اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 3.3 ولت 500میلی آمپر سایز کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 3.3 ولت 500میلی آمپر سایز کوچک

سلام. عید همگی مبارک
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تا بتونم یه منبع تغذیه سایز کوچیک (مثل درایور 1 وات Power-LED) تهیه کنم یا بسازم.
    من تو بازار درایورهای کوچیک LED دیدم که ولتاژ متغیر دارند و متاسفانه به درد کار من نمیخورند.
    اومدم با دیود زنر منبع تغذیه ترانسلس بسازم، اونم متاسفانه جریان کمی میده (در حدود 200میلی آمپر) و به درد کار من نمیخوره.
    استفاده از آداپتورها هم به دلیل سایزشون به درد نمیخوره.
    ممنون میشم از نظرات دوستان

پاسخ : منبع تغذیه 3.3 ولت 500میلی آمپر سایز کوچک

نوشته اصلی توسط khalilst نمایش پست ها
    سلام. عید همگی مبارک
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تا بتونم یه منبع تغذیه سایز کوچیک (مثل درایور 1 وات Power-LED) تهیه کنم یا بسازم.
    من تو بازار درایورهای کوچیک LED دیدم که ولتاژ متغیر دارند و متاسفانه به درد کار من نمیخورند.
    اومدم با دیود زنر منبع تغذیه ترانسلس بسازم، اونم متاسفانه جریان کمی میده (در حدود 200میلی آمپر) و به درد کار من نمیخوره.
    سلام از رگولاتور LT1117 می تونی استفاده کنی 3.3 تا 800 میلی آمپر میده

Ams1117 این مدلم هست باز مثل همون و ماژولشم باز موجوده خیلی رات ورودی 5 ولت یک آمپر بهش میدی خروجی سه ولت تا 800 میلی آمپر می گیری . مازولش گمونم 2 در 1 سانتم هست

دیدگاه

سلام. عید همگی مبارک
      با سلام برای تغذیه با حجم کم مدارات سویچینگ انتخاب خوبی هستند مدارات درایور LED هماز این دسته هستند منظورتونو از ولتاژ متغیر نفهمیدم ولی میتوانید از رگولاتور و خازن ظرفیت بالا برای تثبیت ولتاژ استفاده ککنید راه دیگر استقاده از ادابتور موبایل و رگولاتور ٣/٣ ولت در خروجیه،
      موفق باشی

دیدگاه

من فکر میکنم منظور جناب عالی این باشه که میخوام منبع تغذیه یا همون POWER LED رو بسازی خب \اور ال ای دی ورودی 220 ولت برق شهر داره و متناوب و این ورودی رو نمیشه به رگولاتور داد که ...
        بهترین حالت برای شما اینه سوییچینگ طراحی یا از نرم افزار PI EXPERT برای این کار کمک بگیری حالا اگه خواستی خروجیش دقیق تر بشه رگولشم بکنی
        منتهی این که باور ال ای دی مخصوص ال ای دی طراحی و ساخته شده و ال ای دی با افزایش دما مقاومتش کم میشه در نتیجه جریان عبوری ازش زیاد میشه و \اور ال ای دی این جریان رو کنترل میکنه
        موفق باشد
        http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

ببخشید شاید واضح توضیح ندادم. من دنبال ساخت منبع تغذیه Power LED نیستم، هرچند اومدم برای کار خودم تست کنم متوجه شدم که با مدام در حال تغییر ولتاژ هستند و همونطور که ghost77 میگه، نمیشه بهشون رگلاتور اضافه کرد.
          چیزی که دنبالشم یه منبع تغذیه با ورودی برق شهر 220 ولت و خروجی 3.3 ولت 500 میلی آمپر هستش و حتی الامکان سایز کوچیکی داشته باشه. من منبع تغذیه Power LED دیدم که 1 وات بود، 1600 تومن قیمت داشت، سایزش کوچیک بود و فراوان میتونید تو پاساژ امجد پیداش کنید. یه همچین چیزی برای منبع تغذیه 3.3 ولت میشه تو بازار پیدا کرد؟
          نمیتونم از آداپتور موبایل استفاده کنم چون تو تعداد زیاد مقرون به صرفه نیست، علی الخصوص که جدا کردن مدار از فریمش کار راحتی نیست.
          ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نرم افزار PI EXPERT که ghost77 معرفی کرده بود، مدارهای جالبی داره که دقیقا چیزیه که من دنبالشم. مثله این لینک
          میشه یه همچین چیزی رو تو بازار آماده پیدا کرد؟

دیدگاه

سلام
            دوست عزیز فریت و بوبین ترانس های سوئیچنگ خیلی کوچیک مثل چیزی که شما می خواهید در بازار موجود نیست و اینکه با نرم افزار PI Expert اگر سوئیچینگ رو بشناسید میتونید کار کنید در غیر اینصورت به دلیل مختلف بودن جنس هسته های پیشنهادی و هسته های موجود در بازار ایران اگر بخواهید محصول کامرشیال تولید کنید به مشکل خواهید خورد (اشباع و ....)
            بهترین کاری که میتونید بکنید استفاده از شارژر موبایل و یک رگولاتور سوئیچینگ هستش
            سوالی بود در خدمتم

ویرایش : چه سایزی مد نظرتون هستش برای برد؟! (ابعاد)

دیدگاه

ممنون از Mr.Half-A برای راهنماییتون
              حداکثر 2.5 سانت در 2.5 سانت.
              آخه شارژر موبایل رو برای ساخت مثلا 100 تا دیوایس چجوری میشه استفاده کرد؟

دیدگاه

لطفاً ایمیل و اطلاعات تماستون رو برام بفرستید تا بیشتر راهنمایی کنم
                من قبلاً در این سایز و توان پاور تولید کردم و فکر میکنم هنوز نمونه هاش رو داشته باشم

دیدگاه

خیلی ممنون
                  khalilst@gmail.com
                  09354541203

دیدگاه

چن روز قبل تهران بودم ی چیز جالبی دیدم برو توی علا ادین طبقه دوم یا سوم ته ته شارژر میفروشه هر کدوم 500 تومن یدونه برد رگولاتور هم بزن که 5 ولتشو 3.3 ولت بکنه و به وفور از اونا بخر قیمتشم فکر کنم کیلویی بود هر کدومش 500 تومن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ممنون از Mr.Half-A برای راهنماییتون
                    حداکثر 2.5 سانت در 2.5 سانت.
                    آخه شارژر موبایل رو برای ساخت مثلا 100 تا دیوایس چجوری میشه استفاده کرد؟
                    اخه باز کردن قابشون سخت نیست که قیمتشونم خیلی خوبه اگه میخوای این کار رو هم نکنی میشه که طراحی کنی وبسازی که اونجوری هم باید ترانس بسازی که سخته ....
                    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

500 تومن؟ خیلی جالبه!!! میرم 1000 تا میخرم. البته اگه چیزی مونده باشه!
                      من همش تو امجد دنبالش میگشتم ولی ظاهرا چیزی که میخوام یه جای دیگس.
                      به هر حال ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

سلام

کسی از دوستان مدار این منبع تغذیه ها رو داره ؟؟؟
                        اگه داره لطفا بزاره
                        با تشکر
                        بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X