ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 24 از 24
    2007/12/23
    زمین
    247
    92

پاسخ : زمان تاخیر بین پالس های استپ موتور

اقا ما که دعوا نداریم
    چرا میزنی
    الان 80 ساله تو تمام شرکتهای صنعتی این چیزا استاندارد شده و استفاده میشه
    شما میتونی با زیمنس مکاتبه کنی و ایده ها تو بهشون بگی
    تا اشتباه طراحی شون رو اصلاح کنن
    نیاز به اثبات برای من که نیست
    کافیه چند مدل استپ درایور رو باز کنید و داخلشون رو ببینی
    خیلی چییزا توش رعایت شده که یه زمانی براش فکر شده
    شما هم یکم ملایم تر دانش تو به دیگران منتقل کن

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    ویرایش توسط مهدی کارگر : 2016/06/17 در ساعت 23:42
    محک
    2016/08/24
    5
    3

سلام به همه دوستان.من همه مطالب را خواندم و خیلی مفید بود.حالا یکی به من کمک کنه.توی دستگاه کپی (منظورم دستگاه کپی و زیراکس هست)یک استپر هست که حدود۳ثانیه به حدود ۱۵۰۰ دور میرسه و خاموش میشه یعنی کلا ولتاژ قطع میشه قفل نمیکنه.حالا من میخواستم همین موتور را با همین دور حدود۳ثانیه دقیقا مثل دستگاه روشن کنم.هر چی سرج کردم و بستم به چیزی نرسیدم.چطور میشه این موتور را همین جوری که دستگاه کپی روشن میکنه روشن کرد.من دقیقا همین جور میخوام کار کنه.چه درایوی استفاده کنم؟چطور پالس بدم؟چطوری این موتور را عین دستگاه کپی با میکرو راه بندازم؟اینا از چه سیستمی استفاده میکنن؟
    ویرایش توسط jim2016 : 2018/10/11 در ساعت 22:31
    2018/06/23
    1
    0

Lightbulb پاسخ : زمان تاخیر بین پالس های استپ موتور

نقل قول نوشته اصلی توسط hata6417

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام خدمت مهندسین بزرگوار.
    بنده یه استپ موتور لید شاین دارم که نیاز دارم با سرعت حدود 1000 دور بچرخه، طبق دیتا شیت سرعت این موتور تا 2400 rpm هم قابل افزایش هست. درایور میکرو استپ مخصوص این موتور خیلی گرون هست و چون این موتور جریان زیادی میکشه درایور های معمول مثل uln ها و l298 یا درایورهای دست ساز با bjt یا درایورهای میکرو استپ ارزونتر و رایجتر خیلی بکارم نیومد. در نهایت با چهارتا ماسفت ،بدون داغ شدن ماسفت ها و سوختنشون راه انداختمش. اما یه مشکل عجیب هست.
    همونطور که میودنید تو استپ موتور 5 سیم یک سیم که مشترک هست رو به ولتاژ مثبت میدند و چهار سیم دیگه رو یکی یکی زمین میکنند(یا برعکس) و با هر پالس شفت موتور به اندازه گام جابه جا میشه و واسه چرخش کامل باید این چهار پالس تکرار بشه ، تاخیر زمانی بین این پالس ها هم سرعت موتور رو تنظیم میکنه. هرچی این تاخیر کمتر باشه شفت سریعتر میچرخه ولی در عوض گشتاور موتور افت میکنه.
    من با یه atmega8 این پالس ها رو با ماسفت ها به سیمهای موتور اعمال کردم. و تاخیر بین پالس ها رو پایین آوردم تا سرعت زیاد بشه اما فقط تا 0.6 میلی ثانیه این تاخیر رو می شه پایین اورد و به ازای مقادیر کمتر شفت موتور نمیچرخه. دلایل زیر به نظرم رسید
    1. با کم کردن تاخیر ها گشتاور موتور اونقدر کم شد که حتی شفت رو هم نمیتونه بچرخونه ولی این اصلا نمیتونه باشه چون تا تاخیر 0.6 میلی ثانیه گشتاور به حدی زیاد هست که شما به هیچ عنوان نمیتونی با دست شفت رو نگه داری و امکان نداره با یک صدم میلی ثانیه کم کردن تاخیر اینقدر گشتاور تغییر کنه چون تو عدد های بالا تر مثلا از 0.7 تا 0.6 میلی ثانیه تغییر گشتاور اصلا محسوس نیست.
    2. ماسفت ها نمیتونند با این سرعت سویچ بشند که این هم نیست چون طبق دیتا شیتشون سرعت قطع و وصلشون تا یک میکرو ثانیه قابل افزایشه.
    3. میکرو کنترلر نمیتونه چنین پالسی تولید کنه که این هم غیر ممکنه چون فرکانسش رو روی 8 مگا هرتز گذاشتم ازین گذشته من فرکانس های خیلی فراتر از این رو هم از atmega 8 گرفتم.
    کسی از مهندسین عزیز اگه راهنماییم کنه ممنون میشم.
    سلام دوست عزیز / من مهندس نیستم و زیاد تجربه ای ندارم ولی شاید خازن بیشتر یا بالاتری استفاده کنین در چرخشش با سرعت بیشتر کمک میکنه / خیلی ممنونم از نوع سوال کردنتون که بیشتر آموزنده بود بخصوص بخش 4 سیم به زمین وصل شدن و دو سیم جفت شده در داخل و خروج شدن یک سیم از موتور / چون من یک استپ موتور 6 سیمه داشتم و بلد نبودم کامل راه بندازمش که با خوندن این سوالتون تونستم مشکلی که داشتمو پیدا و کلا رفع کنم. سپاس
    2018/11/30
    6
    0

سلام وقت بخیر ببخشید دوستان
    یه درایور استپ موتور پریموپال psr5042
    , و یک استپ موتور لیدشاین 42cm08 نما 17 8 کیلو گرم 2 فاز 4 سیمه دارم
    با این درایور و استپ موتور چه منبع تغذیه ای باید بگیرم براش و اینکه چه ولتاژی باید بدم به درایور؟!!!
صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 24 از 24