اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عبور امواج آلتراسونیک از آب ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عبور امواج آلتراسونیک از آب ؟

سوالم اینه که امواج آلتراسونیک مثلا در محدوده 40 کیلو هرتز در برخورد با آب بازتاب میشه ؟ یا از آب عبور میکنه ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : عبور امواج آلتراسونیک از آب ؟

یک قسمت از اون با زاویه تابش برگشت می خورد و مابقی اون داخل آب با سرعت بیشتر حرکت می کند

دیدگاه

منظور تون از اون قسمتی که با زاویه تابش برگشت میخوره چیه ؟ با چه زاویه ای ؟ بعد چه مقدار از اون ؟ بیشترش از آب عبور میکنه ؟
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

؟؟ میشه توضیح بدید ؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز :
          من با سنسور های آلتراسونیک SRF05 و SRF04 که بیشتر اسباب بازی هستن کــار کردم ...
          که نشد ، و علتش هم مشخصه
          البته دوست دارم سنسور های حرفه ای رو
          که دوستان معرفی میکنن کار کنم ...
          اگه سنسور رو داری بهترین کــــار تست کردنه بازم ...
          یــاحق
          جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۳:۱۰ ۱۳۹۵/۰۴/۱۲.
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

به غیر از آلتراسونیک چی میشه استفاده کرد ؟

دیدگاه

منظورم اینه که اگه عمود بتابونی عمود هم بازتابش میکنه ولی اگه با زاویه 45 درجه به سطح آب بخوره دقیقاً مثل آینه اون رو با زاویه 45 ورودی بازتابش میکنه.
              اینکه چند درصد از اون وارد آب میشه حدود 50 درصد هست ولی دقیقش رو نمیدونم ولی زاویه حرکت موج در آب نیز تابع قوانین شکست نور است.
              البته همانطور که گفتم سرعت اون زیادتر میشه ، در محاسبات لحاظ فرمائید.
              من با این روش زیاد کار کردم. اگر لازم دونستید میتونم راهنمایی بکنم.
              دوستان بهتره با عدم ارسال اطلاعات ناشی از دستگاه های اسباب بازی فرم را شلوغ نفرمائید.

دیدگاه

ممنون از تذکر دوستم axiom2600
                پست رو ویرایش کردم ...
                موفق باشید
                آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

آقای مجدی بنده چندین سال است که در زمینه ضخامت سنجی لوله pvc در محیط آب فعالیت میکنم و به خاطر راندمان و دقت بالا فرکانس رو تا 5 مگاهرتز بالا بردم و از سنسورهایی استفاده می کنم که در ایران معدود اشخاصی هستند که که نامش رو شنیده باشند.
                  از بین بینهایت موضوعات انجمن تنها آنهایی رو پاسخ می دهم که از جوابم به صورت صد درصد مطمئن باشم.
                  استفاده از سنسورهای
                  SRF05 و SRF04 کاربردی در تشخیص محیط آب ندارند.

دیدگاه

ممنونم اما سنسورهای مادون قرمز چی ؟ مثلا مادون قرمز GP2Y0A02YK از امواج آب عبور میکنه یا خیر ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X