اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مثال اموزشی ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مثال اموزشی ساده

سلام،مهندسان گرامی ، عیدتون مبارک .خسته نباشید
    میخوام آرم شروع کنم،اما نیاز دارم چند تا برنامه خیلی خیلی ساده میخواستم ازتون،کسی داره؟
    چند تا پی دی اف خیلی ساده برنامه نویسی
    ممنونم از همتون

پاسخ : مثال اموزشی ساده

سلام
    متشکرم عید شما هم مبارک باشه
    چه نوع آرمی؟
    قبلش با چه میکرویی کار کردید؟
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

سلام
      واسه من هم سوال شد
      مگه مهمه با چه میکرویی کار کرده باشیم
      خوب پس اگه اطلاعات کامل دارید کامل بگید تا ما هم مگه به سمت ارم بریم
      من کتاب ارم سری at91 دارم ولی هنوز نخوندمش قدیمی هم شده .
      من قبلش با مگا 32 و هشت کار کردم با بیسک هم کار میکردم ولی دارم سی رو هم یاد میگیرم ولی سی رو هنوز در حد خیلی ابتدایی یاد دارم گرچه بیسیک هم در حد همون پروژه های کاردانی و ... بود .
      مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

ببینید بزرگترین توصیه من اینه که برای یادگیری آرم حتما برای یک بار هم که شده معماری آرم مد نظرتون رو بخونید و ببینید که داخل میکرو چه خبره...
        مثلا شما چجوری با AVR یک دیتا آبجکت داخل فلش رو میخوندید؟
        کار به کدویژن ندارم...یه کامپایلر درست و حسابی مثل AVR-GCC.....اونجا باید برای خوندن از فلش یه کارای خاصی انجام میدادید...خب مثلا برای at91 هم همون کارها رو باید انجام بدید چون که از معماری HARVARD استفاده میکنه ولی مثلا LPC1768 تفاوت داره چون معماری وان نیومن داره....
        اینا ممکنه به نظر بعضیا مهم نباشه...ولی حالا که قراره شروع کنید یکی دو روز هم وقت بذارید برای شناخت معماری میکرو...اصولی یاد بگیرید...

www.intelart.ir

دیدگاه

با سلام و درود
          از این مورد می توانید استفاده نمایید:

maktabkhooneh.org/course/isfehan1329

دیدگاه

حقیقتش بنده بیشتر شنیدم که با سریLPC1768کار کنم،یعنی شنیدم این سری،سریه کاملیه،
            کتاب بهتری هم سراغ دارید معرفی کنید،بنده کتاب سید سجادی رو مطاله میکنم خیلی سخته،کتاب سپساسیان هم معرفی شده بهم اما هنوز مطالعه نکردم،
            در ضمن بنده بیشتر با مثال های اماده راحت ترم تا اینکه از اول با کل میکرو از پایه آشنا شم،خخخ

دیدگاه

معماری میکرو رو که توی مثال نمیگن...برنامه نویسی ها مثال اماده داره...
              کتاب خاصی نمیتونم معرفی کنم...دیتاشیت رو یه نگاه بندازید...اگه از نظم مطالبش خوشتون نیومد اون وقت برید سراغ کتاب...

www.intelart.ir

دیدگاه

حق با مهدی هستش.
                کدنویسی که با توجه به کامپایلرتون هستش. توصیه میکنم C یا C++ کار کنید.
                می مونه خود میکرو که خود شرکت سازنده همه چیز رو توی سایتش ارائه میده. اگه با انگلیسی مشکلی ندارید همه چیز توی سایتش هست. اگه هم دردسر میکشید برنامه نمونه واسه هر قسمت میکرو میذارن رو نت. دانلود کن و بخون. مثلا واسه STM32 خود شرکت کلی مثال می ذاره برای میکروهاش. شما کدنویسی بلد باشید تقریبا بقیه قضیه حله. خصوصا اگه سابقه کار با میکرو دیگه هم داشته باشید که بهتر.

دیدگاه

خوب
                  نتیجه گیری
                  اول زبان و سی پلاس پلاس
                  خوب ببخشید من سوالم رو اینجا می پرسم ادینیو چه طوریه آیا بهتر از این میکرو ها و آرم ها نیست ؟ اگه بریم به سمتش ؟
                  مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام
                    آردوینو نوعی میکرو نیست...یک نوع پلتفرم هست...یک نوع کامپیوتر که اختیار کنترل بیشتری نسبت بهش دارید چون که وابسته به سیستم عامل نیستید...خیلی در زمینه آردوینو حرفه ای نیستم ولی تا جایی که اطلاع دارم معمولا از AVR در ساختشون استفاده میشه...
                    در واقع شما به جای اینکه با رجیسترها سرو کله بزنید تا عملکرد خاصی رو ایجاد کنید با دستورات از قبل آماده شده کار مکینید...

به نظر من اگر به الکترونیک دیجیتال علاقه دارید سراغ آردوینو نروید!...اینطوری اول راه یکم سختی میکشید ولی در آینده خودتون میتونید واسه خودتون یه آردوینو دلخواه بسازید!

www.intelart.ir

دیدگاه

سلام دوستان
                      شاید اینجا جاش نباشه اما من یه سوال واسم پیش اومده :
                      میکرو های آرمی که معمولا باهاش کار میکنن زیر 200 مگا هرتزه معمولا.
                      اگه بخوایم مثلا با میکرو های چند هسته ای و 32 بیت یا 64 بیت و با فرکانس 1.5 گیگا هرتز که توی گوشی ها به کار میرن کار کنیم ، چه کار باید بکنیم؟؟
                      مثلا رزبری پای یه نمونه از این پلتفرم هاست ولی یه چیزی تو مایه های آردوینو هست و لقمه آمادس.
                      جدیدترین ویرایش توسط cjmj; ۱۷:۲۴ ۱۳۹۵/۰۴/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranesabz نمایش پست ها
                        خوب
                        نتیجه گیری
                        اول زبان و سی پلاس پلاس
                        خوب ببخشید من سوالم رو اینجا می پرسم ادینیو چه طوریه آیا بهتر از این میکرو ها و آرم ها نیست ؟ اگه بریم به سمتش ؟
                        با سلام و درود
                        شما می توانید پاسخ برخی سوالات خود را پیرامون آردوینو در این مطالب بیابید:

سلام جناب فکر میشه واس من توضیح بدی دقیقا کار اردوینو چیه؟؟؟فقط کار برد اموزشی داره یا..؟؟؟؟یه وضیح کامل بدید توی نت سرچ زدم چیز درست حسابی درموردش گیر نیوردم...تا اونجا که فهمیدم یه بورد اموزشی ساده برنامه نویسیه...درسته؟

eca.ir/forums/thread72093.html

بلاخره تونستم چند روش برای پروگرام کردن بوت لودر آردوینو روی میکرو های avr پیدا کنم که از همه ی این روش ها به جز یکی جواب گرفتم که برای دوستان مراحل کار رو میگم تا بقیه هم بهره ببرند. اپتدا یه سری چیز ها در مورد بوت لودر هم میگم که کاربردش چیه و محتویاتش چیه. بوت لودر آردوینو یه جور برنامه ست(نرم افزار) که بودنش رو میکرو

eca.ir/forums/thread71735.html

سلام و درود 1- با نوشتن یک کد در محیط توسعه ی مجتمع آردوینو می توان آن را برای همه ی برد های آردوینو استفاده کرد. 2- برد آردوینو Due از میکروکنترلر ARM استفاده می کند. 3- یک برد متن باز به نام پینگوئینو(pinguino) وجود دارد که از PIC استفاده می کند. * پینگوئینو توانایی سازگاری با کدهای آردوینو را داراست. این پایگاه مجازی طرح

eca.ir/forums/thread65165.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cjmj نمایش پست ها
                          اگه بخوایم مثلا با میکرو های چند هسته ای و 32 بیت یا 64 بیت و با فرکانس 1.5 گیگا هرتز که توی گوشی ها به کار میرن کار کنیم ، چه کار باید بکنیم؟؟
                          مثلا رزبری پای یه نمونه از این پلتفرم هاست ولی یه چیزی تو مایه های آردوینو هست و لقمه آمادس.
                          اینا میکرو نیستن. اینا اصلا کلاس جدایی از سری پردازنده های هسته ARM هستن. شما نیاز به یه آشنایی با ARM دارید. جستجو کنید. مثلا ARM چیست یا شروع با آرم/ARM
                          این عبارت ها به شما کمک میکنه تا کلی مطلب راجب بهشون پیدا کنید. از بس راجب بهشون خودم صحبت کردم که خسته م کرده. خوب جستجو کنید نتیجه می گیرید.
                          اون "چیکار باید بکنیم؟" رو هم متوجه نشدیم. هیچی دیگه میخرید و استفاده میکنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها

اینا میکرو نیستن. اینا اصلا کلاس جدایی از سری پردازنده های هسته ARM هستن. شما نیاز به یه آشنایی با ARM دارید. جستجو کنید. مثلا ARM چیست یا شروع با آرم/ARM
                            این عبارت ها به شما کمک میکنه تا کلی مطلب راجب بهشون پیدا کنید. از بس راجب بهشون خودم صحبت کردم که خسته م کرده. خوب جستجو کنید نتیجه می گیرید.
                            اون "چیکار باید بکنیم؟" رو هم متوجه نشدیم. هیچی دیگه میخرید و استفاده میکنید.

در کل من میخوام ببینم اگه بخوایم از پردازنده های گوشی تو پروژه ها مثلا ساخت کواد یا... دستگاه هایی که به سرعت زیاد نیاز دارند استفاده کنیم آیا امکانش هست که این کار رو انجام بدیم یا نه؟؟
                            منظور از چی کار باید بکنیم اینه که این سری از پردازنده های arm رو کجا باید پیدا کنیم؟؟ مثلا پردازنده گوشی من qualcomm Snapdragon 400 هست با فرکانس 1.2 گیگا هرتز و 4 هسته و 32 بیت
                            خوب من اگه بخوام یه همچین پردازنده ای رو راه اندازی کنم اصلا تو بازار وجود داره همچین پردازنده ای؟؟ یا منبعی برای آموزشش وجود داره؟؟

در مورد این سری از پردازنده ها هم توی گوگل زیاد سرچ کردم ولی در مورد این چیزی که مد نظر منه چیزی پیدا نکردم.
                            جدیدترین ویرایش توسط cjmj; ۲۱:۳۰ ۱۳۹۵/۰۴/۲۵.

دیدگاه

در کل من میخوام ببینم اگه بخوایم از پردازنده های گوشی تو پروژه ها مثلا ساخت کواد یا... دستگاه هایی که به سرعت زیاد نیاز دارند استفاده کنیم آیا امکانش هست که این کار رو انجام بدیم یا نه؟؟
                              نیازی به این کارا نیست. شرکت های زیادی از پردازنده های ARM استفاده میکنن. کلی هم مدل زدن. بردهای با پردازنده های با هسته Cortex-A چیزی هستش که شما می خوایید. توی همین فروشگاه هم هست:

خرید انواع مینی کامپیوترهای Beaglebone Black (بیگل بن) از شاخه بردهای Beaglebone (بیگل بن) با قیمت های مناسب

خرید انواع بردهای رزبری پای Raspberry Pi مدل های B+ رزبری پای های 3 و 4 و لوازم جانبی از قبیل انواع نمایشگر ، شیلد، دوربین، کابل و تغذیه، کیس با قیمت های مناسب

Cubieboard یکی دیگر از مینی کامپیوترهای قوی موجود در بازار که قابلیت نصب سیستم عامل را دارند، کوبی برد است. کوبی برد از نظر سخت افزاری، بسیار قوی می باشد.

این بردها واسه کار شما بهترن. پردازنده گوشی مخصوص یه چیز دیگه اس. اینا صنعتی تر هستن.
                              منظور از چی کار باید بکنیم اینه که این سری از پردازنده های arm رو کجا باید پیدا کنیم؟؟ مثلا پردازنده گوشی من qualcomm Snapdragon 400 هست با فرکانس 1.2 گیگا هرتز و 4 هسته و 32 بیت
                              خوب من اگه بخوام یه همچین پردازنده ای رو راه اندازی کنم اصلا تو بازار وجود داره همچین پردازنده ای؟؟ یا منبعی برای آموزشش وجود داره؟؟
                              بستگی داره به شرکت سازنده که همچین پردازنده ای رو ارائه داده یا نه. همون لینک ها بالا بتره واسه خرید.

موفق باشید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

همچنین خوندن این دو تاپیک هم بد نیست:

سلام به همگی سعی کردم یه خورده اطلاعات در هم ریخته رو اینجا جمع کنم که اگر کسی تازه اسم arm به گوشش خورده یه کوچولو ازش سر در بایره رضا سپاس یار: میکروکنترلرهای 8 بیتی (مثل AVR8 و PICهای سری 10 تا 18) توان محاسباتی محدودی دارند و در کاربردهایی که این توان کافی نباشه می تونید از میکروکنترلرهای 16 یا 32 بیتی (مثل AVR32، PIC32 و

با سلام خدمت دوستان در این سایت من خیلی جستجو کردم و دیدم عده زیادی هستند که علاقه به کار با ARM دارند و همه سئوالات زیادی کرده اند ولی وقتی به نوع سوالات توجه میشه متوجه میشیم که همه به نوعی دچار سردرگمی شده اند. برای همین گفتم که این قسمت را ایجاد کنم و تا با پرسش و پاسخ جواب همه داده بشه. البته من خودم هم تازه شروع به کار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X