اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد انتخاب باتری کواد کوپتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد انتخاب باتری کواد کوپتر

سلام
    دوستان کسی در مورد نحوه انتخاب باتری کواد چیزی میدونه؟؟
    من 4 تا موتور براشلس دارم که 18 آمپر جریان میکشه حالا چه باتری باید بزارم تا کواد نیم ساعت رو هوا بمونه؟؟

پاسخ : کمک در مورد انتخاب باتری کواد کوپتر

سلام
    18امپر

خیلی زیاده...ولتاژَ چقدره؟؟؟؟یه باطری 18000میلی امپر ساعتی میتونه 1ساعت مداوم کار کنه از باطری های لیتیوم پلیمر استفاده میشه باطری با این جریان شارژر مناسبی هم نیاز داره که اونم قیمتش میره بالا

باید بپرسی اگه 18000میلی امپر ساعتی نباشه چند تا باطری رو موازی کنی درضمن قیمت باطری های پلیمری خیلی زیاده

2200میلی امپرش 11.1ولته قیمتش 100هزار تومن

این لینک رو نگاه کن قیمت ها دستت میاد:

کد:
    http://www.jahanrc.com/product-tag/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D9%88%D9%BE%D8%AA%D8%B1/
    اگه از اسپید کنترلر استفاده کنی باطری 18 امپر نمیخواد

اسپید کنترل می کنه که موتور به اندازه بکشه

موفق باشی
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۱:۰۷ ۱۳۹۵/۰۴/۱۴.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد انتخاب باتری کواد کوپتر

نوشته اصلی توسط mohamad7072 نمایش پست ها
      سلام
      دوستان کسی در مورد نحوه انتخاب باتری کواد چیزی میدونه؟؟
      من 4 تا موتور براشلس دارم که 18 آمپر جریان میکشه حالا چه باتری باید بزارم تا کواد نیم ساعت رو هوا بمونه؟؟
      با سلام و درود
      دقت داشته باشید که موتور شما در حداکثر سرعت و با ملخ و ولتاژ خاصی به میزان 18 آمپری جریان مصرف می کند و اگر از ملخ کوچک تر استفاده نمایید میزان جریان مصرفی کاهش می یابد ولی میزان نیروی پیشرانه تولیدی نیز کاهش می یابد. میزان جریان مصرفی با در نظر گرفتن ولتاژ و اندازه ملخ در جداولی توسط شرکت سازنده ارائه می گردد.

به این مثال توجه کنید:

همان طور که می بینید این موتور با ملخ هایی با اندازه های مختلف دارای جریان مصرفی متفاوتی است مثلا با ملخ 1344 در حداکثر سرعت به میزان 11.3 آمپر جریان مصرف می کند.
      معمولاً کم پیش می آید که شما نیاز به پرواز ربات با حداکثر توان باشید پس جریان مصرفی نیز کم تر از 18 آمپر است.

برای پرواز 30 دقیقه ای شما باید روی وزن ربات کار کنید که سبک شود و همچنین باید موتورهای بهینه پیدا کنید و ببینید که با چه ملخی بیشترین بازده را دارد.
      مثلاً ربات عمود پرواز « هدهد 3 » طبق خبرها 53 دقیقه مداومت پروازی دارد.
      مداومت پرواز حداکثر؛ عوامل خطا

ساخت پهپاد شناسایی با قابلیت یک ساعت پرواز مداوم در کشور

مداومت پرواز حداکثر؛ عوامل خطا:
      کد:
      http://fatehasemansharif.ir/1393/12/10/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D8%AB%D8%B1-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AE%D8%B7%D8%A7

مطلبی در مورد باتری:
      باتری -آموزش کوادروتور{جلسه هفتم}
      کد:
      http://robouav.ir/%d8%a8%d8%a7%d8%aa%d8%b1%d9%8a/
      جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۳:۵۸ ۱۳۹۵/۰۴/۱۴.

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد انتخاب باتری کواد کوپتر [پرسش]

ممنون از دوستانی که جواب دادن
        حالا شما فرض کنید موتور 8 آمپر مصرف کنه 4*8 میشه 32 آمپر من میخوام هزینه ساخت رو بیارم پایین ولی با این تفاسیر هزینه ها میره بالا دوستان یه کمکی بکنید ممنون

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد انتخاب باتری کواد کوپتر [پرسش]

نوشته اصلی توسط mohamad7072 نمایش پست ها
          ممنون از دوستانی که جواب دادن
          حالا شما فرض کنید موتور 8 آمپر مصرف کنه 4*8 میشه 32 آمپر من میخوام هزینه ساخت رو بیارم پایین ولی با این تفاسیر هزینه ها میره بالا دوستان یه کمکی بکنید ممنون
          شما باید روی کاهش وزن و طراحی بدنه کار کنید و از موارد سبک وزن مثل لوله و صفحه های کربن استفاده نمایید.
          به مثالی که قبلاً قرار دادم توجه کنید، همان طور که در جدول می بینید این مشخصات برای موتور MT3508 با KV580 است که ساخت شرکت T-MOTOR است.
          طبق جدول مشخصات ارائه شده توسط این شرکت، موتور مربوطه با ملخ 1344CF و در میزان گاز 50 درصد پیشرانه 450 گرمی تولید می کند در حالی که مصرف جریان آن 2.6 آمپر است. یعنی در مجموع 4 تا این این موتورها در میزان گاز 50 درصد پیرانه ای معادل 1800 گرم را تولید می کنند و بهره وری هر کدام یعنی نسبت پیشرانه تولیدی به وات مصرفی در این حالت 11.69 است.
          باتری لیتیوم پلیمری 4 خانه(4Cell) با ظرفیت 5000 میلی آمپر با نام تجاری Genc Ace Tattu حدود 500 گرم وزن دارد و با این تفاسیر شما اگر بتوانید بقیه تجهیزات را با وزن کم آماده کنید، امید است بتواند مداومت پروازی خوبی داشته باشید.
          از نظر هزینه هم نگران نباشید. شما می توانید با چند پرواز و گرفتن سفارشات فیلم برداری هوایی هزینه ساخت را جبران کنید ولی در این زمینه نیازمند داشتن تجربه خلبانی و دانش بازاریابی هستید.
          جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۳:۰۰ ۱۳۹۵/۰۴/۲۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X