اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تغییر غیر عادی سرعت مگا32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تغییر غیر عادی سرعت مگا32

با سلام خدمت اساتید گرامی
    بنده مداری طراحی کردم برای کنترل ای سی صوتی pt2313 و مدارات جانبی از قبیل ریموت اف ام و غیره
    مشکل اینجاس که وقتی من مدارات جانبی و میکرو را باهم به یه تغذیه میزنم سرعت اجرا میکرو خیلی بالا میره ولی وقتی به منبع تغذیه 5 ولت دیگه میزنم میکرو عادی کار میکنه من تغذیه میکرورم جدا کردم و درست کار کرد تا زمانی که زمین هر دو تغذیه رو به هم وصل کردم و دوباره میکرو سرعتش رفت بالا
    لازم به ذکر که گه گداری میکرو پس ازکار با تغذیه خودش( یعنی اونی که مدارات جانبیم بهش وصله) سرعتش مثلا بعد 10 دیقه یا بیش از 10 دیقه درست میشه گاهیم میشه که درست نمیشه و همچنان سریع کار میکنه

پاسخ : مشکل در تغییر غیر عادی سرعت مگا32

نوشته اصلی توسط پسرخوب1 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید گرامی
    بنده مداری طراحی کردم برای کنترل ای سی صوتی pt2313 و مدارات جانبی از قبیل ریموت اف ام و غیره
    مشکل اینجاس که وقتی من مدارات جانبی و میکرو را باهم به یه تغذیه میزنم سرعت اجرا میکرو خیلی بالا میره ولی وقتی به منبع تغذیه 5 ولت دیگه میزنم میکرو عادی کار میکنه من تغذیه میکرورم جدا کردم و درست کار کرد تا زمانی که زمین هر دو تغذیه رو به هم وصل کردم و دوباره میکرو سرعتش رفت بالا
    لازم به ذکر که گه گداری میکرو پس ازکار با تغذیه خودش( یعنی اونی که مدارات جانبیم بهش وصله) سرعتش مثلا بعد 10 دیقه یا بیش از 10 دیقه درست میشه گاهیم میشه که درست نمیشه و همچنان سریع کار میکنه
    ورودی خروجی ها رو با اپتوکوپلر ایزوله کن ببین چی میشه

تغذیه چیه؟؟؟از 7805استفاده کردی؟؟؟خازن صافی واسش گزااشتی؟
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      ورودی خروجی ها رو با اپتوکوپلر ایزوله کن ببین چی میشه

تغذیه چیه؟؟؟از 7805استفاده کردی؟؟؟خازن صافی واسش گزااشتی؟

این نقشه مدار تغذیه هستش وعملیش ضمن اینکه اصلا به میکرو هیچ چیزی وصل نکرده اینجوری سرعت میکرو خیلی میره بالا همچنین به علت وجود رله من یک دوره رله رو خارج کردم از مدار تغذیه وتست کردم بازم سرعتش اجراش خیلی میره بالا همچنین وختی از یواس بی برق میگیرم میدم درست کار میکنه حتی وقتی منفی این تغذیه رو وصل میکنم منفی یو اس بی بازم خیلی سرعتش میره بالا

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ضمن اینکه در یکی از تست هایی که انجام دادم متوجه شدم با تغذیه یو اس بی حتی وقتی فقط منفی pt2313 به منفی میکرو وصله بازم باعث افزایش سرعت میکرو میشه البته یه مسئله ای هست باید عرض کنم که در شبیه سازی پروتئوس با سرعت خیلی سریع اجرا میشه و سرعتش مثل سرعتی هست که وقتی میکرو سریع کار میکنه هست و باید تاکید کنم میکرو اصلا هنگ نمیکنه و دستورات درست درpt2313اجرا میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پسرخوب1 نمایش پست ها
        http://s6.uplod.ir/i/00795/6enb2wb5obpy.jpg

این نقشه مدار تغذیه هستش وعملیش ضمن اینکه اصلا به میکرو هیچ چیزی وصل نکرده اینجوری سرعت میکرو خیلی میره بالا همچنین به علت وجود رله من یک دوره رله رو خارج کردم از مدار تغذیه وتست کردم بازم سرعتش اجراش خیلی میره بالا همچنین وختی از یواس بی برق میگیرم میدم درست کار میکنه حتی وقتی منفی این تغذیه رو وصل میکنم منفی یو اس بی بازم خیلی سرعتش میره بالا

ضمن اینکه در یکی از تست هایی که انجام دادم متوجه شدم با تغذیه یو اس بی حتی وقتی فقط منفی pt2313 به منفی میکرو وصله بازم باعث افزایش سرعت میکرو میشه البته یه مسئله ای هست باید عرض کنم که در شبیه سازی پروتئوس با سرعت خیلی سریع اجرا میشه و سرعتش مثل سرعتی هست که وقتی میکرو سریع کار میکنه هست و باید تاکید کنم میکرو اصلا هنگ نمیکنه و دستورات درست درpt2313اجرا میشه
        فرکانس میکرو رو بیارش پایین ببین چی میشه

چرا این مدار اینجوریه؟؟؟من سر در نیووردم 10کیلو واسه 7805 و دیود 5ولت واسه 7805 و4148 واسش گزاشیت چرا؟؟؟؟اگه7805خوب خنک بشه این همه داستان نیاز نداره هرچند فک نکنم بالا بودن سرعت ربطی به این چیزا داشته باشه
        تغذیه اون ماژول رو با میکرو با یه دیود جداش کن ببین چی میشه
        اگه توی پروتیوس این مشکل بوده پس نویز نیست...مشکل از جای دیگس

ولی اگه توی محیط واقعی تغذیه یو اس بی بدی درست کار کنه مشکل از تغذیه هستش که نویز داره
        بازم صبر کن دوستان بیان نظر بدن
        جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۲۳:۰۳ ۱۳۹۵/۰۴/۱۲.
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          فرکانس میکرو رو بیارش پایین ببین چی میشه

چرا این مدار اینجوریه؟؟؟من سر در نیووردم 10کیلو واسه 7805 و دیود 5ولت واسه 7805 و4148 واسش گزاشیت چرا؟؟؟؟اگه7805خوب خنک بشه این همه داستان نیاز نداره هرچند فک نکنم بالا بودن سرعت ربطی به این چیزا داشته باشه
          تغذیه اون ماژول رو با میکرو با یه دیود جداش کن ببین چی میشه
          اگه توی پروتیوس این مشکل بوده پس نویز نیست...مشکل از جای دیگس

ولی اگه توی محیط واقعی تغذیه یو اس بی بدی درست کار کنه مشکل از تغذیه هستش که نویز داره
          بازم صبر کن دوستان بیان نظر بدن
          این مدار تغذیه توسط یکی از اساتید مجرب طراحی شده ومقاوت 10 کیلو به منظور روشن نگه داشتن دیود 5 ولت و جهت حفاظت خروجی رگلاتور هستش و لازم به ذکره سرعت کلاک میکرو 1 مگاهرتزهست و من یک سری ماژولم قطع کردم ولی چون منفی ای سیpt2313به میکرو وصل بود بازم با سرعت کار کرد ضمن اینکه تغذبه کامپیوترم وقتی وصل کردم بازم به علت منفی مشترک میکرو و پی تی 2313 بازم زسرعتش بالا بود
          واما در رابطه با پروتئوس باید بگم چون من اول برنامه رو نوشتم وپروگرام کردم دیدم میگرو کمی کنه تاخیرهای برنامه رو کم کردم این کار باعث شد تو پروتئوس سریع بشه ولی تو عمل میکرو باسرعت ایده ال کار کنه ولی بعد از بستن مدارات جانبی دیدم سرعت میکرو خیلی بالا رفت و مثل پروتئوس عمل کرد

مشخصا ایرادی در مدار هست که به صورت غیر عادی سرعت میکرو بعد از بستن مدار خیلی بالا میره ولی من تغذیه رو هم عوض کردم حتی با بهترین پاور گرین کامپیوتر که یکی از برندهای مشهور هست بازم این ایراد بود همشم به خاطر منفی مشترک pt2313با میکرو هست و اگرم من منفی این دو رو جدا کنم دیگه نمیتونم از میکرو به مدارات دیگه دستور بدم ضمن اینکه این مدار برای اتومبیل طراحی شده و امکان این نیست از دو منبع جدا استفاده بشه به نظرم شاید به نوعی دیگر مدارات جانبی ایزوله بشن فک کنم مشکل حل بشه ولی چه طوری باس شما دوستان مجرب راهنمایی کنید

دیدگاه

اگه قصد استفاده از این مدار در اتومبیل رو دارید باید خیلی کارهای جانبی واسه نویزگیریش انجام بدید...اول اینکه به جای استفاده از RC داخلی از یه کریستال استفاده کنید و فیوزبیت CKOPT رو هم 0 کنید.
            دوم اینکه از خازن الکترولیت مناسب مثلا 100میکروفاراد در ابتدای تغذیه میکرو استفاده کنید.
            راه دیگه اینکه واسه فهمیدن مشکل تغذیه ماژولتون رو جداگانه تامین کنید و تست کنید ببینید نتیجه چی میشه...
            تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani نمایش پست ها
              اگه قصد استفاده از این مدار در اتومبیل رو دارید باید خیلی کارهای جانبی واسه نویزگیریش انجام بدید...اول اینکه به جای استفاده از RC داخلی از یه کریستال استفاده کنید و فیوزبیت CKOPT رو هم 0 کنید.
              دوم اینکه از خازن الکترولیت مناسب مثلا 100میکروفاراد در ابتدای تغذیه میکرو استفاده کنید.
              راه دیگه اینکه واسه فهمیدن مشکل تغذیه ماژولتون رو جداگانه تامین کنید و تست کنید ببینید نتیجه چی میشه...
              عرض کردم که من ماژولم کلا قطع کردم ولی بازم چون گراند pt2313با میکرو یکی بود بازم سرعتشو برد بالا ولی راجبه اسیلاتور خارجی امتانش میکنم خبرشو میدم و ضمن اینکه من در ورودی طبق نقشه یه سلف هست که بعدش یه 10 میکرو تانتانیوم و 100 نانو فاراد قبل سلفم 1000 میکرو مواری با 100 نانو هستش البته من کفایت نکردم و خازن های با ظرفیتهای معقولم روی میکرو تست کردم بازم جواب نگرفتم و البته این تغذیه مفصلو فقط به خاطر حذف نویز بستم و البته قصد داشتم خود میکرورم ایزوله کنم که دیدم ابتدای کار با تغذیه از برق شهری فعلا به مشکل بر خوردم

دیدگاه

مجموعه مقاومت و دیودهای بعد از 7805 رو بعلاوه سلف از مدار حذف کنید و فقط یک مقاومت یک کیلو در خروجی 7805 با زمین بگذارید.
                علت کاملاً مشخص است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط axiom2600 نمایش پست ها
                  مجموعه مقاومت و دیودهای بعد از 7805 رو بعلاوه سلف از مدار حذف کنید و فقط یک مقاومت یک کیلو در خروجی 7805 با زمین بگذارید.
                  علت کاملاً مشخص است...
                  با سلام
                  دوست عزیز من دیودها و مقاوت 10 کیلورم حذف کردم بازم میکرو قاطی میکنه ضمنا کریستال خارجیم گذاشتم بازم تغذیه مشکل داره
                  ضمنا تغذیه ای که ساختم تازه متوجه شدم روی میکرو اثر بدی میذاری به طوری که بعد اینکه با تغذیه خودم میکرو رو راه میندازم بعدش میزنم یو اس بی با یو اس بی هم بد کار میکنه ولی بعد 2 دیقه که وصل میکنم یو اس بی درست کار میکنه فهمیدم اشکال عمده ای داره تغذیه
                  تغذیه دیگه ای ساختم فقط شامل رگلاتور و خازن هستش و خازنم بعد پل دیود از اون به رگلاتور 7805 هستش بازم میکرو با اینم قاطی میکنه لطفا کسی نقشه تغذیه خوبی رو داره ارائه کنه

دیدگاه

برای کریستال خازن 22پیکو بزارید...فیوزبیت CKOPT هم فعال کنید
                    در مورد تغذیه قبل از رگولاتور یه خازن 100نانو بذارید عدسی و یه خازن 100میکرو الکترولیت بذارید...بعد از رگولاتور هم یه 100 نانو و برای تست یه 1000میکرو بذارید...کنار پینهای تغذیه میکرو(هرچه نزدیک تر بهتر) یه 100نانو بذارید...اگه امکانش بود یه سلف 1میکرو در مسیر VCC میکرو قرار بدید...

اگر میکرو دیگه ای درسترس دارید با اون هم امتحان کنید..
                    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

سلام
                      یه خازن بایپس دقیقاً کنار پایه تغذیه میکرو بزارید و نتیجه رو اطلاع بدید
                      در ضمن این مدار رو در طراحی پی سی بیش حتماً خوب راجبه تاثرات نویز رله ها تحقیق کنید و اون هارو در بیشترین فاصله با میکرو قرار بدید.
                      و از رگولاتور های سوئیچینگ استفاده کنید
                      در آخر هم اینکه این مدار چون روی برد سوراخ هستش به احتمال 80% از نویز هستش و اینکه خودتونم میگید بعضی اوقات درست کار میکنه
                      سوال اینکه وضعیت این رله ها چی هستش؟ نرمال کانکت هستن یا نرمال دیسکانکت؟!
                      وقتی که درست کار نمیکنه وضعیت رله ها چیه؟
                      اون سلف 270 میلی هانری که گزاشتید اگر بقیه قسمت های مدار از 7805 جریان بکشن به دلیل زیاد بودن ظرفیتش و به دنبال اون زمان تخلیش سعی میکنه جریان معکوس ایجاد بکنه و در نتیجه جریانی که به سمت میکرو میره کم میشه و میکرو تقریباً میشه گفت هنگ میکنه
                      و .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mr.Half-A نمایش پست ها
                        سلام
                        یه خازن بایپس دقیقاً کنار پایه تغذیه میکرو بزارید و نتیجه رو اطلاع بدید
                        در ضمن این مدار رو در طراحی پی سی بیش حتماً خوب راجبه تاثرات نویز رله ها تحقیق کنید و اون هارو در بیشترین فاصله با میکرو قرار بدید.
                        و از رگولاتور های سوئیچینگ استفاده کنید
                        در آخر هم اینکه این مدار چون روی برد سوراخ هستش به احتمال 80% از نویز هستش و اینکه خودتونم میگید بعضی اوقات درست کار میکنه
                        سوال اینکه وضعیت این رله ها چی هستش؟ نرمال کانکت هستن یا نرمال دیسکانکت؟!
                        وقتی که درست کار نمیکنه وضعیت رله ها چیه؟
                        اون سلف 270 میلی هانری که گزاشتید اگر بقیه قسمت های مدار از 7805 جریان بکشن به دلیل زیاد بودن ظرفیتش و به دنبال اون زمان تخلیش سعی میکنه جریان معکوس ایجاد بکنه و در نتیجه جریانی که به سمت میکرو میره کم میشه و میکرو تقریباً میشه گفت هنگ میکنه
                        و .....
                        راجبه پاسخ دوستمون که گفتن خازن بذارید 10 میکرو همه اینارو امتحان کردم ضمنا فیوزبیتها هم درست تنظیم شدن
                        و راجبه پاسخ شما باید بگم اصلا رله وصل نکرده این ایرادو میده و هیچ قسمت مدارم جز میکرو اول کاری وصل نکرده بازم ایراد داد جالبش اینجاس باشارژر موبایل البته فک کنم خوب نبود از این درجه سه ها بود امتان کردم بازم ایراد داد حتی بازش کردم مدارشو نگاه کردم درفرم تغذیه موبایل تو همین eca یه مداری درست کرده بودن جواب گرفته بودن دقیقا همین مدار شارژره بود ولی خب من نتونسم جواب بگیرم
                        با یک پاور کامپیوتر تست کردم خیلی دقیق کار کرد فعلا با دوتا پاور تست کردم خیلی دقیق کار کرده حتی رله هم وصل کردم بازم دقیق بود
                        رگلاتور سوییچینگ چه شماره ای هست و چه مزیتی نسبت به این رگلاتورهایی داره که من استفاده کردم؟
                        یه نقشه تغذیه واقعا حرفه ای و خوب هست دوستان ارائه بدن که واقعا درست جواب داده تو عمل من خیلی مدار دیدم این نقشه مدارم طرح پیشنهادی اقای مهندس کی نژاده تو تخته سفیدم درس دادن و مدارو تحلیل کردن ولی این مدارو درست کردم جواب نداد حتی در قسمتی از صحبتاشون گفتن این نقشه مربوط به طرح یک پایان نامه بین المللی بوده
                        جدیدترین ویرایش توسط پسرخوب1; ۰۰:۰۰ ۱۳۹۵/۰۴/۱۷.

دیدگاه

سلام
                          دوست عزیز پارت نامبر رگولاتور سوئیچینگ : (دقیقا مثل یک کانورتر DC-DC )
                          LM2596S

اینطور که شما میفرمایید اگر هیچ چیز دیگه ای تو مدار وصل نیست ، اگر همه موارد اضافی حتی خازن های صافی رو از مدار حذف کنید و فقط رگولاتور 7805 رو به میکرو بزنید باید کار کنه
                          اگر کار کردش تک تک قطعات توی مسیر رو چک بکنید ( تئوری و عملی )
                          در ضمن آیا پایه ای از میکرو وجود داره که خروجی باشه ؟!
                          اگر بله به چه چیزی وصله و اینکه چقدر جریان میکشه؟!

دیدگاه

راستش همه قطعاتو چک کردم خازنارو حذف کردم اضافه کردم یکبار فقط رگلاتور وصل کردم خلاصه هر بلایی بگید سر تغذیش اوردم اخرش حتی مجبور شدم کل مدار تغذیه رو در اوردم قطعاتشم جدا کردم تکی تست کردم بازم جواب نداد
                            بله میکرو 1 پایه خروجی داره ولی اونم با ترانزیستور 945 به رله وصل بود که اونم حذف کردم بازم جواب نداد حتی میکرورم عوض کردم بازم نشد برد خود میکرو با ای سی پردازشگر صداحتی اونم به منبع تغذیه پاور میزنم گه گداری با سرعت و گه گداری عادی کار میکنه اصلا نمیدونم چشه کلافه شدم
                            از طرفی قبلا وقتی فقط میکرو و ال سی دی رو به حتی رگلاتور خالی بسته بودم خیلی خوب کار میکرد ولی نمیدونم چرا وقتی ای سی پردازشگرصدا رو فقط زمینشو بهش وصل میکنم اینجوری قاطی میکنه تصمیم گرفتم تغذیشم جدا کنم ولی نمیشه چون جدا هم باشن باید لاقل زمینش یکی باشه و از طرفیم تو ماشین هم فقط یدونه تغذیه داریم اینم واسه ماشین طراحی کردم

دیدگاه

سلام زمینش یکی باشه مشکلی پیش نمیاد تغذیه جدابزار تست کن
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X