اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل موتور DC حلقه بسته (فیدبک انکودر)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل موتور DC حلقه بسته (فیدبک انکودر)

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من اخیرا دارم روی کنترل موتورهای DC کار میکنم که توسط یک انکودر به درایور فیدبک ارسال میشه و با یک حلقه کنترلی مث PID بتونم این موتور رو کنترل کنم. داخل بازار (تو اینترنت گشتم) دو مدل درایور پیدا کردم که قابلیت کنترل حلقه بسته موتور DC دارند:

1) MD49 : درایور شرکت Devantech هست که از سوکت UART موتور ها و انکودر ها رو فراخونی میکنه. البته این درایور رو بیشتر مختص موتور های خود شرکت به نام EMG49 هست که والا نمیدونم با موتورهای دیگه چجوری کار میکنه!!! اینجا دیتاشیت محصول هست
    معمولا این درایور رو ربوایکیو موجود میکنه.

2) MDC20 : درایور ساخت داخل یک شرکت به نام ربات سازان که از طریق USB تمام اطلاعات موتور و انکودر ها رو فراخونی میکنه، پروتکل UART رو هم که پیش فرض داره. جریانش هم از MD49 خیلی بیشتره ، نوشته تا 15 آمپر !!! اینجا دیتاشیت این محصول قرار داره.
    این درایور رو توی ماناموتور دیدم

حالا از شما دوستان سوال دارم که آیا شما تجربه کار با این درایورها رو دارید؟ والا من برای اون MDC20 تولید داخل با شرکتشون که تماس گرفتم ضمانت کامل دادن از محصولشون و ادعا کردن نیازهای منو برطرف میکنه. اما خب من میخواستم قبلش تجربه شما دوستان رو هم بشنوم. درایور MD49 رو من نمیدونم کارکردش چجوریه.

مشخصات موتور مورد نظر : موتور 24 ولت دی سی، 2 آمپر، 1000 پالس بر دور انکودر

از شما دوستان ممنون می شم که اگر امکانش هست توی این زمینه تجربیات خودشون رو بیان کنند و اگر درایوری داخل کشور پیدا میشه معرفی کنند تا من برم تهیه کنم. ممنون از شما. رنج قیمتیش هم ماکزیمم 300 تومن باشه.
    با تشکر
لطفا صبر کنید...
X