اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت دریل ستونی مینیاتوری 0تا100

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش ساخت دریل ستونی مینیاتوری 0تا100

سلام به شما دوست عزیز.
    موضوع قبلی که بود اموزش کاملی نداشت و من ایت تاپیکو ایجاد کردم تا تجربه ی خودم رو به اشتراک بزارم و شماهم تجربتونو به اشتراک بزارید.
    شما می تونید این دریل رو با آرمیچر یا مثل من با فرز مینیاتوری بسازید.
    خوب اول وسایل مورد نیاز برای ساخت این دریل
    تخته ام دی اف با ابعاد :7*2 دو عدد، 10*10 دو عدد ،7*(اگر ریل 25 سانتی خریدید 30 سانتیمتر و اگر ریل 30 سانتی خریدید 35 سانتی متر)دو عدد
    اینو نمیدونم چند در میاد چون برای خودم طرف اشنا بود ازم پول نگرفت

ریل کشو 25سانتی 3تکه حدود 6تومن یا 30 سانتی 2 تکه حدود 5تومن از یراق فروشی
    پیچ ام دی اف سایز 3 و 4 و5 به مقدار لازم( تقریبا از هرکدام 5عدد) روی هم حدود 300 تومن ابزار فروشی یا یراق فروشی
    مفتول مسوار شاخه ی متری 300 تومن ابزار فروشی
    نبشی آلومینیومی 1000تومن کارگاه آلومینیوم
    فنر چراغ جلو پارس( فکر کنم)1000تومن لوازم یدکی خودرو فروشی
    فرز مینیاتوری اسکیل 190تومن (گرانتر و هم ارزانتر هم هست)ابزار فروشی یا مغازه ی ابزار زرگری
    سه نظام فرز مینیاتوری 40 تومن ابزار فروشی یا مغازه ی ابزار زرگری
    ابزار مورد نیاز
    دریل
    مته 3 برای پیچ ام دی اف چون اگر بدون سوراخ کردن بر روی ام دی اف پیچ کنید تخته رو به اصطلاح میترکونه
    مته های مورد نیاز دیگه
    پیچ گوشتی دستی یا برقی
    انبر دست
    اول ما کفی رو مونتاژ میکنیم اول یک تخته ی 10*10 رو بر میداریم و 2*7 ها رو در اون طبق شکل میخ میکنیم و بعد تخته ی 10*10 رو زیر اونا و بعد همشونو با مته ی 3 سوراخ میکنیم به عمق 4 سانت و اگر در کارگاه ام دی اف باشید با مته خزینه تا پیچ هم سطح تخته بشه و بعد با پیچ 4 اونارو پیچ میکنیم (از زیر)

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    و بعد 7*30یا35 ها رو بر روی هم میخ میکنیم و بعد پشت پایه با مته 3 سوراخ میکنیم 4تا و عمق 5 سانت و پیچ 5 پیچ میکنیم
    بعد ریل رو بر روی پایه ی پشتی و با پیچ 3 پیچ میکنیم
    [IMG][/IMG]
    و بعد نبشی رو با پیچ و مهره 4 وطول1سانت به ریل پیچ میکنیم.
    [IMG][/IMG]
    چون این فرزای مینیاتوری سرشون یک مهره دارند برای بسته شدن ابزار و سری روی این نبشی سوراخ ایجاد میکنیم اندازه ی پیچ فرز و من از سری چراغ قوه ای که روی دستگاه بود به عنوان شابلون استفاده کردم و سوراخ را در اوردم.
    [IMG][/IMG]
    بعد فنر رو کوتاه کردم و سر اون رو کج کردم و بالای تخته رو سوراخکردم و یک سر فنر رو بالای تخته و سر دیگرشو نبشی رو سوراخ میکنیم و در اون میندازیم

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    و بعد مفتول رو طبق شکل خم میکنیم و یک سوراخ کنار پایه و یک سوراخ کنار نبشی میکنیم و مفتول رو جا میزنیم.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    و کار تمام هست و شما میتونید ریزه کاری های دیگرو خودتون اضافه کنید .
    این سه نظامی که در عکس میبینید حدود 30 40 هزار تومن هست و ذره ای لنگی نداره و از مته ی 0.4 تا 3 رو فکر کنم میگیره.
    واین فرز مینیاتوری از 13000 دور بر دقیقه تا 33000 دور بر دقیقه سرعتش هست و برای حکاکی سوراخکاری و ...استفاده میشه
    [IMG][/IMG]

پاسخ : آموزش ساخت دریل ستونی مینیاتوری 0تا100

دوستان یک مشکل را که راه حلش رو یادم رفت که بگم اینه که این ریلا کمی لقن برای حل این مشکل در ریل های سه تکه قسمت رویی که به سادگی جدا میشه رو به قسم دوم که متحرکه ولی جدا نمیشه پیچ ومهره میکنیم البته باید قسمت دوم رو سوراخ کنید [IMG][/IMG]

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت دریل ستونی مینیاتوری 0تا100

آقا خیلی گلی ممنون از آموزش جامع و کاملتون ??????????????????

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X