اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

{آموزش-کتابخانه} مرجع تخصصی کتابخانه های حرفه ای AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

{آموزش-کتابخانه} مرجع تخصصی کتابخانه های حرفه ای AVR

با سلام وخسته نباشید خدمت تمامی دوستان

بنده مدت یک سال است که تجربه های چندین ساله خودم رو در این سایت با تمامی دوستان به اشتراک میذارم .
    تجربه هایی کاملا ناب و حرفه ای که واقعا در طول حدود 10 سال برنامه نویسی به اونها رسیدم

در این سایت شما آموزش های کاملی، مبتنی بر زبان برنامه نویسی سی و اسمبلی تحت کامپایلرهای معروف اتمل استودیو ، کدویژن و WinAVR می بینید.

ما تا به حال 20 محصول رو به همراه بیش از 60 نکته حرفه ای برنامه نویسی میکروکنترلر در این سایت قرار داده ایم که هر کدام به نوبه دارای ظرافت های خاصی هستند و اکثر این محصولات کاملا رایگان در اختیار شما هستند.
    نکته ای که این محصولات دارند اینه که اغلب این محصولات دارای فایلهای زیر هستند :
    1- هدر فایلهای کتابخانه ای مخصوص انواع کامپایلر
    2- فایل متن ورد برای انواع پروژه های خاص شما
    3- فایل متنی پی دی اف برای انواع پروژه های خاص شما
    4- فایل ویدئویی شامل توضیحات کامل آموزشی از صفر تا 100 موضوع
    5-فایل هلپ کتابخانه ای ساخته شده توسط نرم افزار RoboHelp
    و...
    کاری میخواهیم بکنیم که هم شما و هم ما در برنامه نویسی حرفه ای شویم.
    بنده معتقدم که زکات علم آموزش آن است لذا این تاپیک رو زدم تا این نکات و این محصولات رو در سایت ECA به بحث و بررسی بنشینیم.
    سعی میکنم به صورت مداوم این تاپیک رو به روز کنم . همچنین برای این تاپیک سعی میکنم فهرست بسازم تا افراد به راحتی بتونند به مطالب تاپیک دسترسی داشته باشند.

خیلی خوشحال میشم که افراد من رو کمک کنند و علم ناقص من رو کامل تر کنند.
    شاید بعضی جاها من دچار اشتباه باشم. اینجاست که اهالی فن به من کمک خواهند نمود.

موافقت یا عدم موافقت خودتونو تحت عنوان نظر سنجی خواهشمندم که اعلام بفرمایید تا بنده هم از اوضاع کار باخبر باشم.

یه نکته در استفاده از سایت : بعد از وارد شدن به سایت به قسمت "محصولات" بروید و این محصولات را ببینید و برای دیدن نکات برنامه نویسی به برگه " نکات ناب طراحی" بروید.

از مسئولین محترم سایت ECA تقاضا می کنم که این تاپیک رو Bold کنند تا همه بتونند از اون استفاده کنند. نکاتی کامل و یک جا
    با تشکر

اولین مبحث آموزشی :
    کدهای زیر معادل همند :
    کد:
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PORT PORTD
    [/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PIN PIND
    #define K_DDR DDRD
    #define K_BIT 0[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]K_DDR=0x01;
    K_PORT=0x01;[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]—————————————
    #define K_PORT PORTD
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]_SFR_IO8(_SFR_MEM_ADDR(K_PORT)-__SFR_OFFSET-2)=0x01;
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]—————————————[/FONT][/COLOR]
    این نکته کاملا حرفه ای را آنهایی متوجه می شوند که کتابخانه های حرفه ای می نویسند. کتابخانه های کاملا پرتابل و آسان
    کدهای زیر معادل همند :
    کد:
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PIN PIND[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PIN _SFR_IO8(_SFR_MEM_ADDR(K_PORT)-__SFR_OFFSET-2)[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]————————[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_DDR DDRD[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_DDR _SFR_IO8(_SFR_MEM_ADDR(K_PORT)-__SFR_OFFSET-1)[/FONT][/COLOR]
    پس طبق این تعاریف کسی که میخواهد برنامه و یا کتابخانه ای پرتابل بنویسد کافی است که فقط این دو خط زیر را تعریف کند :
    کد:
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PORT PORTD[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_BIT 0[/FONT][/COLOR]
    سپس دو خط دیگر را به صورت در هدر فایل های دیگر به صورتی که کاربر نبیند و خود را درگیر آن نکند بنویسد :
    کد:
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PIN _SFR_IO8(_SFR_MEM_ADDR(K_PORT)-__SFR_OFFSET-2)[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_DDR _SFR_IO8(_SFR_MEM_ADDR(K_PORT)-__SFR_OFFSET-1)[/FONT][/COLOR]
    سپس توسط این چهار تعریف می تواند هر موقع که نیاز بود وضعیت پین را بخواند ، بنویسد ، ورودی کند و خروجی کند
    جدیدترین ویرایش توسط mohsenehsaninia; ۱۲:۴۲ ۱۳۹۵/۰۴/۲۰.
    براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"

پاسخ : {آموزش-کتابخانه} مرجع تخصصی کتابخانه های حرفه ای AVR

نوشته اصلی توسط mohsenehsaninia نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید خدمت تمامی دوستان

بنده مدت یک سال است که تجربه های چندین ساله خودم رو در این سایت با تمامی دوستان به اشتراک میذارم .
    تجربه هایی کاملا ناب و حرفه ای که واقعا در طول حدود 10 سال برنامه نویسی به اونها رسیدم

در این سایت شما آموزش های کاملی، مبتنی بر زبان برنامه نویسی سی و اسمبلی تحت کامپایلرهای معروف اتمل استودیو ، کدویژن و WinAVR می بینید.

ما تا به حال 20 محصول رو به همراه بیش از 60 نکته حرفه ای برنامه نویسی میکروکنترلر در این سایت قرار داده ایم که هر کدام به نوبه دارای ظرافت های خاصی هستند و اکثر این محصولات کاملا رایگان در اختیار شما هستند.
    نکته ای که این محصولات دارند اینه که اغلب این محصولات دارای فایلهای زیر هستند :
    1- هدر فایلهای کتابخانه ای مخصوص انواع کامپایلر
    2- فایل متن ورد برای انواع پروژه های خاص شما
    3- فایل متنی پی دی اف برای انواع پروژه های خاص شما
    4- فایل ویدئویی شامل توضیحات کامل آموزشی از صفر تا 100 موضوع
    5-فایل هلپ کتابخانه ای ساخته شده توسط نرم افزار RoboHelp
    و...
    کاری میخواهیم بکنیم که هم شما و هم ما در برنامه نویسی حرفه ای شویم.
    بنده معتقدم که زکات علم آموزش آن است لذا این تاپیک رو زدم تا این نکات و این محصولات رو در سایت ECA به بحث و بررسی بنشینیم.
    سعی میکنم به صورت مداوم این تاپیک رو به روز کنم . همچنین برای این تاپیک سعی میکنم فهرست بسازم تا افراد به راحتی بتونند به مطالب تاپیک دسترسی داشته باشند.

خیلی خوشحال میشم که افراد من رو کمک کنند و علم ناقص من رو کامل تر کنند.
    شاید بعضی جاها من دچار اشتباه باشم. اینجاست که اهالی فن به من کمک خواهند نمود.

موافقت یا عدم موافقت خودتونو تحت عنوان نظر سنجی خواهشمندم که اعلام بفرمایید تا بنده هم از اوضاع کار باخبر باشم.

یه نکته در استفاده از سایت : بعد از وارد شدن به سایت به قسمت "محصولات" بروید و این محصولات را ببینید و برای دیدن نکات برنامه نویسی به برگه " نکات ناب طراحی" بروید.

از مسئولین محترم سایت ECA تقاضا می کنم که این تاپیک رو Bold کنند تا همه بتونند از اون استفاده کنند. نکاتی کامل و یک جا
    با تشکر

پاسخ مدیر فنی: درود دوست عزیز لطفا از قرار دادن لینک سایتهای دیگر جدا خوداری بفرمایید چون این امر تبلیغات محسوب میشه لطفا قبل از فعالیت قوانین را هم مطالعه بفرمایید با سپاس بیکران بدرود.

اولین مبحث آموزشی :
    کدهای زیر معادل همند :
    کد:
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PORT PORTD
    [/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PIN PIND
    #define K_DDR DDRD
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]K_DDR=0x01;
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]—————————————
    #define K_PORT PORTD
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]_SFR_IO8(_SFR_MEM_ADDR(K_PORT)-__SFR_OFFSET-2)=0x01;
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]—————————————[/FONT][/COLOR]
    این نکته کاملا حرفه ای را آنهایی متوجه می شوند که کتابخانه های حرفه ای می نویسند. کتابخانه های کاملا پرتابل و آسان
    کدهای زیر معادل همند :
    کد:
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PIN PIND[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]————————[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_DDR DDRD[/FONT][/COLOR]
    پس طبق این تعاریف کسی که میخواهد برنامه و یا کتابخانه ای پرتابل بنویسد کافی است که فقط این دو خط زیر را تعریف کند :
    کد:
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_PORT PORTD[/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#3F3F3F][FONT=tahoma]#define K_BIT 0[/FONT][/COLOR]
    سپس دو خط دیگر را به صورت در هدر فایل های دیگر به صورتی که کاربر نبیند و خود را درگیر آن نکند بنویسد :
    کد:
    سپس توسط این چهار تعریف می تواند هر موقع که نیاز بود وضعیت پین را بخواند ، بنویسد ، ورودی کند و خروجی کند
    سلام. ادامه دارد؟

این مطالب هم میتونه مفید باشه:

آموزش کتابخانه نویسی جلسه اول
    آموزش کتابخانه نویسی جلسه دوم
    آموزش کتابخانه نویسی جلسه سوم
    جدیدترین ویرایش توسط سعید خیری; ۰۸:۴۱ ۱۳۹۵/۰۷/۰۳.
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X