اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال اطلاعات دوربین به مدار و ساخت رابط کاربری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال اطلاعات دوربین به مدار و ساخت رابط کاربری

سلام مهندسای عزیزم
    راستش من میخوام یه همچین چیزی مثل عکس زیر درست کنم.
    تقریبا مثل یه دوربین دیجیتال میمونه
    خودم کامپیوتر خوندم و زیاد اطلاعی ندارم از الکترونیک.
    اگه کسی هم میتونه انجام بده ممنون میشم بهم بگه.
    قربونتون یا علی

جدیدترین ویرایش توسط shell32; ۰۳:۰۴ ۱۳۹۵/۰۳/۲۳.

پاسخ : کمک

سلام...خوبید؟
    خب طراحیش ی مقدار سخته...بسته به این که چ رزولوشن و بیت ریت و پارامتراهای دیگه کیفیت چی باشند باید هسته انتخاب کنید...
    انجام این کار از بیس کار سختیه...
    پیشنهاد میکنم از یه embedded system که سیستم عامل داره استفاده کنید...
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

با سلام و درود
      شما می توانید از دوربین و رایانه Raspberry Pi استفاده کنید و نرم افزار مورد نظر خود را برای آن بنویسید. همچنین صفحات لمسی در ابعاد مختلف سازگار با این رایانه کوچک وجود دارد.

لطفاً برای عنوان موضوع متن بهتری را بنویسید مثلاً به جای کلمه «کمک» می توانید بنویسید:«سوال در مورد ارسال اطلاعات دوربین به مدار و ساخت رابط کاربری برای آن»

دیدگاه

سلام دوست خوبم
        منظورت از embedded system یعنی یه mini camputer ؟
        .................................................. ..........................
        راستش یه مینی کامپیوتر همه این چیزی که من میخوامو داره فقط مشکلم اینه که دوربین رو میشه بدون DVR بهش وصل کنم و راه داره که مستقیم به خود مینی کامپیوتر متصل بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shell32 نمایش پست ها
          سلام دوست خوبم
          راستش یه مینی کامپیوتر همه این چیزی که من میخوامو داره فقط مشکلم اینه که دوربین رو میشه بدون DVR بهش وصل کنم و راه داره که مستقیم به خود مینی کامپیوتر متصل بشه؟
          با سلام و درود
          رایانه ی کوچک Raspberry Pi دوربینی مخصوص دارد که به طور مستقیم به خودش متصل می گردد.

دیدگاه

رزبری دنیای از کارها ازش برمیاد!
            قیمتش هم خیلی مناسبه!(شایدبخاطر اینکه رزبری یه بنیاد خیریه است دراصل)
            درضمن رزبری صفحه تاچ هم به راحتی سوارش میشه!
            برای شما که کامپیوتر خوندی بهترین گزینه محسوب میشه!
            کلی هم ویدیو آموزشی از رزبری تو نت هست!

دیدگاه

سلام دوست خوبم
              تو الکترونیک همه چیز ممکنه
              چرا یدونه از نمایشگر و دوربین های ماشین ها نمیخرید هم بزرگ هستن وهم ارزون حافظه دادنش هم که شنیدم بعضی هاشون کارت حافظه میخورن
              از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
              --------------------------------------------------------
              تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
              --------------------------------------------------------
              اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                با سلام و درود
                شما می توانید از دوربین و رایانه Raspberry Pi استفاده کنید و نرم افزار مورد نظر خود را برای آن بنویسید. همچنین صفحات لمسی در ابعاد مختلف سازگار با این رایانه کوچک وجود دارد.

لطفاً برای عنوان موضوع متن بهتری را بنویسید مثلاً به جای کلمه «کمک» می توانید بنویسید:«سوال در مورد ارسال اطلاعات دوربین به مدار و ساخت رابط کاربری برای آن»
                سلام
                این همون چیزیه که دنبالش بودم. واقعا ممنونم.
                .................................................. ..................
                چشم ویرایشو پیدا کنم عنوانشو درست میکنم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط hashemisali70 نمایش پست ها
                رزبری دنیای از کارها ازش برمیاد!
                قیمتش هم خیلی مناسبه!(شایدبخاطر اینکه رزبری یه بنیاد خیریه است دراصل)
                درضمن رزبری صفحه تاچ هم به راحتی سوارش میشه!
                برای شما که کامپیوتر خوندی بهترین گزینه محسوب میشه!
                کلی هم ویدیو آموزشی از رزبری تو نت هست!
                واقعا ممنونم

دیدگاه

مواردی مثل PcDuino و CubieBoard و Orange Pi و Nano Pi و MarsBoard و Banana Pi و Raspberry Pi و... نیز وجود دارد که شما می توانید برای پیاده سازی طرح های مختلف استفاده از آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

دیدگاه

مواردی مثل PcDuino و CubieBoard و Orange Pi و Nano Pi و MarsBoard و Banana Pi و Raspberry Pi و... نیز وجود دارد که شما می توانید برای پیاده سازی طرح های مختلف استفاده از آن ها را مورد بررسی قرار دهید.
                    ممنون. خیلی بهم کمک کردین.
                    فعلا یه چیزایی پیدا کردم مثل این

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                      Raspberry Pi رو دیدم. واقعا خیلی خوب بود. مخصوصا اینکه میشه اندروید هم روش بالا آورد.
                      میخواستم بدونم دوستان چیزی رو میشناسید با همین امکانات ولی با cpu و گرافیک قوی تر.
                      در حد اینکه دوربین کیفیت بالا و به صفحه نمایش 50 اینچ وصل بشه کم نیاره. مثلا قدرتش دو برابر رسپری پای 3 باشه.
                      بازم ممنونم

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                        Raspberry Pi رو دیدم. واقعا خیلی خوب بود. مخصوصا اینکه میشه اندروید هم روش بالا آورد.
                        میخواستم بدونم دوستان چیزی رو میشناسید با همین امکانات ولی با cpu و گرافیک قوی تر.
                        در حد اینکه دوربین کیفیت بالا و به صفحه نمایش 50 اینچ وصل بشه کم نیاره. مثلا قدرتش دو برابر رسپری پای 3 باشه.
                        بازم ممنونم
                        با سلام و درود
                        امکانات نسخه های جدید CubieBoard را بررسی نمایید.
                        همچنین شما می توانید از رایانه های کوچک(mini PC) استفاده نمایید.

دقت داشته باشید که خروجی تصویر رایانه ی Raspberry Pi قابلیت اتصال به نمایشگرهایی که دارای ورودی HDMI هستند را دارد. شما می توانید تحقیق کنید و ببینید آیا اتصال این رایانه به نمایشگرهایی به اندازه 50Inch باعث بروز مشکل می شود یا خیر.

دوربین ژیائومی(xiaomi yi) دارای 16MegaPixel است و WIFI داخلی دارد به این معنا که می تواند به صورت بی سیم ارسال تصویر داشته باشد. همچنین برای این دوربین نرم افزار سازگار با Android وجود دارد که شما می توانید فیلم را در Android مشاهده نمایید و تنظیمات دوربین را تغییر دهید.با توجه به اینکه نسخه 3 رایانه ی Raspberry Pi دارای WIFI داخلی است، شما می توانید بررسی کنید که آیا امکان اتصال این دوربین به رایانه Raspberry Pi وجود دارد و یا خیر.

لطفا عنوان ارسال را تغییر دهید.
                        جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۰:۵۴ ۱۳۹۵/۰۳/۲۷.

دیدگاه

با سلام و درود
                          امکانات نسخه های جدید CubieBoard را بررسی نمایید.
                          همچنین شما می توانید از رایانه های کوچک(mini PC) استفاده نمایید.

لطفا عنوان ارسال را تغییر دهید.
                          بازم ممنون از شما
                          تنها مشکلم با مینی پی سی اینه که چطوری دوربینو مستقیم بهش وصل کنم. پورت csi یا مثل کوبی برد mipi داره؟
                          .................................................. .................................................. .................................................. .......
                          عنوان تاپیکو از کجا میتونم عوض کنم. پیداش نکردم

دیدگاه

پاسخ : ارسال اطلاعات دوربین به مدار و ساخت رابط کاربری

عنوان موضوع باید درست و ومطابق محتوای سوال انتخاب بشه کمک و درخواست و ترو خدا و........عنوان نیست .

به احترام دوستانی که به تاپیک پاسخ دادند تاپیک شما پاک نشد در صورت تکرار اخطار می گیرید.
                            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                            ولتر

دیدگاه

پاسخ : ارسال اطلاعات دوربین به مدار و ساخت رابط کاربری

دوست عزیز حتما از orange pi استفاده کن!
                              با وجود قابلیت بیشتر نسبت به raspberry قیمت کمتری داره! دلیلش هم اینه که رزبری لایسنسش ما انگلیسه! ولی orange pi لایسنسش ماله چینه!
                              البته ساخت هردوشون تو چینه ولی مهم اینه که اورنج لایسنسش هم ماله چینه!
                              اینکه گفتم هردوشون ساختشون تو چینه یه اصلاحات نیاز داره!
                              رزبری هم ساخت چسن داره هم ساخت انگلیسه! ولی فکر نمیکنم کیفیتش باهم فرقی داشته باشه!(اصولا چون هزینه کارگر تو چین پایین ترهست همه چیز ارزون تر درمیاد. البته جنس بنجول چینی هم داریم ولی رزبری چینی بنجول نیست وهمینطور اورنج پای!)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X