اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار قطع جریان 7 امپر 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار قطع جریان 7 امپر 12 ولت

سلام دوستان و انجمن گرامی

یه مدار 12 ولت میخوام واسه یه ارمیچر که اگه جریان از 7 امپر بیشتر شد ولتاژ رو قطع کنه تا اسیبی به سیم ها وارد نشه

اگه میشه چنین مداری رو ساخت لطفا اسون ساده باشه با نقشه و مقدار قطعات چون در حد لحیم کاری بیشتر نمیدونم

الان شش روزه گوگل رو شخم میزنم اما هیچ مداری بالا تر از یک امپر پیدا نمیشه به هیچ وجه
    بازم تاکید میکنم که ساده باشه ممنون از کسایی که راهنمایی میکنم و از این سایت خوب برای حل مشکلاتمون

پاسخ : مدار قطع جریان 7 امپر 12 ولت

دوست عزیز این که کاری نداره
    شما یه مدار سنس جریان لازم داری
    میتونی هم به وسیله ترانزیستور این کارو انجام بدی هم به وسیله op amp و خیلی روشهای دیگه
    اما ساده ترین راه اینه که یه مقاومت با خروجی ببندی و جریان رو سنس کنی و op amp یا مدار ترانزیستوری بدی و باهاش خروجی رو قطع کنی البته باید دقت کنی که مدار به صورت لچ باشه تا در صورت قطع جریان خروجی مدار به صورت اتومات قطع و وصل نشه
    میتونی با کمی تغییر از این مدار استفاده کنی
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh.kh نمایش پست ها
      دوست عزیز این که کاری نداره
      شما یه مدار سنس جریان لازم داری
      میتونی هم به وسیله ترانزیستور این کارو انجام بدی هم به وسیله op amp و خیلی روشهای دیگه
      اما ساده ترین راه اینه که یه مقاومت با خروجی ببندی و جریان رو سنس کنی و op amp یا مدار ترانزیستوری بدی و باهاش خروجی رو قطع کنی البته باید دقت کنی که مدار به صورت لچ باشه تا در صورت قطع جریان خروجی مدار به صورت اتومات قطع و وصل نشه
      میتونی با کمی تغییر از این مدار استفاده کنی
      http://forum.cxem.net/index.php?app=...tach_id=173318

سلام ممنون از راهنمایت دوست عزیزم
      فقط اگه زحمتی نیست ساده وبا جزیات کامل برام توضیح بده ممنونم
      چیزای رو که گفتین شاید 1 درصدش رو فهمیده باشم
      من اماتورم

ممنونم فقط نمیخوام هزینه ی زیادی رو دستم بزاره

بازم ممنونوببخشید

دیدگاه

سلام
        یه فیوز مینیاتوری 6 آمپر یا 10 آمپر سر راه مصرف کننده بذارین که هر وقت جریان از حدش بیشتر شد بپره.
        فکر نکنم 3 الی 4 هزار تومن بیشتر باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++ نمایش پست ها
          سلام
          یه فیوز مینیاتوری 6 آمپر یا 10 آمپر سر راه مصرف کننده بذارین که هر وقت جریان از حدش بیشتر شد بپره.
          فکر نکنم 3 الی 4 هزار تومن بیشتر باشه
          داداش دمت گرم واسه اطاعاتت ولی من نمیخوام هردفعه برم فیوز رو وصل کنم من میخوام وقتی بارش زیاد شد قطع کنه و وقتی کم شد وصل باشه

دیدگاه

ببینید دوست عزیز
            برای اینکار مداری رو قرار دادم قسمت جریان و لچش رو مونتاژ کنید اگر از قسمت لچ مدار صرف نظر کنید با افزایش جریان مدار چشمک زن میشه و قتی مدار با افزایش جریان مواجه بشه جریان رو قطع میکنه با قطع جریان چون جریان صفر میشه دوباره مدار وصل میشه و اگر اضافه بار رفع نشده باشه به صورت مداوم به سرعت مدارو قطع و وصل میکنه ÷س باید مدار لچ رو هم ببندید تا با افزایش جریان خروجی قطع و ثابت بماند تا مشکل اضافه جریان رفع بشه و به صورت دستی مدار ریست بشه حال اگر بخواید به صورت دستی این کار رو انجام ندید میتونید یه تایمر قرار بدید تا زمانی که مدار قطع شد بعد از مدت معین مدار به صورت اتومات ریست بشه اگر اضافه جریان رفع شده باشه که به کارش ادامه میده در غیر این صورت دوباره جریان رو قطع و همین سیکل رو تا رفع اضافه جریان تکرار میکنه
            طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
            امروز رو کامل زندگی کن...
            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

دوست عزیز بازم دمت گرم مشکلی برای لچ نیست اون اولش یه تایمر میزارم فقط واسه اون کنترل 7 آمپر مشکل دارم اون مداری که گذاشتی 40 ولتی هستش نمیدونم دقیقا چه چیزای رو چه مقدار عوض کنم تا 12 ولت بشه بعدش اون 0.03 نمیدونم چیه تو مدار

بازم شرمنده ببخشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X