ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2013/11/26
    81
    5

راهنمایی پایین اوردن دمای cpu

سلام . دوستان یک سوال ایا میشه برای خنک کردن cpu از قطعه به اسم tec که یک خنک کننده است استفاده کرد ؟
    2014/11/14
    ECA
    4,225
    2,820

پاسخ : راهنمایی پایین اوردن دمای cpu

سلام

بله از المان های خنک کنده tec می توی استقفاده کنی فقط حواست باشه خوب باید خنکش کنی(یه طرفش داغ میشه یه طرفش یخ می کنه)
    قوی شدن و خوب ماندن خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است.
    Networker at PISC

2013/04/24
    2,690
    2,516

عقلانی نیست!!!
    با این کار cpu خنک میشه ولی باید دوباره بیای خود tec رو خنک کنی

این کار مثل این میمونه که داخل ماشین روشن بنشینی و گاز بدی و همزمان بکسلش بکنی

خب یه دفعه ای بیا خود cpu با فن یا واترکولینگ خنک کن
    چه کاریه دیگه باtec خنکش کنی بعد بیای دوباره خود tec رو خنک کنی
    با این کار داری حدود 100تومن ول خرجی میکنی

فرستاده شده از C1605ِ من با Tapatalk
    2015/11/26
    438
    674

1. مدل دقیق پردازنده رو بگین
    2. استفاده از TEC بعلت ایجاد برفک و تولید رطوبت روی برد، میتونه آسیب زا باشه لذا حتی در اورکلاکینگ هم هیچ استفاده ای نداره. از خنک کننده های رایج و یا واترکولینگ بهتره استفاده بشه
    3. در عموم پردازنده ها و به ویژه برخی سریهای خاص و جدیدتر، با برداشتن IHS و افزودن خمیر سیلیکن مرغوب به خود تراشه ی داخل پردازنده، خنک کار کردنش بشکل خارق العاده ای بهبود پیدا میکنه (اگر تصاویر دیده نمیشه بگین) :
    >>

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

نوار قرمز دمای پردازنده با خمیر اصلی خود اینتل و نوار آبی دما پس از تعویض خمیر روی تراشه (زیر IHS) با نوع مرغوب هست :

ویرایش توسط Skylake : 2016/07/06 در ساعت 04:58
    2013/09/03
    1,984
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط Haswell

1. مدل دقیق پردازنده رو بگین
    2. استفاده از TEC بعلت ایجاد برفک و تولید رطوبت روی برد، میتونه آسیب زا باشه لذا حتی در اورکلاکینگ هم هیچ استفاده ای نداره. از خنک کننده های رایج و یا واترکولینگ بهتره استفاده بشه
    3. در عموم پردازنده ها و به ویژه برخی سریهای خاص و جدیدتر، با برداشتن IHS و افزودن خمیر سیلیکن مرغوب به خود تراشه ی داخل پردازنده، خنک کار کردنش بشکل خارق العاده ای بهبود پیدا میکنه (اگر تصاویر دیده نمیشه بگین) :
    درود
    یه مقدار عجیب نیست؟یعنی کمپانی اینتل خمیر سیلیکون مرغوب نداره که بذاره واسه CPU هاش؟
    قانون سوم نیوتون میگه برای اینکه بخوای به چیزی برسی باید از یه چیزی دل بکنی...

2015/11/26
    438
    674

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani

درود
    یه مقدار عجیب نیست؟یعنی کمپانی اینتل خمیر سیلیکون مرغوب نداره که بذاره واسه CPU هاش؟
    بله درسته، و اگر به فرومهای حرفه ای سخت افزار خارجی و یا فارسی مراجعه کنین موضوع بهتر روشن میشه. ضمنا به این لینک که در پست بالا هم گذاشتم مراجعه کنین :

احتمالاً می*دانید که خمیر رسانای حرارت میان سطح تراشه و حرارت پخش کن (IHS) پردازنده*های اینتل کیفیت خیلی مطلوبی ندارد و اگر آن را با خمیرهای با کیفیت تری تعویض کنید، شاهد کاهش محسوس دما خواهید بود. به همین دلیل برخی کاربران حرفه*ای دست به برداشتن IHSا (اصطلاحاً Delid) زده و ...
    2013/09/03
    1,984
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط Haswell

بله درسته، و اگر به فرومهای حرفه ای سخت افزار خارجی و یا فارسی مراجعه کنین موضوع بهتر روشن میشه. ضمنا به این لینک که در پست بالا هم گذاشتم مراجعه کنین :

بله اون پیج رو دیدم و اون وسیله جالب که قاب روش رو برمیداشت...شما خودتون امتحان کردید این کارو؟نتیجه داده؟

2015/11/26
    438
    674

توی یوتیوب از حدود 3 سال قبل که پردازنده های ivy bridge اینتل بلحاظ کارکرد داغ از آب درآمدند آموزشهای ihs removing با یک تیغ ساده ی موکت بری و یا حرارت دادن موجوده و نتیجه رو هم به نمایش گذاشتن
    شخصا از سال ۸۴ کامپیوتر رومیزی ندارم وگرنه اگر داغ هم کار نمی کرد حتما اینکار رو می کردم. گرچه لپتاپ فعلی که پردازنده ی Core i7 داره کلا همیشه دماش بالاست و صحبت شما باعث شد هر وقت برای تمیزکاری بازش کردم امتحان کنم گرچه پردازنده های لپتاپها بعلت die و ihs نازکتر قدری زحمت و دقت بیشتر میخواد
    ویرایش توسط Skylake : 2016/07/06 در ساعت 12:23
    2013/09/03
    1,984
    633

بله دقیقا...الان دیگه استفاده از pc کمرنگ تر شده...
    بنده خواستم بدونم اگه این کار واسه لپ تاپ جواب داده من هم همینکارو بکنم!سی پی یو لپتاپم i5 هستش و بعد از سه سال هنوز تمیزش نکردم(حوصله شو ندارم!)...الان دماش از 55 پایین تر نمیاد...حس میکنم باید تمیزکاریش کنم...گفتم اگه این کار جواب داده خمیر سی پی یو رو هم عوض کنم...

2015/11/26
    438
    674

تمیزکاری و تعویض خمیر روی پردازنده دستکم دو سال یکبار در لپتاپ واجبه. کولپد تا حدی موثره و حساب بیشتر باز کردن روی اون مساویه با گرد و خاک تزریق کردن بداخل دستگاه
    اما در تصاویر ملاحظه میشه که خمیر سیلیکن اصلی زیر IHS وقتی کیفیت نداره زود خشک شده و کارکرد انتقال حرارت دچار افت قابل توجهی میشه طبعا تعویضش هم در نمودار دیده میشه که تاثیر شگفت انگیزی داره
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19