اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه پرینت نگاتیو pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه پرینت نگاتیو pcb

سلام دوستان من وقتی با پرینترم نگاتیو pcb روی کالک میگیرم قسمت های مشکی اش خیلی کم رنگ میشه و نور ازش عبور میکنه به نظرتون راه حل چیه ؟(کارتریج شارژه)

پاسخ : نحوه پرینت نگاتیو pcb

خب
    اول اینکه با هر نرم افزاری نگاتیو میکنید
    حتما خروجی رو mono انتخاب کنید یعنی فرمت فایل (توی mono فقط سیاه خالص و سفید خالص داریم)
    با آخرین رزولیشن پرینت بگیرید

و یک کمی هم تنظیمات تونر رو دستکاری کنید ببرید به آخرین حد اینجوری:

کاتریج رو اگه با تونر درست و حسابی شارژ کنید مثل روز اول میشه حتی بهتر
    باز هم اگه مشکلی بود بفرمایید
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

شما از چه مارک تونری و از کجا تهیه میکنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MZN84 نمایش پست ها
        شما از چه مارک تونری و از کجا تهیه میکنید؟
        سلام دوست عزیز مارکش رو نمی دونم .شما چه مارکی رو پیشنهاد می کنید

دیدگاه

سلام
          من برای اینکار از پرینتر لیزری HP LaserJet 1018 استفاده می کنم
          به هیچ عنوان از کارتریج شارژ شده برای پرینتر استفاده نمی کنم
          توصیه می کنم در صورتی که اقدام به شارژ کارتریج می کنید. حداکثر دو تا سه بار بیشتر پرینتر شما صدمه می بینه.
          در این پرینترها گزینه ای داره به نام Print Quality که با تعریف حداکثری کیفیت بسیار عالی در خروجی به ما میده.
          موفق باشید

دیدگاه

والا مارک ختصی نمیدونم
            ولی برای من هم شارژ میکنن به اسم تونر آلمانی
            و اول امتحان میکنم بعدش پولش رو میدم
            دقت کنید که کاتریج نو 250 تومن قیمت داره
            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

برای چاپ با ترنس پرنت هم روشی دارید؟؟؟
              فوت کوزه گری چیزی؟؟

دیدگاه

سلام دوستان
                من یه روش جمع و جور برای پرینت نگاتیو در آلتیوم آپلود کردم. امیدوارم به درد بخوره.
                اینم لینکش:

دیدگاه

تاریخ بیا بالا

دوستان نگاتیو سیاه خالص با حداکثر کیفیت پرینتر لیزری رومیزی (کارتریج فابریک در مود اصراف) نه چاپ تخصصی چاپخانه و مهر سازی و عکاسی (با اون اوستاهایی که من دیدم!) به دست نیامد نه روی فیلم نه کالک لکه های کمرنگ نور رو عبور میدن!
                  لیتوگرافی و اینا هم گیر نیاوردم! حوصله تنظیم دوبل پرینت یا امکانات پررنگ کردن بعد پرینت و اینا هم ندارم. به شرکت PCB برای نمونه‌سازی نمیخوام مراجعه کنم.
                  ترکهای ریز و نزدیک دارم! به لمینت امید بستم. اتو خیر. محلول چاپ هم گمان نکنم. CNC و لیزر هم خیر.
                  تو این یک دهه اخیر راهکار بهتری پیدا نشده ترفندی دارید واسه نمونه سازی تر و تمیز؟

ممنون
                  جدیدترین ویرایش توسط ufo173; ۲۱:۲۸ ۱۴۰۲/۱۰/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ufo173 نمایش پست ها
                    تاریخ بیا بالا

دوستان نگاتیو سیاه خالص با حداکثر کیفیت پرینتر لیزری رومیزی (کارتریج فابریک در مود اصراف) نه چاپ تخصصی چاپخانه و مهر سازی و عکاسی (با اون اوستاهایی که من دیدم!) به دست نیامد نه روی فیلم نه کالک لکه های کمرنگ نور رو عبور میدن!
                    لیتوگرافی و اینا هم گیر نیاوردم! حوصله تنظیم دوبل پرینت یا امکانات پررنگ کردن بعد پرینت و اینا هم ندارم. به شرکت PCB برای نمونه‌سازی نمیخوام مراجعه کنم.
                    ترکهای ریز و نزدیک دارم! به لمینت امید بستم. اتو خیر. محلول چاپ هم گمان نکنم. CNC و لیزر هم خیر.
                    تو این یک دهه اخیر راهکار بهتری پیدا نشده ترفندی دارید واسه نمونه سازی تر و تمیز؟

ممنون
                    درود، لمینت در این شرایط نتیجه خوبی میده.
                    روش اسپری هم اگر ماهرانه انجام بشه و از کاغذ مخصوص استفاده بشه بدک نیست!
                    اتو هم اگر با کاغذ فتو گلاسه انجام بشه نتیجه تمیزی میده!
                    روش دوم و سوم رو آزمایش کردم و برای ترک های تا نازکی 0.5 میلی متر بد نیستن.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

درود، لمینت در این شرایط نتیجه خوبی میده.
                      روش اسپری هم اگر ماهرانه انجام بشه و از کاغذ مخصوص استفاده بشه بدک نیست!
                      اتو هم اگر با کاغذ فتو گلاسه انجام بشه نتیجه تمیزی میده!
                      روش دوم و سوم رو آزمایش کردم و برای ترک های تا نازکی 0.5 میلی متر بد نیستن.
                      ممنون
                      با همین لمینت قصد دارم نمونه‌سازی ترکهای حداقل 0.2mm با فاصله حداقل 0.3mm بزنم برخی اوقات مشکل ساز است شاید به کیفیت نگاتیو چاپ شده هم مرتبط است یا اینکه با انبساط طرح صورت مساله را پاک کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ufo173 نمایش پست ها

ممنون
                        با همین لمینت قصد دارم نمونه‌سازی ترکهای حداقل 0.2mm با فاصله حداقل 0.3mm بزنم برخی اوقات مشکل ساز است شاید به کیفیت نگاتیو چاپ شده هم مرتبط است یا اینکه با انبساط طرح صورت مساله را پاک کنیم!
                        با این اندازه ها که گفتید کمی شک به وجود میاد.
                        ولی خب آزمایش ضرری نداره.
                        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X