اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تبدیل AC به DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تبدیل AC به DC

با سلام خدمت دوستان
    من یه ترانس 24 ولت 4 امپر دارم و یه ماژول lm 2596 از اونجایی که این ماژول ورودیش تا 40 ولت DC هستش و حداکثر جریان قابل تحملش 3 امپر هستش (که من کارم با 1 امپر هم راه می افته چون میخوام از یه موتور DC جانسون 12 ولت به عنوان دریل استفاده کنم ) باید من خروجی 24 ولت این ترانس رو ابتدا بهDC تبدیل کنم بعدش به ماژول وصل کنم من 4 تا دیود 1N4007 رو با یه خازن 25 ولت 1000 میکروفارد رو بستم که خروجی 33 ولت دی سی میده و وقتی به ماژول وصل میکنم میشه ولتاژ رو به 12 ولت تغییر داد و مشکلی نیست حالا سوالی که دارم اینه
    ارمیچر به شدت جریان میکشه و احتمال اینکه دار فانی رو وداع بگه زیاده من چطوی میتونم جریان رو کمتر بکنم

پاسخ : مشکل در تبدیل AC به DC

نوشته اصلی توسط behnam_haji نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من یه ترانس 24 ولت 4 امپر دارم و یه ماژول lm 2596 از اونجایی که این ماژول ورودیش تا 40 ولت DC هستش و حداکثر جریان قابل تحملش 3 امپر هستش (که من کارم با 1 امپر هم راه می افته چون میخوام از یه موتور DC جانسون 12 ولت به عنوان دریل استفاده کنم ) باید من خروجی 24 ولت این ترانس رو ابتدا بهDC تبدیل کنم بعدش به ماژول وصل کنم من 4 تا دیود 1N4007 رو با یه خازن 25 ولت 1000 میکروفارد رو بستم که خروجی 33 ولت دی سی میده و وقتی به ماژول وصل میکنم میشه ولتاژ رو به 12 ولت تغییر داد و مشکلی نیست حالا سوالی که دارم اینه
    ارمیچر به شدت جریان میکشه و احتمال اینکه دار فانی رو وداع بگه زیاده من چطوی میتونم جریان رو کمتر بکنم
    سلام
    چقدر جریان می کشه؟؟؟هرچی نیاز باشه می کشه مشکلی نیست

سالم که هست موتور؟؟؟
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

موتور که سالمه و میچرخه من مشکلم با این دیود ها هستش من میگم اگه این موتور به فرض بخواد 2 امپر بکشه دیود ها 1n4007 نمیسوزه چون تو دیتا شیتش که نوشه که جریانش 1 امپر هستش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_haji نمایش پست ها
        موتور که سالمه و میچرخه من مشکلم با این دیود ها هستش من میگم اگه این موتور به فرض بخواد 2 امپر بکشه دیود ها 1n4007 نمیسوزه چون تو دیتا شیتش که نوشه که جریانش 1 امپر هستش

مشکلی با 2امپر پیش نمیاد اگه بیش از حد داغ میشن از1n5408استفاده کن

یکم خیسش کن دیوده رو اب رو سریع بخار می کنه؟؟؟؟اگه اینجوره با همون دیودی که گفتم تعویضش کن وگر نه مشکلی پیش نمیاد بهتره که 5408رو بزاری

موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X