اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شک در اثر برق خفیف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شک در اثر برق خفیف

سلام دوستان
    گاهی اوقات پیش میاد که دستمون به جایی میگیره و یک شک بهمون داده میشه، کسی میدونه که این شک رو با چه ولتاژ و جریانی میشه تولید کرد؟
    لطفا اگر جواب صحیح و دقیق نمیدونید بگید "به نظر من" . چون ممکنه من اون ولتاژ رو امتحان کنم و برق جدی جدی بگیرتم. :?
    راستی با خازن هم میشه؟ چه مقداری خوبه؟
    ممنون

شک در اثر برق خفیف

ولتاژ باید زیاد باشه ولی جریاندهی کم
    در ضمن اگه لحظه ای میخوای خازن 220 نانو بالای 300 ولت رو اگه با یه دیود یه للحظه به برق شهر بزنی کارت را میوفته(تو این کا موهامو سفید کردم :twisted: )
    خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
    چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
    ژان پل سارتر
    [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

شک در اثر برق خفیف

یکنفر یک خازن الکترولیت شارژ شده رو پایه هاشو به دو تا ورق آلومینیومی وصل میکرد و ورقه هارو طوری که بهم اتصال نداشته باشن در دوطرف خازن قرار میداد بطوریکه یک شکل عجیب غریب تحرک آمیز پیدا میکرد. شما هم میتونی از این روش استفاده کنی و حتی بذاریش رو میز استاد تکنیک پالس. :evil:

:twisted: شهریار
      Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

شک در اثر برق خفیف

نوشته اصلی توسط alijabraily
        ولتاژ باید زیاد باشه ولی جریاندهی کم
        :twisted: )
        ممنون علی جان
        من دیدم این پشه کش های دستی راکتی با دوتا باطری قلمی کار میکنه و اگر دست بزنی بهش همون شک رو میده، اونا چطور با این ولتاز پایین این کار رو میکنن؟ ترانس توشون هست؟ البته دستشون هم خیلی کوچک هست، به اون صورت جای ترانس نداره.

دیدگاه

شک در اثر برق خفیف

این که چیزی نیست. این فندک های برقی که برای روشن کردن اجاق گاز استفاده میشه با یک باتری قلمی کار میکنه.
          یک چک داره که با یک ترانزیستور هی سوییچ میشه و ولتاژ القاییش با یک دیود یه خازن رو شارژ میکنه. روش درست کردن HV مثل لامپ مهتابی میمونه.

شهریار
          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

شک در اثر برق خفیف

نوشته اصلی توسط shahriar
            این که چیزی نیست. این فندک های برقی که برای روشن کردن اجاق گاز استفاده میشه با یک باتری قلمی کار میکنه.
            یک چک داره که با یک ترانزیستور هی سوییچ میشه و ولتاژ القاییش با یک دیود یه خازن رو شارژ میکنه. روش درست کردن HV مثل لامپ مهتابی میمونه.

شهریار

خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
            چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
            ژان پل سارتر
            [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

شک در اثر برق خفیف

سلام
              من هیچ وقت یادم نمیره!!
              دوم راهنمایی که بودم، به صورت خیلی تصادفی یک اتفاقی برام افتاد که باعث شد، چند روز همیشه جام تو دفتر مدرسه بود و همه ازم شکایت می کردند!
              یک ترانس 220V~9Vداشتم که اومدم به صورت افزاینده وصلش کردم به 2تا باطری قلمی!!
              یعنی قسمت 9 ولتش به باتری و 220 ولتشو خودم گرفتم!!
              یک شک بهم وارد شد که تو عالم بچگی خیلی وحشت کردم!!
              دیگه از اون روز من 2تا باطری و یک ترانس دستم بود و توی حیات مدرسه به بچه ها میگفتم که دستگاه دروغسنج ساختم و دوتا سیم 220 ولت رو می دادم دستشون و میگفتم یک دروغ بگو، اونا هم غافل از همه جا، دروغه رو می گفتنو منم باطری رو وصل میکردم و به قول خودمون سوئیچ میکردم!!و طرف شوک بهش وارد می شد و سریع می رفت دفتر مدرسه...
              5دقیقه بعدش مدیر یا معاون مدرسه منو احضار می کردند!!

این خاطره باعث شده تمام دوستان دوران راهنماییم تا منو می بینن، و میفهمن که الکترونیک خوندم، میگن آخر به هدفت رسیدی...
              البته معلم های مدرسه هم از این تست بی دریغ نمونده بودن!!!
              همین جا از همشون معذرت میخوام و حلالیت می طلبم!!
              ـا عشق بگـو ، صــداي پــــايــي آمــد
              بـــوي نـــفـــس دل آشــنـــايــي آمــد

در کــوچــه مــتـــروک دل غــمــزده ام
              آواي خـــوش خـــدا ، خـــدايــي آمـــد

دیدگاه

پاسخ : شک در اثر برق خفیف

نوشته اصلی توسط NNT
                سلام دوستان
                گاهی اوقات پیش میاد که دستمون به جایی میگیره و یک شک بهمون داده میشه، کسی میدونه که این شک رو با چه ولتاژ و جریانی میشه تولید کرد؟
                لطفا اگر جواب صحیح و دقیق نمیدونید بگید "به نظر من" . چون ممکنه من اون ولتاژ رو امتحان کنم و برق جدی جدی بگیرتم. :?
                راستی با خازن هم میشه؟ چه مقداری خوبه؟
                ممنون
                سلام
                این شوک کوچیک الکتریسیته ساکن یا بار الکتریکی است که در بدن شما به دلایل زیر جمع می شود مثل شارژ کردن خازن و با تماس با یک نفر دیگر که این بار در آن نیست یا دست زدن به دستگیره یا جسم فلزی متصل به زمین یا خنثی تخلیه می شود.
                از جمله دلایل آن استفاه کردن از البسه مواد دار همان پلاستیکی است متاسفانه همه چیز شده عایق شده است.
                طبیب های گذشته می گفتند در کوه در خاک تمیز چند دقیقه ای پا برهنه راه بروید تا اعتماد بنفس خود را بالا ببرید
                این همون آروم شدن و تخلیه بار به زمینه است و روی خاک -مهر- نماز خواندن.
                لوله های آب ما از فلزی که بسیار مواد و رسوبات سمی دارند به پلاستیکی که از اونا بدتر هستند تبدیل شده
                دمپایی و کف کفش جوراب دستکش بلوز شلوار و هر چی که فکر کنی با پلاستیک و مواد پلاتیکی تولید می شود و منجر به بار التریکی در بدن منجر می شود که مشکلات عصبی و روانی شدید و بدون بازگشت دارند چرا؟؟؟
                شما فرض کن هر روز از خانه به محل کار با خودرو می روی حال در این مسیر عده ای غیر انسانی و دینی و غربی سر راه در جاده میخ میریزند
                چی می شود خوب پنچر می کنی ماشین می بری تعمیر گاه (پزشک مدرن) چه شده مگر نمی بینی پنچر شده برو پس فردا بیا
                پس فردا ماشین سالم و تایر پنچر شده وصله می خورد. هفته بعد میخ ریخته می شود و داستان ادامه می یابد
                سوال: چرا تعمیر کار نمی پرسد از چه راهی می روی علت چیست برو دنبال ریشه کار بگری هر هفته میای پیش من می گی پنجره اخه یه بار دو بار نه 2000 بار
                حالا داستان ما هم همینه
                موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X