ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2015/12/01
    82
    40

ارتباط سریال ماژول sim808

سلام دوستان
    من ماژول sim808 شرکت eca رو خریدم:

درایور PL2303 ماژول رو نصب کردم ولی درایورش ماژول رو شناسایی نمیکنه! میترسم چیپ pl2303 ماژول تقلبی باشه!(توهمون پوشه درایوری که ECS گذاشته دیتاشیت چیپ pl2303 رو خوندم! اینطور که فهمیدم شرکت سازنده گفته اگر چیپ تقلبی باشه شناسایی نمیشه)
    وقتی خواستم از کانکتور DB9 ماژول rxd و txd رو استخراج کنم! متوجه شدم rx وtx ماژول به پورت com اتصال نداره!(بامولتی متر اتصالrxd وtxd پین هدرتوسعه رو به rxdو txd پورت DB9 بررسی کردم) البته شاید بین rxوtx پین هدر ماژول و پورت DB9 مقاومتی باشه!
    و فقط تونستم از همون پین هدر توسعه rxd و txd به ماژول دستور بدم!
    الان یعنی پورت DB9 و USB من بی فایده هستند!
    اگر کسی در مورد پورت DB9 و پورت USB اطلاع و راه حلی داره بفرمایید!
    ویرایش توسط hashemisali70 : 2016/06/09 در ساعت 23:34
    2015/12/01
    82
    40

پاسخ : ارتباط سریال ماژول sim808

چرا با پورت DB9 نمیشه به ماژول دستور داد؟
    چرا درایور USB نصب نمیشه؟
    ای خدا! کسی جواب نگرفته!؟؟
    ویرایش توسط hashemisali70 : 2016/06/28 در ساعت 01:45
    2016/06/09
    6
    1

خوب شد گفتی الان هم که دیگه موجودی اصلا ندارن
    2015/12/01
    82
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط haghgoo

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خوب شد گفتی الان هم که دیگه موجودی اصلا ندارن
    پس خوب فروش رفته!

البته من جواب مشکلاتم رو گرفتم! بجز درایور usb!
    برای پورت کام باید یک کابل مبدل به usb بگیری! اشتباه من این بود که rx و tx پورت کام رو وصل میکردم به cp2102 وانتظار داشتم.....
    بعد فهمیدم که cp2102 یوآرت ttl رو به usb تبدیل میکنه و نه uart rs232 !!!
    اگر نمیخواهی کابل مبدل بخری و cp2102 داری میتونی از پین هدر کنار ماژول استفاده کنی
    2016/05/25
    13
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط hashemisali70

پس خوب فروش رفته!

البته من جواب مشکلاتم رو گرفتم! بجز درایور usb!
    برای پورت کام باید یک کابل مبدل به usb بگیری! اشتباه من این بود که rx و tx پورت کام رو وصل میکردم به cp2102 وانتظار داشتم.....
    بعد فهمیدم که cp2102 یوآرت ttl رو به usb تبدیل میکنه و نه uart rs232 !!!
    اگر نمیخواهی کابل مبدل بخری و cp2102 داری میتونی از پین هدر کنار ماژول استفاده کنی
    برای درایو می تونی این رو امتحان کنی.

این جمله که نوشتی "برای پورت کام باید یک کابل مبدل به USB بگیری" ، یعنی چی ؟
    با کابل USB میشه ماژول رو کنترل کرد ولی با پورت کام تا الان نتونستم. شما چیکار کردی؟
    2015/12/01
    82
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط smsebnaa

برای درایو می تونی این رو امتحان کنی.

این جمله که نوشتی "برای پورت کام باید یک کابل مبدل به USB بگیری" ، یعنی چی ؟
    با کابل USB میشه ماژول رو کنترل کرد ولی با پورت کام تا الان نتونستم. شما چیکار کردی؟
    از اونجا که من با لپ تاپ کار میکنم و لپتابم هم پورت db9 نداره(یه دونه داره فقط واسه کارت vga) باید پورت سریال DB9 رو به USB تبدیل کنم! بجای اینکه بخواهی از ic برای تبدیل استفاده کنی بهتره از کابلهای آماده استفاده کنی که خودشون مبدل دارند!
    2016/05/25
    13
    2

از اونجا که من با لپ تاپ کار میکنم و لپتابم هم پورت db9 نداره(یه دونه داره فقط واسه کارت vga) باید پورت سریال DB9 رو به USB تبدیل کنم! بجای اینکه بخواهی از ic برای تبدیل استفاده کنی بهتره از کابلهای آماده استفاده کنی که خودشون مبدل دارند!
    من هم از همون مبدل ها استفاده می کنم ولی وقتی هر دستوری به ماژول با سریال (هایپرترمینال) می فرستم، همون دستور رو به صورت چرت و پرت برمی گردونه!!! بادریت رو از 9600 تا 115200 تغییر دادم ولی درست نشد. جای سیم های RX , TX رو عوض کردم(البته GND رو دست نزدم!!)، درست نشد. دستور AT رو برای بار اول چهار، پنج بار فرستادم، درست نشد. ....
    2015/12/01
    82
    40

از کدوم نرم افزار برای ارتباط با پورت سریال استفاده می کنی!؟ بسگام؟ کدویژن؟ serial port?
    این که می گی چرت و پرت بر میگردونه احتمال خیلی زیاد برای تنظیم نبودن بادریت هست!
    هم باد ریت پورت کام رو تو نرم افزارت(بسکام یا ...) چک کن! و هم تو دیوایس منیجر ویندوزت!! هردو باید یکی باشند!
    در ضمن تا اونجا که من میدونم ماژول بیت ریتش رو بصورت خودکار هماهنگ میکنه! ولی چک کن تا بیت ریت نرم افزار و دیوایس منیجر هم یکی باشه!
    2016/05/25
    13
    2

از کدوم نرم افزار برای ارتباط با پورت سریال استفاده می کنی!؟ بسگام؟ کدویژن؟ serial port?
    این که می گی چرت و پرت بر میگردونه احتمال خیلی زیاد برای تنظیم نبودن بادریت هست!
    هم باد ریت پورت کام رو تو نرم افزارت(بسکام یا ...) چک کن! و هم تو دیوایس منیجر ویندوزت!! هردو باید یکی باشند!
    در ضمن تا اونجا که من میدونم ماژول بیت ریتش رو بصورت خودکار هماهنگ میکنه! ولی چک کن تا بیت ریت نرم افزار و دیوایس منیجر هم یکی باشه!
    من از آردوینو، هایپرترمینال و AT COMMAND TESTER استفاده کرده ام . وقتی با آردوینو، سریال به کامپیوتر می فرستم، اطلاعات رو می تونم با همه ی این نرم افزارها که اسم بردم، بخونم. ولی زمانیکه به ماژول GSM وصل می کنم در حالت TTL یه سری چرت و پرت دریافت می کنم و در حالت RS232 هیچی دریافت نمی کنم. یعنی زمانیکه از همون پورت DB9 ماژول ، RX , TX و زمین رو استخراج می کنم، و به TTL آردوینو وصل می کنم (یا به RS232 کامپیوتر می زنم)، یه سری چرت و پرت دریافت می کنم و زمانیکه از همون پورت DB9 ماژول به RS232 کامپیوتر می زنم هیچی دریافت نمی کنم.
    2015/12/01
    82
    40

تو حالت ttl نمیتونی مستقیم به کامپیوتر وصل کنی! اگر میخواهی به usb وصل کنی حتما باید از cp2102 و اگر میخواهی به rs232 وصل کنی حتما باید از max232 استفاده کنی!
    در مورد db9 اگر همه چیزت درسته(db9 ماژول رو به db9 کامپیوتر وصل میکنی) به احتمال زیاد باد ریتت مشکل داره! مطمئن شو بادریت دیوایس منیجر ویندوز با باد ریت نرم افزارت یکی باشه!
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20