اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت مدار تقویت جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت مدار تقویت جریان

با سلام خدمت دوستان عزیز

میخواهم مداری بسازم که در ازای ولتاژ ورودی متغیر 0 تا 10 ولت با جریان حداکثر 1 میلی آمپر در خروجی ولتاژ 0 تا 24 ولت با جریان حداکثر 4 آمپر تولید کند.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یا اگر مداری سراغ دارید در اختیارم بگذارید. با تشکر و سپاس فراوان...

پاسخ : کمک برای ساخت مدار تقویت جریان

سلام
    اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما می تونی با اپ امپ درستش کنی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

مهندس جان میتونی لطف کنی و یه نمونه مدار واسم بذاری...در خروجی نهایی میشه از ترانزیستور قدرت 2N3055 استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط compact نمایش پست ها
        مهندس جان میتونی لطف کنی و یه نمونه مدار واسم بذاری...در خروجی نهایی میشه از ترانزیستور قدرت 2N3055 استفاده کرد؟
        بله واسه افزایش جریان از 2n3055یا ....استفاده میشه
        یه مدار پایه ای می زارم ولی طراحی دقیق تر میخواد
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

میخواهم مداری بسازم که در ازای ولتاژ ورودی متغیر 0 تا 10 ولت با جریان حداکثر 1 میلی آمپر در خروجی ولتاژ 0 تا 24 ولت با جریان حداکثر 4 آمپر تولید کند.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید یا اگر مداری سراغ دارید در اختیارم بگذارید. با تشکر و سپاس فراوان...
          مدارات اماده به صرفه ترهست تا خودتون بسازید.... ودقیقاترم هست
          جدیدترین ویرایش توسط Ali Chiefer; ۱۲:۲۲ ۱۳۹۵/۰۳/۲۰.
          Ali Reza Tarkesh Esfahani

Yahoo: amt_1390@yahoo.com

دیدگاه

در کل مدار این شکلی میشه

ولی همون طور که گفتم طراحی دقیق تر میخواد مثلا اون اپ امپ باید یه چیز دیگه باشه اینو همینطوری کشیدم
            به جای ولوم ولتاژ ورودی رو میدیم

نوشته اصلی توسط Ali Chiefer نمایش پست ها
            مدارات اماده به صرفه ترهست تا خودتون بسازید.... ودقیقاترم هست
            این دوستمون هم بد نمی گه مدارات اماده بهتره
            جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۲:۲۶ ۱۳۹۵/۰۳/۲۰.
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

این مداری که قرار دادین تغذیه اش single هست اش و چون سویینگ کمتر از تغدیه هست همیشه حتی تو op_amp های rail to rail پس تو ولتاژ های پایین به مشکل می خورین ... همچنین بهتره در ورودی پتانسیومتر قرار داده نشه ... مشکل دیگه این مورد هست که ترانزیستور های قدرت بهره زیادی ندارن و این مورد هم که bjt هست نیاز به جریان بیس (با فرض بتا 40 ) 100 میلی امپری دارد که اپ امپ های معمول چنین جریانی را تامین نمی کنند ... در کل من مورد اماده برای کار شما ندیدم مگه ...
              التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra نمایش پست ها
                این مداری که قرار دادین تغذیه اش single هست اش و چون سویینگ کمتر از تغدیه هست همیشه حتی تو op_amp های rail to rail پس تو ولتاژ های پایین به مشکل می خورین ... همچنین بهتره در ورودی پتانسیومتر قرار داده نشه ... مشکل دیگه این مورد هست که ترانزیستور های قدرت بهره زیادی ندارن و این مورد هم که bjt هست نیاز به جریان بیس (با فرض بتا 40 ) 100 میلی امپری دارد که اپ امپ های معمول چنین جریانی را تامین نمی کنند ... در کل من مورد اماده برای کار شما ندیدم مگه ...
                بله این موارد هم هست....
                دوست عزیز شما کاربردتون رو بگیدشاید بهتر بشه راهنمایی کرد
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

سلام
                  نمیدونم حدسم درست باشه یا نه؛ولی احساس میکنم این دوستمون میخان که فقط با دادن 10 ولت و یک میلی امپر،اون خروجی رو بگیرن که خب غیر ممکنه
                  چند وقت پیشا هم یکی همچین چیزی ازم میخاست که کلی توضیح دادم که نمیشه
                  حالا بگید منظورتون مداراتیه که دوستان گفتن یا چیزیکه من فکر کردم
                  ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
                    سلام
                    نمیدونم حدسم درست باشه یا نه؛ولی احساس میکنم این دوستمون میخان که فقط با دادن 10 ولت و یک میلی امپر،اون خروجی رو بگیرن که خب غیر ممکنه
                    چند وقت پیشا هم یکی همچین چیزی ازم میخاست که کلی توضیح دادم که نمیشه
                    حالا بگید منظورتون مداراتیه که دوستان گفتن یا چیزیکه من فکر کردم
                    سلام
                    من اولین بار هست که توی این انجمن این موضوع رو مطرح میکنم و اتفاقا این غیر ممکنی که فرمودید توسط مداری که آقای مهندس احمدی عزیز واسم گذاشتن ممکن شد و جا داره که همینجا بابت راهنمایی ارزشمندشون نهایت تشکر رو بکنم
                    فقط ی خواهشی دارم ازتون میشه اگه واستون امکان داره بصورت علمی برام توضیح بدین که چرا این کار غیر ممکنه؟؟؟

دیدگاه

سلام
                      من اولین بار هست که توی این انجمن این موضوع رو مطرح میکنم و اتفاقا این غیر ممکنی که فرمودید توسط مداری که آقای مهندس احمدی عزیز واسم گذاشتن ممکن شد و جا داره که همینجا بابت راهنمایی ارزشمندشون نهایت تشکر رو بکنم
                      فقط ی خواهشی دارم ازتون میشه اگه واستون امکان داره بصورت علمی برام توضیح بدین که چرا این کار غیر ممکنه؟؟؟
                      اگه با اپ امپ ببندی (همون مداری که درست کردم فقط ای سی رو باید عوض کرد) به صورت عملی هم کار می کنه جریان خروجی رو هم با ترانزیستور BJTافزایش بده
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                        مداری که اقای احمدی گذاشتن در واقع یک بافره،یعنی میاد از توی اون باتری 26 ولتی،به اندازه ی ولتاژی که بوسیله پتانسیومتر میسازیم،برش میده
                        ینی شما 26 ولت داری،میگی من کل 26 ولتو نمیخام،مثلا 10 ولتشو میخام
                        دقیقا مدار یه منبع تغذیه است
                        اما برداشتی که من کردم این نبود
                        مداری که من میگفتم فقط دوسیم برای ورودی داشت و دوسیم برای خروجی که به خروجی همان ده ولت یک میلی امپر وصل میشد و از خروجی 24 ولت 4 امپر در یافت میشد
                        در حالیکه مدار اقای احمدی که درست هم هست،حداقل 6 تا سیم داره،ینی دو تا سیم بیشتر
                        حالا چرا اون مداری که توضیح دادم غیر ممکنه؟
                        چون شما به ورودی اون مدار حداکثر یک صدم وات میدادین و انتظار داشتین 96 وات دریافت کنین،خب این غیر ممکنه دیگه؛نیست؟
                        ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X