اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با lpc1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با lpc1768

باسلام-دوستان من برد آموزشی دارم وبرای یه پروزه ای خودم برد زدم وازمیکرو lpc1768استفاده کردم.اما مشکلاتی هست اینه که
    1)بعضی برنامه ها روی بردآموزشی جواب میدن اما روی بردی که جدید زدم اصلا جواب نمیده دلیلش چی میتونه باش؟؟؟؟؟
    2)کلا واحد adcوdacکار نمیکنه.از صحت برنامه نوشته شده مطمئن هستم اما روی برد جدید جواب نمیده؟دوستان خواهشا راهنمایی کنید

پاسخ : مشکل با lpc1768

نوشته اصلی توسط morteza-0 نمایش پست ها
    باسلام-دوستان من برد آموزشی دارم وبرای یه پروزه ای خودم برد زدم وازمیکرو lpc1768استفاده کردم.اما مشکلاتی هست اینه که
    1)بعضی برنامه ها روی بردآموزشی جواب میدن اما روی بردی که جدید زدم اصلا جواب نمیده دلیلش چی میتونه باش؟؟؟؟؟
    2)کلا واحد adcوdacکار نمیکنه.از صحت برنامه نوشته شده مطمئن هستم اما روی برد جدید جواب نمیده؟دوستان خواهشا راهنمایی کنید
    تغذیه کردین که قسمت انالوگ رو ؟
    التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra نمایش پست ها
      تغذیه کردین که قسمت انالوگ رو ؟
      بله از فیلتر LCاستفاه کردم.دقیقا شبیه مداری که توی شماتیک هدر برد LPC1768هست استفاده کردم

دیدگاه

بله از فیلتر LCاستفاه کردم.دقیقا شبیه مداری که توی شماتیک هدر برد LPC1768هست استفاده کردم
        اگه نغذیه شده باشه قسمت انالوگ روی خروجی dac باید بتونین ولتاژ ببینین p0.26 هم هست پایه اش رو این برد های فروشگاه دیپ سوییچ 3 ماله اتصال تعذیه به قسمت انالوگ اه چک کنید رو خود میکر پایه تغذیه انالوگ ولتاژ داره یا نه ؟
        التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra نمایش پست ها
          اگه نغذیه شده باشه قسمت انالوگ روی خروجی dac باید بتونین ولتاژ ببینین p0.26 هم هست پایه اش رو این برد های فروشگاه دیپ سوییچ 3 ماله اتصال تعذیه به قسمت انالوگ اه چک کنید رو خود میکر پایه تغذیه انالوگ ولتاژ داره یا نه ؟
          مشکل از سلف تغذیه بود که سوخته بود ،حالا با تعویض سلف واحد dac درست شد اما adc خروجیش اصلا دقیق نیست خیلی تفاوت و پرش داره

دیدگاه

مشکل از سلف تغذیه بود که سوخته بود ،حالا با تعویض سلف واحد dac درست شد اما adc خروجیش اصلا دقیق نیست خیلی تفاوت و پرش داره
            این مورد رو من هم مشاهده کردم دلیل اش رو تا جایی که سرچ کردم مربوط به این می دونستن که چون قسمت انالوگ و دیجیتال در کنار هم در درون چیپ قرار داره نویز قسمت دیجیتال رو قسمت انالوگ هست اش چند تا کار هم برای بهتر شدن اش می شه کرد تو برنامه نویسی ...
            التماس دعا

دیدگاه

پرش تا چه حد هست؟....یه مقدار پرش به خاطر 12 بیتی بودن (بیشتر شدن دقت نسبت به مدل های مثل adc میکرو avr) طبیعیه....ولی با میانگین گیری میتونید این پرش رو تا حد زیادی کم کنید...
              تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

سلام ... من یک برد LPC1768 که برای شرکتی بود و اسمش رو گذاشته بود Easy MCU خریداری کردم ... از این سایت

بعد با قسمت آنالوگ به دیجیتالش کار کردم و برای مثال باتری قلمی یک و نیم ولتی رو به پایه تبدیل کننده وصل کردم ... کد برنامه ریزی شده رو هم بارها تست کردم و از صحت اون مطمئن هستم اما با این مشکل برخوردم که مثلا ولتاژ 1.5 ولتی باتری را که میخوانم پرش های عجیب غریب داره ... مثلا یکبار 1.47 ولت هست بعد نمیشه 2.4!!! بعد یه دفعه میشه 0.9 .... باتری که کاملا نو هست و توی اسکوپ ولتاژ ثابت و دقیق داره یعنی برای آرمی که محدوده ولتاژ ADC اش 3.3 ولت است من در نمایشگر عملا خیلی از این ولتاژ ها رو دیدم میکرویی که دقتش باید 0.3 میلی ولت بر هر بیت باشه ... ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که مشکل کجاست ... البته بگم که مدار آنالوگ میکرو در داخل برد فروخته شده به من تعبیه شده و عملا من نمیتونم دستکاریش کنم ... لینک سایت رو هم گذاشتم این تو همون سبک و سیاق بردهای MBED است ممنون از همگیتون اگر جواب بدین... مشکل من دقیقا پرش های غیر منطقی در بخش آنالوگ به دیجیتال کانورتر هست که البته نتایج نمایش داده روی نمایشگر هم همگرایی خاصی نداره که بگیم حالا حول یک ولتاژ خاص داره چرخ میزنه ... مهندس عزیزی که فرمودن میانگین گیری کردن یا مثلا حذف چند بیت جواب نمیده ....پرش خیلی فراتر از این حرف هاست یعنی من حاضرم پرش هایی به این سبک داشته باشه 1.57 1.67 1.87 1.98 .... این با میانگین گیری حله ولی این فکر کنم معنی دیگه ای میده : 1.5 1.9 2.3 2.5 0.9 1.6 ... برای یک میکرو که بازه کاریش صفر تا 3.3 هست این منطقی نیست واقعا گیج شدم کمکم کنید
                جدیدترین ویرایش توسط Magic Lantern; ۰۲:۱۵ ۱۳۹۵/۱۱/۱۶.

دیدگاه

با سلام خدمت شما

جهت اطلاع باید بگم من یه بار که با میکرو مگا 8 ولتاژ رو خوندم مقادیردیجیتال بدون هیچ گونه تغییر و میانگین گیری در حد یک صدم ولت کم و زیاد داشت
                  حالا در مورد یک میکروی پیشرفته تر مثل lpc1768 نباید حتی صدم ولت کم و زیاد بشه

موفق باشید
                  آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام دوستان
                    من برد اموزشی LPC 1768 رو از فروشگاه خریدم با بخش سریالش کار کردم با و بخش USB DEVICE و ... هم همینطور اما وردوی میکروفون انگار خرابه توی خروجی اسپیکر هم صدای موج مربعی مثل 50 هرتز نویز میده خیلی صدای بلندیه البته صدای میکروفون خیلی خیلی ضعیف از اسپیکر شنیده میشه؟
                    همچینین بخش USBHOST هم اصلا فلش رو نمیشناسه!!
                    اون برنامه مربوط به شبکه و نظارت بر ADC را هم نمیتونم راه اندازی کنم.
                    چیکار کنم؟؟

دیدگاه

منبع تغذیه آنالوگ رو از دیجیتالت جدا کن ( از 2 منبع استفاده کن )
                      از مدارات نویز گیر برای قسمت های تغذیه آنالوگ استفاده کن ( توی نت یه سرچ بزن شکلشون هست )
                      دقت 12 بیتی هم اگه نیاز نداری دقت رو کمتر کن
                      سعی کن اگه رله یا مدارات مخابراتی مثل sim900 در پروژه دارید از برد فاصله بدید
                      ( دقت کن که منابع تغذیه ت خودشون منابع تغذیه خوبی باشند )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X