اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی پالس دادن و فرکانس آن برای افزایش ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی پالس دادن و فرکانس آن برای افزایش ولتاژ

سلام خدمت دوستان

من اطلاعات جزئی از مدارات افزاینده ولتاژ ندارم بنابر این خواستم چند تا سوالی که توی ذهنم هست رو از دوستان و استادان انجمن بپرسم تا بتونم اطلاعاتم رو با این مدارات بیشتر کنم.

برای مثال ما در ورودی 12 ولت داریم

سوال اول: مقدار فرکانس برای افزایش ولتاژ باید چقدر باشه؟ آیا فرکانس ثابتی برای این کار هست یا با هر فرکانسی میشه این کار رو انجام داد؟
    سوال دوم: به فرض که ما یه مدار داریم که 12 رو به 24 تبدیل میکنه ، اگر در همین مدار ، سلفش رو برداریم و یه سلف با ظرفیت بیشتر قرار بدیم ، ولتاژ خروجی زیاد تر میشه یا همونه؟
    سوال سوم: آیا راه حل ساده ای وجود داره در مورد اینکه بتونیم با توجه به جریان و ولتاژی که در خروجی میخواهیم ، فرکانس و زمان روشن بودن پالس و مقدار سلف مورد نیاز رو تآیین کرد؟
    و سوال آخر: آیا فقط باید از فرکانس مربعی استفاده کرد یا از مثلثی یه سینوسی هم میشه؟؟ اگه میشه تفاوتشون چیه؟؟

ببخشید زیاد سوال پرسیدم ممنونم از اساتید و دوستان گرامی.
    جدیدترین ویرایش توسط cjmj; ۱۵:۱۹ ۱۳۹۵/۰۳/۲۵.

پاسخ : چگونگی پالس دادن و فرکانس آن و مقدار سلف برای افزایش ولتاژ

چرا هیج کسی حتی این پست رو نگاه هم نمیکنه؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : چگونگی پالس دادن و فرکانس آن برای افزایش ولتاژ

در مورد انتخاب فرکانس انتخاب های متفاوتی وجود داره و یک فرکانس خاص نیست اما فرکانس ای که انتخاب می کنین یک سری ویژگی های مدارتون رو عوض می کنه مثلا برد های با فرکانس بالاتر کوچیک تر می شند و.... در مورد شکل موج هم از همه شون می شه استفاده کرد یک بعضی راحت تر بعضی بهتر از نظر بعضی موارد و ... هستند
      در مرود سلف هم باید دید اون سلف مربوط به کجاست تا در مورد اش صحبت کرد بهتره سوال تون رو دقیق تر بپرسید مثلا اگه مداری دارید قرار بدید
      التماس دعا

دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون

یه سوال دیگه
        من یه ماژول افزاینده ولتاژ دارم که ولتاژ 12 ولت رو تا 35 ولت افزایش میده. در این افزاینده از آی سی UC3843 استفاده شده.
        من میخواستم ببینم چه جوری مشه جریان خروجی رو افزایش داد
        چون مدار این افزاینده ولتاژ خیلی ساده است.
        آیا با افزایش تعداد ماسفت ها و دیود ها و افزایش مقدار سلف میشه همچین کاری کرد؟؟؟ اگه میشه چه جوری؟؟

دوستان راهنمایی کنید لطفا
        جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۰:۱۰ ۱۳۹۵/۰۵/۲۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X