اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم یک کلید به دو حالت شمارش تکی و افزایشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم یک کلید به دو حالت شمارش تکی و افزایشی

سلام و عرض خسته نباشید
    میخواستم بدونم که چه طوری میتونم توی آردوینو یک کلید رو روی دو حالت فعال کنم؟؟

واضح تر بگم که میخوام یه شمارنده که عددش روی ال سی دی نمایش داده میشه ، وقتی یکی کلید افزایش رو زدم شمارنده یکی بره بالا ولی وقتی کلید رو نگه داشتم به صورت افزایشی خودش بره بالا.

این روش توی خیلی از چیز ها هست مثل کلید افزایش ولوم تلوزیون و ...

من خودم فکر میکنم باید از تابع millis استفاده کنم که وقتی کلید رو فشار دادیم میکرو شروع به شمردن میکرو ثانیه کنه تا جایی که ما بهش برنامه دادیم مثلا 500000 میکرو ثانیه ، وقتی مدت زمان فشار دادنمون به اون حد رسید ، میکرو متغیر ما رو ( i ) با تاخیر 100 میلی ثانیه ++ کنه.

حالا مشکل من اینه که خوب میدونم باید چیکار کنم ولی نمیدونم دقیقا چه طوری کدش رو بنویسم.

اگه کسی از دوستان نمونه کد ساده ای در این مورد داره قرار بده تا هم من و هم بقیه به این تکنولوژی دسترسی پیدا کنیم.

پاسخ : تنظیم یک کلید به دو حالت شمارش تکی و افزایشی

من با بسکام کار میکنم ، که ایشالله همین روزآ میآم سی . پس مجبورم به شما الگوریتم این تکنولوژی رو بگم تا خودتون کد رو بنویسید خودم هم قبلا اینو استفاده کرده بودم.

خوب حالا حتما تو آدرینو اینطوریه که اگه مثلا فلان کلید زده شد (با در نظر گرفتن دیبانس) باید پرش کنه به یک ساب روتینی یا یه لیبلی یا تابعی ، درسته ؟!!
    در اینجا فرض میکنیم که با یک شدن پایه مورد نظر ، به روتین مربوطه
    1-خوب وقتی که رفت تو روتین شما باید سی پی یو رو همونجا گیر بندازین با یه حلقه.
    2-بعد با دستور if در آخر حلقه بیاین چک کنید که آیا کلید وضعیت صفر رو داره از حلقه خارج شه( حالا با exit یا پرش به لیبل اصلی)
    3-بعد از این if با دستور مربوطه ، به اندازه ای که دلتون میخاد عدد بالا یا پایین بره تاخییر بندازین.

با اینکار تا زمانی که کلید رو نگه دارین با تاخییری که در آخر بهش دادین ، میره از اول کد رو اجرا میکنه و میآد تا پایین ، و هروقت که دستتون رو از کلید برداشتین ، پایه مورد نظر صفر میشه ، و شرط if مقدار درستی رو برمیگردونه و از حلقه میآید بیرون.
    حالا هر کدی که دلتون میخاد و قبل اون if که نوشتین ، بنویسین. به همین راحتی .

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

پاسخ : تنظیم یک کلید به دو حالت شمارش تکی و افزایشی

متشکرم از راهنمایی تون دوست عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X