ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل با mbr

2005/12/08
    تهران
    618
    20

مشکل با mbr

سلام
    مشکل من از اونجایی شروع شد که openSUSE نصب کردم. چند وقت بعدش متوجه شدم که سیستم دیگه با هیچ کدوم از سی دی های لایو ( ubuntu ، parsix ، fedora ) بوت نمیشه. حتی پارتیشن لینوکس رو یه بار کلاً پاک کردم و دوباره ساختم و نهایتاً به پیشنهاد یه بنده خدایی هارد رو جدا کردم و دیدم مشکل برطرف شد. خلاصه نتیجه گیری کردیم که ایراد از mbr هست. من از محیط کنسول ریکاوری ویندوز دستور fixmbr رو اجرا کردم و حتی نوشت که successfully writen to mbr ولی هنوز مشکل رفع نشده و هنوز گراب suse سر جاشه! حالا دوستان لطف کنن بگن من چه جوری باید از شرش خلاص شم؟ :angry:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/12/30
    336
    0

پاسخ : مشکل با mbr

من يه بار براي رفع اين مشكل از سي دي ويندوز 98 و دستور fdisk / mbr استفاده كردم مشكلم حل شد ( پارتيشن اولم ntfs نبود)
    2005/12/08
    تهران
    618
    20

متاسفانه همین دستور fixmbr همه پارتیشن ها رو پاک کرد! خوشبختانه تقریباً از همه چیز بکاپ داشتم!
    mbr هم از طریق خط فرمان با راهنمایی بچه های تکنوتاکس حل شد

2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان محمودی
    متاسفانه همین دستور fixmbr همه پارتیشن ها رو پاک کرد! خوشبختانه تقریباً از همه چیز بکاپ داشتم!
    mbr هم از طریق خط فرمان با راهنمایی بچه های تکنوتاکس حل شد
    سلام دوستان

بوت نشدن از CD ربطي به هارد نداره
    مگه اينكه بوت شدن از هارد مقدم به CD باشه
    يعني CD بعد از هارد بوت بشه
    master boot record هم اگه overwrite بشه به پارتيشنا كاري نداره/ اين موردي كه شما فرمودي خيلي عجيبه!!!! انگار partition table ها دستكاري شده / اينم از گلكاري كنسول ويندوزه ديگه
    البته امكان داره فقط پارتيشن اول رو اسيب برسونه / چون MBR در ابتداي هارد هست // البته اين يه مشكله ، نه يه حالت عادي (همينجوري نميگم ، برام پيش اومده)
    برا همين سعي كنين يه تيكه ي ابتداي هاردتون (حدود 7 8 مگابايت رو ) جزءآ* پارتيشن بندي قرار ندين. اين كار مانع بروز مشكل فوق ميشه/

راستي آقا احسان برا چند بوته كردن ميتوني از acronis disk director استفاده كني كه همراهش acronis OS selector هست كه بدرت ميخوره. (اين دوميه بدردت ميخوره)
    اين نرم افزار ميتونه خوشو حتي تو MBR نصب كنه.
    البته شما با داشتن cd بوتبلش هم ميتوني با داشتن سريالش acronis os selector رو نصب كني.

بعد اينكه موقع نصب سوإ¾ژه سعي كن تنظيمات بوتو ببيني. (البته حالت پيشفرضو الان يادم نيست كه كدومه)
    امكان داره طوري تنظيم شده باشه كه LILO يا GRUB رو روي پارتيشن روت گذاشته باشه و از طرفي پارتيشن روت رو active كرده باشه تا از روي اون بوت شه.
    تو تنظيمات نصبش همچين گزينه اي وجود داره.
    البته اين فقط يه احتمال قويه . يعني ميتونست مشكل شما چيز ديگه اي باشه/
    خب به هر حال خدا رو شكر كه حل شد.
    موفق باشيم همگي.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2005/12/08
    تهران
    618
    20

سلام
    منم فکر نمی کردم بوت نشدن از سی دی به هارد ربط داشته باشه. یعنی اصلاً منطقی نیست! ولی به توصیه همون آقایی که پیشنهاد fixmbr رو دادن، هارد رو جدا کردم و دیدم که درست گفته! ( می گفت خودش هم همین مشکل رو با suse داشته ) تقدم بوت هم روی سی دی رام تنظیم شده بود. بدون هارد هیچ کدوم از توزیع ها مشکلی نداشتن و وقتی وصلش می کردم، بازم مشکل بر می گشت! oo:
    حالا یا مشکل از mbr بوده یا جای دیگه ای از هارد

2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام دوستان

خب دقت كنين كه يكي از مشكلات رايج در مورد لينوكس ، نصب لينوكس تو يه primary partition تو كامپيوتريه كه ويندوزم روش نصبه
    حتما در اين موارد لينوكسو رو يه پارتيشن منطقي نصب كنين
    اگه ميخواين بگين توضيح بدم.
    اين رو هم دانلود كنين بد نيست
    http://www.free-av.com/en/tools/9/avira_boot_sector_repair_tool.html

اين نرم افزار مجانيه/ :mrgreen:

موفق بشين و باشين/

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6