اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هنگ کردن lcd گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هنگ کردن lcd گرافیکی

با سلام خدمت بچه های eca نماز روزه هاتون قبول..

مشکل من اینه که یه برنامه با atmega32 و کیبورد و ال سی دی گرافیکی نوشتم و از بسکام هم استفاده کردم. برنامه ی من یک راه انداز موتور 3فاز با اینورتر هست که 4 قسمت داره : 1-تنظیم دور موتور 2-تنظیم زمان 3-تنظیم دما 4-جهت چرخش موتور ...
    حالا مشکل بنده اینه که وقتی شروع به تنظیم آیتم ها میکنم (بعنوان اپراتور) ، وسط کار ال سی دی گرافیکی هنگ میکنه و چنتا خط سیاه پایین صفحه نشون میده و درکل باید میکرو ریست بشه تا مشکلش حل بشه..
    روی برد بورد بستم و نمیدونم دلیل هنگ کردنش چی میتونه باشه... اگر ممکنه کمک کنید به من... ممنون میشم

پاسخ : هنگ کردن lcd گرافیکی

سلام

نویز روی تغذیتون نیفتاده؟؟؟؟تغذیه چیه؟؟؟
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

یکی از مشکلاتم تغذیه ی glcd هست.. با رگولاتور 7805 فوق الاده داغ میکرد و مستقیم به 5 ولت منب تغذیه وصلش کردم یکم خود glcd رو به داغی میزنه..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmolah نمایش پست ها
        یکی از مشکلاتم تغذیه ی glcd هست.. با رگولاتور 7805 فوق الاده داغ میکرد و مستقیم به 5 ولت منب تغذیه وصلش کردم یکم خود glcd رو به داغی میزنه..
        بعد از 7805یه خازن1000میکروفاراد بزار ورودی وخروجی هارو هم چون میگی موتوره باید با اپتوکوپلر ایزوله کنی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

طرز اتصال موتور و مدار چطوریه؟؟؟
          فرمان مدار به چه صورت به اینورتر میره(چه پروتکلی)؟
          منبع تغذیه مدار چیه؟

این وسط کار که میگین دقیقا چه موقعیه؟؟
          شماتیک مدار؟؟؟؟؟

فرستاده شده از C1605ِ من با Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmolah نمایش پست ها
            با سلام خدمت بچه های eca نماز روزه هاتون قبول..

مشکل من اینه که یه برنامه با atmega32 و کیبورد و ال سی دی گرافیکی نوشتم و از بسکام هم استفاده کردم. برنامه ی من یک راه انداز موتور 3فاز با اینورتر هست که 4 قسمت داره : 1-تنظیم دور موتور 2-تنظیم زمان 3-تنظیم دما 4-جهت چرخش موتور ...
            حالا مشکل بنده اینه که وقتی شروع به تنظیم آیتم ها میکنم (بعنوان اپراتور) ، وسط کار ال سی دی گرافیکی هنگ میکنه و چنتا خط سیاه پایین صفحه نشون میده و درکل باید میکرو ریست بشه تا مشکلش حل بشه..
            روی برد بورد بستم و نمیدونم دلیل هنگ کردنش چی میتونه باشه... اگر ممکنه کمک کنید به من... ممنون میشم
            مهندس فکر میکنم که چنتا مشکل باشه اینجا بحث هنگ ال سی دی مطرح نیست بحث هنگ خفیف میکرو کنترلر هستش که دیتا رو بد به ال سی دی میرسونه چنتا نکته رو میگم تست کنید
            مرحله اول اینکه برد برد وسیله جالبی برای این تست برای دستگاه های صنعتی نیست و بهتره PCB تهیه بشه
            توی PCB بهتره میکروی SMD استفاده کنید و زیر خود میکرو رو فیلد منفی در لایه ی TOP بکشید
            برای تغذیه خازن الکترولیت موازی کنید و نزدیکای میکروپ خازن عدسی برای فیلتر بزارید
            اگه رله دارید دیود هرزگرد ترجیحا دیود فست بزارید
            بهتره ترانزیستور و قسمت رله رو با ا\توکو\لر کاملا ایزوله کنید و حتی تغذیه رله رو هم جدا کنید (ترانس های چند سر )
            و روی PCB بلیگان زیمن بکشید (بغیر از زیر رله ها و زیر ترانس )
            و رله ها رو تا حد ممکن دور از میکرو کنید

توی حرفاتون گفتید 7805 داغ میکرد و مستقیم زدید به منبع تغذیه شاید تغذیه نویز داره و شما بهتره ولتاژ رو رگوله کنید مثلا 12 ولت رو یکبار به 7809 و بار دیگر به 7805 بدید تا از گرما جلوگیری بشه

این نکات رو رعایت کنید احتمال خیلی خیلی زیاد مشکل برطرف میشه :
            http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

اگه به سوالات اشکان غفارزاده جواب داده بشه خیلی راحتتر میشه بررسی رو انجام داد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X