپیوتر دیگری نصب باشه ، تا اول sql server بیاد اون فایل مورد نظر رو پیدا کنه ، بعد برنامت با sql server ارتباط برقرار کنه و اون فایل رو بخونه.
                اگه سرورتون تو اون کامپیوتر نصب نباشه ، نمیتونید از برنامه استفاده کنید. برنامه همراه با سرور رو باید انتقال بدید به هر کامپیوتر دیگه ای.

شما با sql server کار میکردید راحتتر بودید ، و قدرتمند هم هست.
                از فرمت mdb2003 اکسس استفاده میکنم که مزیتش اینکه که دیگه لازم نیست روی هر سیستمی که میخوام کار کنم بیام افیس نصب کنم

چون کار با پایگاه داده اکسس راحت بود و منم توی c# اول کار هستم انتخابش کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                  از فرمت mdb2003 اکسس استفاده میکنم که مزیتش اینکه که دیگه لازم نیست روی هر سیستمی که میخوام کار کنم بیام افیس نصب کنم

چون کار با پایگاه داده اکسس راحت بود و منم توی c# اول کار هستم انتخابش کردم
                  یعنی الان تو هرکامپیوتری mdb2003 داره ؟
                  مثلا من که الان آفیس ندارم رو لپ تاپم ، باید بتونم برنامه شما رو ران و خروجی بگیرم درسته ؟؟

ولی ما تو sql server باید یه sql server express نصب کنیم ف که حدودا 200 مگا بایته . حالا از نظر من شما میتونید برای بدست آوردن جوابتون از انجمن برنامه نویس استفاده کنید، اونجا بچه ها برای تو نخ همین کاران.

موفق باشید.
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

یعنی الان تو هرکامپیوتری mdb2003 داره ؟
                    مثلا من که الان آفیس ندارم رو لپ تاپم ، باید بتونم برنامه شما رو ران و خروجی بگیرم درسته ؟؟

ولی ما تو sql server باید یه sql server express نصب کنیم ف که حدودا 200 مگا بایته . حالا از نظر من شما میتونید برای بدست آوردن جوابتون از انجمن برنامه نویس استفاده کنید، اونجا بچه ها برای تو نخ همین کاران.

موفق باشید.
                    فرمت دیتابیس اگه mdb ورژن 2003 باشه دیگه نیاز به نصب برنامه پایگاه داده روی هر سیستم نیست

یه نگاه به این فایل بندازید
                    دیتا پورت سریال همراه مشخصات پورت رو روی دیتابیس ذخیره میکنه
                    کل پوشه رو توی درایوe خالی کنید ببینید مشکلی برای اجرا داره یا نه؟؟؟

دیدگاه

این خطا رو داد :

ولی با زدن continue برنامه اجرا شد.
                      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

درسته برنامه اجرا میشه ولی قسمت data grid view یا همون دیتابیس نشون نمیده

ممنون از توجه شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X