اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با قسمت تغذیه برای sd card ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با قسمت تغذیه برای sd card ؟

سلام دوستان.
    من میخوام با LPC1788 روی sd card کار کنم. قبلا با lpc1768 کامل راه اندازیش کردم اما الان یک مشکل عجیب دارم !!
    شماتیک تیکه مربوط به sd card و تغذیه اون رو براتون گزاشتم:

وقتی که پایه sd_pwr ( که به پایه P1_5 از LPC1788 وصله) رو یک می کنم (SET) باید تغذیه وارد مدار بشه و ولتاژ درین ماسفت بشه 3.3 اما تو عمل وقتی این کارو می کنم bc817 میسوزه و کاملا ازش دود بلند میشه !!! خود میکرو پایه اش رو یک و صفر می کنه، بقیه قسمت های مدار مشکلی ندارند اما این ترانزیستور bc817 میسوزه و ولتاژ تغذیه SD رو فراهم نمی کنه !!! وقتی که پایه P1_5 رو هم صفر می کنم اتفاقی نمی افته اما LED با نور کم روشن می مونه (ولتاژ درین میشه در حدود 1.8 ولت که همیشه این ولتاژ تو درین ماسفت هستش).
    شما چه راهکاری رو پیشنهاد می کنید ؟ چه مرگشه این تیکه از مدار؟
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : مشکل با قسمت تغذیه برای sd card ؟

یه مقاومت کم اهم (20اهمر به پایین) سر راه گیت ماسفت بذار

دیدگاه

آقا امکانش هست بفرمایید اون مداری که ایشون برای تغذیه قسمت SD کارت گذاشتن چجوریه؟؟؟
      برای اطلاعاتم میخوام

چون نمیتونم مدار رو تحلیل کنم
      ولی خیلی شبیه به مدار سوئیچه

البته یک کم هم جسارت میکنم ها میخوام یاد بگیرم
      دیگه جلوی شما و دوستمون من نباید حرف بزنم چه برسه به سوال
      اون زمان دوستمون عضو اینجا بودن من نمیدونستم الکترونیک چیه

با این که میدونم کلی پست راجب این سوالم هست ولی باز هم میپرسم؟
      1- چجوری میتونم زبان C رو خوب یاد بگیرم (خیلی ها بهم کتاب دیتل&دیتل رو پیشنهاد دادن)
      2- چجوری میشه ARM رو شروع کرد
      3- بهترین منابعی که هست برای الکترونیک کجاست؟؟حالا انجمن خارجی سراغ دارید بفرمائید.کتابی چیزی ولی با انجمن راحت ترم میدونم خیلی از استید تو انجمن های خارجی عضو هستن
      جدیدترین ویرایش توسط mohamadrezaa; ۰۱:۱۲ ۱۳۹۵/۰۳/۲۴.
      از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
      --------------------------------------------------------
      تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wikielectronic نمایش پست ها
        آقا امکانش هست بفرمایید اون مداری که ایشون برای تغذیه قسمت SD کارت گذاشتن چجوریه؟؟؟
        برای اطلاعاتم میخوام

چون نمیتونم مدار رو تحلیل کنم
        ولی خیلی شبیه به مدار سوئیچه

البته یک کم هم جسارت میکنم ها میخوام یاد بگیرم
        دیگه جلوی شما و دوستمون من نباید حرف بزنم چه برسه به سوال
        اون زمان دوستمون عضو اینجا بودن من نمیدونستم الکترونیک چیه
        با ماسفت p میشه Vcc رو کنترل کرد با کانال n هم میشه gnd رو کنترل کرد

برای روشن کردن مافست p باید ولتاژ گیت نسبت به سورس منفی تر بشه
        سورس که 3.3ولت هست ، پس گیت باید به gnd وصل بشه که این کار با روشن شدن ترانزیستور انجام میشه

برای خاموش کردن ماسفت هم باید ولتاژ گیت سورس ، صفر بشه که این گار با خاموش شدن ترانزیستور و مقاومت 10کیلو انجام میشه

استارت زبان سی رو با فیلم های مهندس کیارش بازرگان شروع کردم
        arm رو هم با یوزرمنوال و سمپل های موجود توی اینترنت شروع کردم
        نمیشه گفت یه مرجعی بهترین هست
        به نظر هم هر چی توی اینترنت خوبه
        انجمن خارجی هم من فقط avr freaks استفاده میکنم
        برای استفاده از منابع انگلیسی حداقل باید متوسط به بالا مکالمه خوبی داشته باشین

دیدگاه

خیلی ممنون
          ولی سوئیچ رو که خود تزانزیستور هم یتونست انجام بده!!!!مطمئنا چیزی رو میدونید که من نمیدونم
          یعنی فرق خاصی داره که با ماسفت سوئیچ میکنید؟؟

کیارش بازرگان که c++ درس میدن فیلم هاشون تو مکتب خونه هست
          انگلیسم بد نیست ولی مطمئنا بعد از گذشت امتحانات تقویت خواهم کرد (مجموعه ای هست به نام 504 کلمه پر کاربرد انگلیسی )به نظر شما به کار من میاد
          باز هم ممنون از شما
          ومعذرت میخوام از استارتر تایپک
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wikielectronic نمایش پست ها
            خیلی ممنون
            ولی سوئیچ رو که خود تزانزیستور هم یتونست انجام بده!!!!مطمئنا چیزی رو میدونید که من نمیدونم
            یعنی فرق خاصی داره که با ماسفت سوئیچ میکنید؟؟

کیارش بازرگان که c++ درس میدن فیلم هاشون تو مکتب خونه هست
            انگلیسم بد نیست ولی مطمئنا بعد از گذشت امتحانات تقویت خواهم کرد (مجموعه ای هست به نام 504 کلمه پر کاربرد انگلیسی )به نظر شما به کار من میاد
            باز هم ممنون از شما
            ومعذرت میخوام از استارتر تایپک
            بلی میشه با ترانزیستور هم سوئیچ کرد ولی باید افت ولتاژ کلکتور و امبتر و در حالت اشباع در نظر بگیرید که چیزی حدود 1.5 ولت هست
            حالا ما 3.3 ولت تغذیه داریم که اگه ازش 1.5 ولت کم بشه دیگه چیزیش نمیمونه!!!!!!!!!!!

در مورد آموزش زبان هیچ حرفی ندارم
            بمحض گفت یه کلمه در این مورد هزار نفر رو سر ادم خراب میشن که تو هیچی بلد نیستی و راه هایی که میگی اشتباهه.............!!!!!!!!!!!

دیدگاه

بلی میشه با ترانزیستور هم سوئیچ کرد ولی باید افت ولتاژ کلکتور و امبتر و در حالت اشباع در نظر بگیرید که چیزی حدود 1.5 ولت هست
              حالا ما 3.3 ولت تغذیه داریم که اگه ازش 1.5 ولت کم بشه دیگه چیزیش نمیمونه!!!!!!!!!!!

در مورد آموزش زبان هیچ حرفی ندارم
              بمحض گفت یه کلمه در این مورد هزار نفر رو سر ادم خراب میشن که تو هیچی بلد نیستی و راه هایی که میگی اشتباهه.............!!!!!!!!!!![/QUOTE]
              حق با شماست

نه خیر ما از این جور کارها نمیکنم
              اتفاقا شما خیلی هم بلدید
              من فقط خواستم از تجربیات استفاده کنم
              اگر شما نمخیواستید بگید که هیچ صلاح هر کسی رو خودش بهتر میدونه
              ولی خیلی ممنون از راهنمییتون
              ولی انصافا فکر من با فکر شما خیلی فرق داره من فکر اینم که چرا ترانزیستور نه شما حتی افت ولتاژ رو هم حساب کردید
              این پیچش مو که میگن واقعا من صد ها بار حسش کردم
              جدیدترین ویرایش توسط mohamadrezaa; ۰۲:۰۳ ۱۳۹۵/۰۳/۲۴.

دیدگاه

.............
                جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۴:۴۰ ۱۳۹۵/۰۳/۲۴.

دیدگاه

تو فیلم هاشون واقعا تند حرف میزنن مخصوصا آمریکایی ها
                  بیرون کلاس ها هم همگی مسخره است آخه همشون بچه ها رو جمع کردن تو یه اتاق هی میکن تکرار کنید

یه نفری هم هست میگه دو تومن میگیره من را تا زمانی که تافل گرفتم آموزش میده
                  این چجوریه؟؟؟ به نظرتون
                  جدیدترین ویرایش توسط mohamadrezaa; ۱۳:۵۱ ۱۳۹۵/۰۳/۲۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                    یه مقاومت کم اهم (20اهمر به پایین) سر راه گیت ماسفت بذار
                    ممنون از جوابتون.
                    فقط یک سوال: چه نیازی به اون مقاومت توی گیت هستش؟
                    من تو بردهای قبلیم خود ماسفت رو با پایه میکرو تحریک می کردم، اتفاقی نمی افتاد، اما با این ترکیب به مشکل برخوردم.
                    ---------
                    .
                    .
                    ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy نمایش پست ها
                      ممنون از جوابتون.
                      فقط یک سوال: چه نیازی به اون مقاومت توی گیت هستش؟
                      من تو بردهای قبلیم خود ماسفت رو با پایه میکرو تحریک می کردم، اتفاقی نمی افتاد، اما با این ترکیب به مشکل برخوردم.
                      از جریان هجومی اولیه جلوگیری میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy نمایش پست ها
                        سلام دوستان.
                        من میخوام با LPC1788 روی sd card کار کنم. قبلا با lpc1768 کامل راه اندازیش کردم اما الان یک مشکل عجیب دارم !!
                        شماتیک تیکه مربوط به sd card و تغذیه اون رو براتون گزاشتم:

وقتی که پایه sd_pwr ( که به پایه P1_5 از LPC1788 وصله) رو یک می کنم (SET) باید تغذیه وارد مدار بشه و ولتاژ درین ماسفت بشه 3.3 اما تو عمل وقتی این کارو می کنم bc817 میسوزه و کاملا ازش دود بلند میشه !!! خود میکرو پایه اش رو یک و صفر می کنه، بقیه قسمت های مدار مشکلی ندارند اما این ترانزیستور bc817 میسوزه و ولتاژ تغذیه SD رو فراهم نمی کنه !!! وقتی که پایه P1_5 رو هم صفر می کنم اتفاقی نمی افته اما LED با نور کم روشن می مونه (ولتاژ درین میشه در حدود 1.8 ولت که همیشه این ولتاژ تو درین ماسفت هستش).
                        شما چه راهکاری رو پیشنهاد می کنید ؟ چه مرگشه این تیکه از مدار؟
                        سلام
                        چه جوری با lpc1768 میشه sd card راه اندازی کرد؟ اطلاعات خیلی کمی در این زمینه دارم. فقط میدونم از طریق SPI باید sd card به میکرو متصل کرد. از نظر سخت افزاری نمی دونم چه مداری لازمه. اگر امکانش هست راهنمایی کنید ممنون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X