ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

تفاوت كريستال ساعت با كريستالهاي ديگه

با سلام
    تفاوت كريستال ساعت يا همون RTC با كريستالهاي ديگه چيه؟؟(تفواتشون فقط فركانسه خروجي هستش درسته ولي براي چي و جچه كاربردهايي داره)
    2014/10/31
    آذربايجان شرقي-تبريز
    1,082
    243

پاسخ : تفاوت كريستال ساعت با كريستالهاي ديگه

حب تفوتشون
    کریستال ساعت استوانه ای شکله
    برای اتصال به تولید کننده های پالس رساعت به کار میره
    یه تفاوت دیگه smd نداره!!!!این رو خودم کشف کردم
    کوچیک تره
    2013/03/18
    babol
    1,387
    653

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام
    تفاوت كريستال ساعت يا همون RTC با كريستالهاي ديگه چيه؟؟(تفواتشون فقط فركانسه خروجي هستش درسته ولي براي چي و جچه كاربردهايي داره)
    حالا از شکل ظاهریشون بگذریم،
    ببینید میکرو یا هر پردازنده ای با کلاکی که کریستال تولید میکنه ، معنا پیدا میکنه ، یعنی زمان رو حس میکنه با یه کریستال.
    خوب حالا ما میخایم زمان یک ثانیه رو برای میکرو بسازیم ، اگه از کریستال 8 مگ استفاده کنیم ، باید یکم ضرب و جمع کنیم تو میکرو تا زمان یک ثانیه به دست بیاد .
    یا اگه بخاییم سخت افزاری مقدار یک ثانیه رو بسازیم میآیم دقیقا کلاک مورد نیاز برای یک ثانیه رو پیدا میکنیم ، که 32 هزار و خوردی هست ، و بعد یه کریستال میسازیم براش ، یعنی کریستال ساعت دقیقا با اتمام کلاکش 1 ثانیه رو میسازه.
    یعنی با فرکانسی که کریستال ساعت به ما بیده به مقدار 1 ثانیه ی دقیق دست پیدا میکنیم.
    همین.
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinam

حالا از شکل ظاهریشون بگذریم، ببینید میکرو یا هر پردازنده ای با کلاکی که کریستال تولید میکنه ، معنا پیدا میکنه ، یعنی زمان رو حس میکنه با یه کریستال.خوب حالا ما میخایم زمان یک ثانیه رو برای میکرو بسازیم ، اگه از کریستال 8 مگ استفاده کنیم ، باید یکم ضرب و جمع کنیم تو میکرو تا زمان یک ثانیه به دست بیاد .یا اگه بخاییم سخت افزاری مقدار یک ثانیه رو بسازیم میآیم دقیقا کلاک مورد نیاز برای یک ثانیه رو پیدا میکنیم ، که 32 هزار و خوردی هست ، و بعد یه کریستال میسازیم براش ، یعنی کریستال ساعت دقیقا با اتمام کلاکش 1 ثانیه رو میسازه. یعنی با فرکانسی که کریستال ساعت به ما بیده به مقدار 1 ثانیه ی دقیق دست پیدا میکنیم.همین.
    ممنوناما با فركانسي كه كلاك ساعت داره يعني 32768 هرتز .زمانيكه براي هر پالس توليد ميشه تقريبا برابر 30.517 ميكرو ثانيه.پس چه جوري شما ميگين يك ثانيه ميشه.با اين محاسبه اي كه من كردم اصلا عدد رندي هم در نمياد.ميشه بيشتر توضيح بدين؟
    2013/03/18
    babol
    1,387
    653

ببینید شما الان زمان تناوب رو بدست آوردین ،و زمان تناوب هم یعنی هر یک کلاک از این 32768 به اینقدر زمان (30.517 میکروثانیه ) نیاز داره تا تموم شه ، حالا 32768 تا کلاک به چند میکرو ثانیه نیاز داره ؟؟
    باید دوره تناوب هر یک کلاک رو ضربدر کل کلاک بکنید ،
    32768 * 30.517578125 میکروثانیه کنید ، که عدد 1 بدست میآد ، یعنی همون 1 ثانیه ما.

موفق باشید.
    2009/09/25
    اصفهان
    814
    46

نقل قول نوشته اصلی توسط wikielectronic

حب تفوتشون
    کریستال ساعت استوانه ای شکله
    برای اتصال به تولید کننده های پالس رساعت به کار میره
    یه تفاوت دیگه smd نداره!!!!این رو خودم کشف کردم
    کوچیک تره
    البته SMD هم هست
    2013/04/06
    yazd
    1,023
    94

يعني اين كريستال هر يك ثاينه عملا يه پالس ميده
    چون هر پالسي تقريبا 30.517 ميكرو ثانيه هستش.و چون به 32768 پالس نياز داريم.عملا بعد از اين مقدار كلاك.يه كلاك اصلي به ما ميده كه زمانش درست همون يك ثانيه هستش درست متوجه شدم يا خير؟
    2013/03/18
    babol
    1,387
    653

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

يعني اين كريستال هر يك ثاينه عملا يه پالس ميده
    چون هر پالسي تقريبا 30.517 ميكرو ثانيه هستش.و چون به 32768 پالس نياز داريم.عملا بعد از اين مقدار كلاك.يه كلاك اصلي به ما ميده كه زمانش درست همون يك ثانيه هستش درست متوجه شدم يا خير؟
    بله درسته . ولی کریستال دیگه بعد از این کلاک یا بعد از اون کلاک نداره ، یعنی همش همون 32768 کلاک در ثانیه هست.
    ببینید اگه فرض کنیم داخل آیسی 32768 تا فیلیپ فلاپ داره ، خوب با وارد شدن اولین کلاک ، اولین فیلیپ فلاپ یک میشه ، با وارد شدن دومین کلاک اولین و دومین فیلیپ فلاپ یک میشه ، با وارد شدن سومین کلاک سومین و دومین و اولین فیلیپ فلاپ یک میشه ، و همینطور تا 32768 اومین کلاک ، 32768 اومین فیلیپ فلاپ یک میشه ، که در اینجا ما 32768 کلاک داریم که یک شدن ، و در نهایت مثلا میشه با گیت and بگیم اگه همه ی فیلیپ فلاپ ها یک شدن ، تو خروجی رو یک کن ، و یک شدن مساویست با افزایش ثانیه.
    و وقتی همه یک شدن دوباره کل فیلیپ فلاپ هارو صفر میکنیم و روز از نو و روزی از نو ، و تا بی نهایت ادامه میده این کار رو کریستال.پس فهمیدیم که کریستال اصلا تو کار آیسی دخالت نمیکنه ، کلا به آیسی میگه آقا من کریستال 32768 هستم ،اگه به من ولتاژ وصل کنی میتونم برات یه کلاک بسازم با دوره تناوب 30.5 میکرو ثانیه ، اگه به کارت میآم منو وصل کن.
    حالا مثلا کریستال 8 مگ میگه آقا من کریستال 8 مگ هستم ، اگه به من ولتاژ وصل کنی من میتونم برات یه کلاک بسازم با دوره تناوب 0.125 میکروثانیه ، اگه به کارت میآم ، منو وصل کن.

کلا کریستال اینطور نیست که مثلا به 8 مگ کلاک رسید بگه آقا من به اینقدر رسیدم و دوباره میخام بشمارم ، کریستال اصلا براش مهم نیست که چقدر میخاد بشماره ، همون کریستال 32768 هم میتونه تا 8 مگ تا 16 مگ یا 10000 مگ کلاک بشماره ، ولی مهم شمردن نیست ، مهم بازه ی زمانیه یک سیکل یا یک کلاک هست ، مهم اینه که جناب کریستال شما چه زمانی طول میکشه تا یه سیکل و کامل کنی .

امیدوارم که تونسته باشم مفهوم رو به شما برسونم، چون واقعا بحث کریستال و نوسان یکم سنگین و مفهومی هست.البته تئوری کاری نداره ، مفهوم هست که میتونی رفتار قطعات رو بررسی کنید.

موفق باشید.
    2013/03/18
    babol
    1,387
    653

یادم رفت اینو بگم ،منظور از 8 مگ یا 16 مگ یا 32.78 مگ ، تعداد کلاک یا نوسان کریستال بر ثانیه هست.
    مثلا کریستال 8 مگ ، در یک ثانیه 8000000 بار نوسان میکنه.
    2014/10/31
    آذربايجان شرقي-تبريز
    1,082
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط DDR3

البته SMD هم هست
    کجا من که ندیدم
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26