اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد op -amp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد op -amp

با سلام
    من در مورد اپ امپ یه سوالی دارم.(تو دانشگاه هم بهمون گفتند و همین جور قبول کردیم.اما حالا به مشکلی بر خوردم.)در مورد شکل زیر.اگر بخواهیم این مدار ساده زیر را تحلیل کنیم (مداری تحت عنوان یکسوساز ایده ال) و با توجه به مطالبی که اموختیم
    1- مدار زیر از فیدبک منفی استفاده شده و طبثق فرمولی که در مورد مدار Non-Inv داشتیم.هرچی ولتاژ به ورودی بدیم.در خروجی اپ امپ هم دایم.تا اینجا درست.پس در این مدار دیگه بحث بهره بالای AV در اپ امپ منتقی هستش .چون با توجه به فیدبک منفی عملا بهره ما یک هستش.بنابراین مدار بعنوان دیود ایده ال نباید عمل کنه؟؟
    2- مگه نمیگیم تو اپ امپ Vi+ و Vi- اتصال مجازی هستند(این قانون برای تشریح و تحلیل مدارات اپ امپی به کار میبریم).پس اینجا هم باید گفت همون ولتاژی که روی پایه +Vi روی Vi- هستش.پس همون موج سینوسی باید روی خروجی بره ژس چرا عملا اینجور نیست
    ممنون میشم دوستان کمکم کنه.(تو تحلیل مدارانت اپ امپی گیج شدم)

پاسخ : سوال در مورد op -amp

برای ولتاژ های منفی اون دیود خاموش می شه و مسیر فیدبک قطع می شه و اتصال کوتاه مجازی نداریم
    التماس دعا

دیدگاه

خوب در نیم سیکل مثبت دیود وصل هستش .بنابراین فیدبک منفی داریم.پس Vo=Vi میشود(چون همون مدار تقویت کننده غیر معکوس و با بهره Av=1 میشه)بنابراین چطور این مدار بصورت دیود ایده ال به کار میره.چون همون ولتاژ ورودی در خروجی اپ امپ ظاهر میشه و نمیتونه بعنوان دیود ایده ال باشه؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
        خوب در نیم سیکل مثبت دیود وصل هستش .بنابراین فیدبک منفی داریم.پس Vo=Vi میشود(چون همون مدار تقویت کننده غیر معکوس و با بهره Av=1 میشه)بنابراین چطور این مدار بصورت دیود ایده ال به کار میره.چون همون ولتاژ ورودی در خروجی اپ امپ ظاهر میشه و نمیتونه بعنوان دیود ایده ال باشه؟؟
        دیود ایده ال دیود ای که در ولتاژ مثبت اتصال کوتاه باشه که همین vo=vin همین اتصال کوتاه بودن رو نشان می ده و در ولتاژ منفی اتصال باز که همین طور هم هست دیگه
        التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X