اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت یک مدار الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت یک مدار الکترونیکی

سلام
    مداری که من قصد ساختشو دارم (البته با کمک شما) این طوریه:
    تعدادی لامپ ال ای دی کوچیک باید طبق یه تایمر که بشه همیشه زمانش رو تایین کرد شروع به چشمک زدن بکنن و بعد از چندتا چشمک(که بازم من تایین بکنم) خاموش بشن
    ریز بودن این مدار هم برام مهمه
    مطمئنم متخصّصین زیادی تو این انجمن طرز ساخت چنین مداریو میدونن ، منم خواهش دارم که یکی از همین عزیزان از اول تا اخره کار رو در پاسخ بنویسه به همراه تمام وسایل لازمش
    اگه بتونم این مدار رو با موفقیت بسازم و فکرم عملی شه به یه شکلی از خجالت دوستی که راهنماییم کرده در میام انشاءاللّه
    متشکرم
    جدیدترین ویرایش توسط lucid dreamer; ۰۵:۱۱ ۱۳۹۵/۰۴/۰۴.

پاسخ : کمک برای ساخت یک مدار الکترونیکی

مدار انالوگ می خواین یا دیجیتال ؟ فکر می کنم از میکرو کنترلر استفاده کنید راحت تر باشین برای led هم smd هاش هست سایز کوچک دارن فقط باید pcb هم بزنین و لحیم اش هم مشکل هست
    التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra نمایش پست ها
      مدار انالوگ می خواین یا دیجیتال ؟ فکر می کنم از میکرو کنترلر استفاده کنید راحت تر باشین برای led هم smd هاش هست سایز کوچک دارن فقط باید pcb هم بزنین و لحیم اش هم مشکل هست
      مرسی از جوابتون
      مدار دیجیتال فکر کنم بیشتر به کارم بیاد
      از اون جایی که تو الکترونیک تقریبا صفر کیلومترم هیچی از پاسختونو غیر از ال ای دی و لحیم نفهمیدم
      ولی بازم ازتون خیلی منونم کارهایی رو که باید انجام بدم رو به طور کلی گفتین و نقشه اصلی رو بهم دادید.

دیدگاه

همین طور که دوستمون فرمودن استفاده از میکرو راه مناسبیه. شما میتونی تمام این برنامه هایی که داری (کدوم LED کی روشن و کی خاموش بشه) رو به میکرو بدی و فقط LED هارو به میکرو وصل کنی. اس ام دی بودن ال ای دی ها هم که دوستمون بیان کردن واسه این بود که گفتید حجم مدار کم باشه. ال ای دی های اس ام دی حجم کم تری دارن.راجب میکرو هم زمانی میشه توضیح بیشتری داد که شما بگید دقیقا چه کاری باید انجام بشه در مدار.
        موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AR phantom نمایش پست ها
          همین طور که دوستمون فرمودن استفاده از میکرو راه مناسبیه. شما میتونی تمام این برنامه هایی که داری (کدوم LED کی روشن و کی خاموش بشه) رو به میکرو بدی و فقط LED هارو به میکرو وصل کنی. اس ام دی بودن ال ای دی ها هم که دوستمون بیان کردن واسه این بود که گفتید حجم مدار کم باشه. ال ای دی های اس ام دی حجم کم تری دارن.راجب میکرو هم زمانی میشه توضیح بیشتری داد که شما بگید دقیقا چه کاری باید انجام بشه در مدار.
          موفق باشید.
          متشکرم از پاسختون
          من بیشتر به فکر یک کلید تایمری هستم که بعد از یک مدت مشخصی (مثلا 4 ساعت ) به کار بیفته و بعد از یه مدتی لامپ هارو خاموش کنه و میخوام تا حد امکان ساده باشه به طوریکه هرکس هروقت دلش خواست بتونه زمان خاموش و روشنشو تغییر بده
          ولی میکروکنترلر یکم دنگ و فنگ داره و برنامه نویسی و ابزار و نرم افزار های خاص میخواد
          به نظر شما همچین کلید تایمری وجود داره یا نه؟
          http://*****kit.com/clock-Timer.php
          به نظر شما این کیت به کارم میاد ؟
          جدیدترین ویرایش توسط lucid dreamer; ۰۱:۳۸ ۱۳۹۵/۰۴/۰۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lucid dreamer نمایش پست ها
            متشکرم از پاسختون
            من بیشتر به فکر یک کلید تایمری هستم که بعد از یک مدت مشخصی (مثلا 4 ساعت ) به کار بیفته و بعد از یه مدتی لامپ هارو خاموش کنه و میخوام تا حد امکان ساده باشه به طوریکه هرکس هروقت دلش خواست بتونه زمان خاموش و روشنشو تغییر بده
            ولی میکروکنترلر یکم دنگ و فنگ داره و برنامه نویسی و ابزار و نرم افزار های خاص میخواد
            با توجه به فرمایشات شما این مدار مناسبه . از میکرو هم دقیق تر میشه از لحاظ زمانبندی و قابلیت تغییر تایم ها. فقط 2 مسئله وجود داره:
            1- این مدار تایم روشن شدن و خاموش شدن رو میگیره از شما و با توجه به ساعتی که روی سیستم هست و باز هم توسط شما تنظیم میشه کار میکنه.
            2- شما باید توجه داشته باشی چه چیزی رو میخواید روشن خاموش کنید .با توجه به جریانی که مصرف کننده شما میکشه باید رله رو انتخاب کنید.

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lucid dreamer نمایش پست ها
              متشکرم از پاسختون
              این خودش میکرو کنترلر داره دیگه و استفاده از میکرو کنترلر باعث نمی شه هر کسی نتونه باهاش کار کنه حتی می تونه برعکس هم فکر کرد اما بستگی به فردی که می سازه هم خیلی داره
              التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X