اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مدار

با سلام به استادان عزیز، من یک مدار دزدگیر لیزی درست کردم ولی این مدار یک اشکال داره و اشکالش اینه که زمانی که فردی از لیزر عبور میکند فقط یه بوق میزند و قطع میشود، از شما میخواستم کمکم کنید و مدارو کامل کنید تا با عبور فرد بوق تا مدتی ادامه داشته باشه،
    از دوستانم پرسیدم گفتن از ای سی فیلیپ فلاپ استفاده کنم، ایا درست گفتن اگه درسته چیجوری هست؟ هیچ اطلاعی درمورد فیلیپ فلاپ ندارم لطفا کامل توضیح بدید اگر باید استفاده کنم اسم ای سی روهم بگید. با تشکر فراوان

پاسخ : کمک در مدار

نوشته اصلی توسط mr.fun7878 نمایش پست ها
    با سلام به استادان عزیز، من یک مدار دزدگیر لیزی درست کردم ولی این مدار یک اشکال داره و اشکالش اینه که زمانی که فردی از لیزر عبور میکند فقط یه بوق میزند و قطع میشود، از شما میخواستم کمکم کنید و مدارو کامل کنید تا با عبور فرد بوق تا مدتی ادامه داشته باشه،
    از دوستانم پرسیدم گفتن از ای سی فیلیپ فلاپ استفاده کنم، ایا درست گفتن اگه درسته چیجوری هست؟ هیچ اطلاعی درمورد فیلیپ فلاپ ندارم لطفا کامل توضیح بدید اگر باید استفاده کنم اسم ای سی روهم بگید. با تشکر فراوان
    سلام
    فلیپ فلاپ مداریه که دوتا کلید داره شما کلید اولی رو می زنی خروجی روشن می مونه تازمانی که کلید دومی رو بزنی
    کلید اولی رو میگن SET و کلید دومی رو میگن Reset با Set مدار روشن وباریست مدار خاموس میشه
    ای سی فلیپ فلاپ زیاد داریم شما با ای سی555هم می تونی فلیپ فلاپ بسازی (توی گوگل سرچ کنی مداراش میان)
    این مدار یک فلیپ فلاپ هستش:

بعضی از مدارات فلیپ فلاپ مثل این مدار با یه کلید کار می کنن
    یعنی با یک کلید هم Set و هم Reset می شن
    درمورد اون لیزرت هم بیشتر توضیح بده تا بتونیم باهم کاملش کنیم
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۹:۳۴ ۱۳۹۵/۰۳/۱۸.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

پست بالا کاملا گویاست
      شما مدار دیجیتال بستی یا آنالوگ؟؟؟؟
      (نرم افزاری راحتره که)

دیدگاه

چیجوری میتونم عکس اپلود کنم تا شماتیک مداری که بستمو قرار بدم

دیدگاه

با سلام
          کافی است به یکی از سایت های آپلود فایل یا عکس مانند سایت www.picofile.com بروید و روی گزینه ی انتخاب فایل کلیک کنید حال تنها کار باقی مانده ، انتخاب فایل از درون دستگاه خودتون هست و بعد از چند ثانیه آدرس عکس رو بهتون میده و می تونید اون رو در پست خود قرار دهید البته میتونید لینکش هم بکنین
          با تشکر

دیدگاه

سلام، ممنون دوست عزیز، خب مدار اینه که میذارم فقط ب جای LED باید رله قرار بگیره، مشکلش اینه که اگه کسی از جلوی نور حرکت کنه فقط برای یک لحظه ال ای دی به کار میفته و بعدش قطع میشه، شما مداریو برای رفع این مشکل دارید؟

دیدگاه

سلام، ممنون دوست عزیز، خب مدار اینه که میذارم فقط ب جای LED باید رله قرار بگیره، مشکلش اینه که اگه کسی از جلوی نور حرکت کنه فقط برای یک لحظه ال ای دی به کار میفته و بعدش قطع میشه، شما مداریو برای رفع این مشکل دارید؟
              http://s6.picofile.com/file/82554554...B1_pdsprj.html
              سلام بله مشکل قابل حله
              اون قسمتی که میره به ال ای دی بو قراره به جاش رله بزاری رله رو بزار (یا خروجی ترانزییستور)رو بده به ای سی 555 که یه تایمره زمانش هم میشه تعیین کرد خواستی مدارشو واست می فرستم
              وقتی یه لحظه وصل بشه ای سی تحریک میشه وبا توجه به زمانی که واسش با خازن ومقاومت تعیین کردیم خروجی رو فعال نگه میداره
              موفق باشی
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا اگه زحمتی نیست مدارشو قرار بدید ممنون

دیدگاه

لطفا اگه زحمتی نیست مدارشو قرار بدید ممنون
                  بفر ما اینم مدار

فقط این مداره اشتباهی خازن واسه پایه 1گزاشته
                  شما پایه ی 1رو مستقیم به منفی بزن پایه ی 5رو با خازن 100نانو به منفی
                  مدار رو قبلا توی پروتیوس بستم جواب داد عملی هم بستمش جواب داده ولی الان هرکاری کردم توی پروتیوس جواب نگرفتمولی خیالت راحت مدار کار می کنه
                  شما به جای این که کلید بزاری خروجی ترانزیستورت رو به پایه ی 2و4بزن
                  سمت راست مدار هرکدوم مقاومت هارو خواستی کلیدشو بزنی بقلش نوشته چند دقیقه خروجی فعاله شما فقی یه مقاومت بزار هرکدوم رو خواستی 500کیلو یا 1مگا یا 1.5یا...
                  خروجی مدار هم پایه ی 3و منفی هستش
                  سوالی بود درخدمتم
                  موفق باشی
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

دیگه مقاومت 27 کیلو رو نمیخواد قرار بدم و فقط پایه ی 2و4 رو به خروجی ترانزیستور وصل کنم؟
                    میشه به جای خازن 470 میکرو 100 میکرو و به جای مقاومت 500کیلو 100 کیلو قرار بدم تا زمانش کمتر بشه؟

دیدگاه

دیگه مقاومت 27 کیلو رو نمیخواد قرار بدم و فقط پایه ی 2و4 رو به خروجی ترانزیستور وصل کنم؟
                      میشه به جای خازن 470 میکرو 100 میکرو و به جای مقاومت 500کیلو 100 کیلو قرار بدم تا زمانش کمتر بشه؟
                      بله با تغییر مقاومت 500کیلو می تونی زمان رو تغییر بدی
                      27کیرو باید بزاری (یه مقاومت نزدیک بزار اگه نداری)
                      470میکروهم می تونی 100میکرو بزاری فقط زمان کم میشه
                      موفق باشی
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

منواستابل نیاز داری شما

منواستابل کارش اینه که وقتی تریگر می شه خرجی اش تا مدت زمان مشخص ای یک می شه مثلا باز بعد اش برمی گرده به صفر
                        مداراش تو نت زیاده ساده هم هست موفق باشی
                        التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra نمایش پست ها
                          منواستابل نیاز داری شما

منواستابل کارش اینه که وقتی تریگر می شه خرجی اش تا مدت زمان مشخص ای یک می شه مثلا باز بعد اش برمی گرده به صفر
                          مداراش تو نت زیاده ساده هم هست موفق باشی
                          مداری که من گزاشتم مشکلی نداره...میگم قبلاخودم عملی بستمش عالی هم جواب داده الان نمی دونم چرا توی پروتیوس جواب نداد
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                            مداری که من گزاشتم مشکلی نداره...میگم قبلاخودم عملی بستمش عالی هم جواب داده الان نمی دونم چرا توی پروتیوس جواب نداد
                            مدار شما درست همون کاری رو که فرمودین رو انجام می ده اما کی قراره ریست اش کنه وقتی یکی رد شد ؟

ایشون نیاز به منواستابل دارن که اگه کسی رد شد شروع کنه مثلا 3 ثانیه اژیر بکشه بعد خودش ( بدون نیاز به سیگنال ریست) قطع بشه

منواستابل با 555 هم قابل ساخت هست اش با همون ثابت زمانی RC هم قابل تنظیم زمان اش
                            جدیدترین ویرایش توسط ali.ra; ۱۶:۱۷ ۱۳۹۵/۰۳/۲۳.
                            التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra نمایش پست ها
                              مدار شما درست همون کاری رو که فرمودین رو انجام می ده اما کی قراره ریست اش کنه وقتی یکی رد شد ؟

ایشون نیاز به منواستابل دارن که اگه کسی رد شد شروع کنه مثلا 3 ثانیه اژیر بکشه بعد خودش ( بدون نیاز به سیگنال ریست) قطع بشه
                              خودش اتوماتیک قطع میشه دیگه
                              اون کلیدرو که بزنی مثلا 1دقیقه خروجی روشنه بعدش خاموش میشه
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X