اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای دفع امواج اولتراسونیک ایجاد سرگیجه برای انسان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای دفع امواج اولتراسونیک ایجاد سرگیجه برای انسان

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید وبسایت اگر در معرض امواج مافوق صوت ارسالی توسط دستگاه پیشرفته ای که توسط مثلا یک مزاحم کارگذاشته بود قرار گرفتیم راهکار موثر برای دفع یا کاهش این امواج چیست؟ (دقیقا مثل اینست که مقابل بلندگوی پرقدرتی قرار گرفته اید منتها بدون صدا و فقط با تولید توان)مهندسین محترم لطفا کمک کنند.متشکرماینم ایمیلم: amir_malaein@yahoo.com
    جدیدترین ویرایش توسط saberamir; ۱۶:۱۸ ۱۳۹۵/۰۴/۲۴.

پاسخ : کمک برای دفع امواج اولتراسونیک ایجاد سرگیجه برای انسان

من همینقدر میدونم که لازمه دیتکتور (به انضمام میکروفنی با حساسیت فراصوت) استفاده کنین تا بر حسب فرکانس و دامنه ی امواج مذکور، فاز مخالف رو از بلندگو با شدت متناسب تولید کنه تا تداخل مخرب ایجاد بشه
    از ترفندی مشابه برای از بین بردن صداهای مزاحمی که بداخل کابین راه میدا میکنه بمنظور بی صدا کردن داخل خودروهای مدرن استفاده میشه
    جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۳:۱۴ ۱۳۹۵/۰۴/۲۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Haswell نمایش پست ها
      من همینقدر میدونم که لازمه دیتکتور (به انضمام میکروفنی با حساسیت فراصوت) استفاده کنین تا بر حسب فرکانس و دامنه ی امواج مذکور، فاز مخالف رو از بلندگو با شدت متناسب تولید کنه تا تداخل مخرب ایجاد بشه
      از ترفندی مشابه برای از بین بردن صداهای مزاحمی که بداخل کابین راه میدا میکنه بمنظور بی صدا کردن داخل خودروهای مدرن استفاده میشه
      با تشکر از Haswell عزیز
      مشکل اینجاست که دستگاه مبدا میتونه فرکانسهای متفاوتی ایجاد کنه به همین خاطر به دستگاهی هوشمند نیاز است که بر حسب فرکانس ارسالی و میزان دامنه و توان ، موجی مساوی یا بیشتر تولید کنه. سوالم این هست که امواج مافوق صوت قابلیت گراند شدن دارند یا موانعی در صنعت الکترونیک برای آنها پیش بینی شده؟ اگر منبع موج، ماهیت الکترومغناطیس داشته باشه (نه صرفا مدار آنالوگ یا الکترونیک) باز هم میتوان موج ارسالی را سرکوب کرد؟! حل این مشکل صرفا جنبه سرگرمی برایم دارد. باز از کاربر محترم تشکر میکنم.
      جدیدترین ویرایش توسط saberamir; ۱۶:۱۹ ۱۳۹۵/۰۴/۲۴.

دیدگاه

از این مدار استفاده کن میکروفن چند کتر جلوتر از بلندگو طرف مولد صدا بزار

این هم PDF توضیحات ساخت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X