ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2007/08/02
    1,331
    832

ساخت کولر گازی با موتور یخچال

با درود خسته نباشید
    من یه موتور یخچال قدیمی دارم که ظاهرا میشه باهاش یک کولر گازی پرتابل ساخت
    توی یوتیوپ یه فیلم دیدم ولی نفهمیدم به چه شکل درست کرده . کسی هست راهنمایی کنه .
    2014/06/16
    1,156
    155

پاسخ : ساخت کولر گازی با موتور یخچال

خب دیگه مثل یه یخچاله.دوتا رادیاتور میخاد یکی بجا یخدون یکی واسه خنک کردن گاز.از هممدیگه هم باید ایزوله باشند و موتور هم باید خوب خنک کاری بشه.
    2013/04/20
    901
    297

با سلام
    کمپرسور یخچال برای خنک کردن یک فضای بسته با حجم معین طراحی شده و نمیتواند هوای گرم در حال عبور از رادیاتور خنک کننده را به میزان مورد نیاز خنک کند که مثلا دمای اتاق را به حد دلخواه پایین آورد . خیلی به فیلمهایی که در یوتیوب به نمایش در می آیند اعتنا نکنید بسیاری از آنها مبنای علمی ندارند ، اگر چنین چیزی امکان پذیر بود خوب همه بدنبال ساخت آن میرفتند حتی بصورت صنعتی هم تولید میشد !!!!!
    2007/08/02
    1,331
    832

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام
    کمپرسور یخچال برای خنک کردن یک فضای بسته با حجم معین طراحی شده و نمیتواند هوای گرم در حال عبور از رادیاتور خنک کننده را به میزان مورد نیاز خنک کند که مثلا دمای اتاق را به حد دلخواه پایین آورد . خیلی به فیلمهایی که در یوتیوب به نمایش در می آیند اعتنا نکنید بسیاری از آنها مبنای علمی ندارند ، اگر چنین چیزی امکان پذیر بود خوب همه بدنبال ساخت آن میرفتند حتی بصورت صنعتی هم تولید میشد !!!!!
    ممنون ولی عزیز من نوشتم که یک کولر پرتابل و نیازی ندارم که کل اتاق خنک کنه . فقط کولر بزارم جلوی خودم خودم خنک بشم
    2008/12/29
    1,807
    437

ساختار کولر گازی با یخچال تقریبا مشابه است اما تفاوت عمده در توان و بهینه شدن موتور برای کارکرد طولانی مدت است .پس به شرط سالم بودن موتور می تونید کولر گازی کوچیک بسازید برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی کتاب تعمیرات وسایل سرمایشی فنی حرفه ای که در نت هست دانلود و مطالعه کنید.
    بعد هم باید بروید پیش یک یخچال ساز با حصوله تا براتون سر هم و راه اندازی کنه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2008/08/12
    تهران
    48
    9

Smile پاسخ : ساخت کولر گازی با موتور یخچال

سلام
    منم دارم یه کولر گازی با موتور یخچال و لوازم اسقاطی و با حداقل هزینه میسازم .چون تاریخ پست قدیمی هست اگر کسی علاقه مند بود بگه تا روند کار و نتیجه رو با عکس گزارش کنم
    2013/12/21
    بابل-ایمن آباد
    2,003
    1,003

نقل قول نوشته اصلی توسط skaflone

سلام
    منم دارم یه کولر گازی با موتور یخچال و لوازم اسقاطی و با حداقل هزینه میسازم .چون تاریخ پست قدیمی هست اگر کسی علاقه مند بود بگه تا روند کار و نتیجه رو با عکس گزارش کنم
    سلام .
    شما عکس رو بزار تا ما رستگار شویم!
    2015/12/20
    1
    1

سلام
    اقا حیف موتور یخچالتونه چون اتومات نمیکنه و یه سره کار میکنه میسوزه
    یه کمپروسور کولر پژو با یه موتور 3اسب بخار پیدا کنید و کندانسور و اوابراتور براش بذارید و بقیه ترموستات و اینا فک کنم جواب بده
    2015/04/13
    46
    8

سلام من با یک کمپرسور یک و نیم اسب شیر سرد کن یک کولر گازی بسیار عالی برای گلخانه ام ساختم و هرکسی هم که میگه با موتور یخچال نمیشه و کسی تاحالا نساخته و از این حرفا ، بهش اعتنا نکنید
    نکته امر اینه که موتور یخچال تا موتور یخچال داریم
    بله با موتور های زیر یک چهارم اسب نمیتونید کولر بسازید چون بسیار ضعیف هستند و میسوزند
    ولی با یک موتور مثلا یک دوم (یخچال ویترینی)میتونید یک کولر با قدرت تقریبا 8000 بی تی یو بسازید

من هم با گاز 134 کار کردم و هم گاز 22
    بهترین گاز برای کولر ابتکاری گاز 22 هستش قیمتشم از 134 ارزان تره(البته تو مشهد)
    برای اواپراتور از هر نوع رادیاتور مسی که پره های نازک با فاصله حداکثر یک میلیمتری باشه استفاده کنید خیلی بهتره
    کندانسور هم اگر از نوع آبی استفاده کنید خیلی راندمان بهتری داره
    2016/04/06
    384
    551

نقل قول نوشته اصلی توسط ezraeell

سلام من با یک کمپرسور یک و نیم اسب شیر سرد کن یک کولر گازی بسیار عالی برای گلخانه ام ساختم
    سلام مهندس جان
    یه عکسی چیزی از کولر گازی دست سازتون بذارید وبه نحوه ساختم یه اشاره ای بکنید تا همه بهره مند بشیم ...تشکر
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22