اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروی من سوخته ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروی من سوخته ؟

سلام میکروی من وقتی هر چی پروگرانمش ممی کنم اصلا چیزی نشون نمی ده رفتم یه میکروی جدید خریدم خوب کار کرد اخه وقتی این میکرو قبلی رو پروگراام می کنم اصلا خطایی نمی ده یه دفعه ای دو تا از میکرو هام اینطور شدن خیلی از پورت ها رو تست کردم ولی همشون انگار اینجور بودن

چطور مطمئن شم که سخوتن یا نه ؟ اخه من خطایی نکردمم

پاسخ : میکروی من سوخته ؟

اولاً میکروتون نسوخته چون میکرویی که بسوزه به هیچ وجه پروگرم نمیشه
    [quote author=علی آقایی فر link=topic=19846.msg93862#msg93862
    date=1221917875]
    اخه وقتی این میکرو قبلی رو پروگراام می کنم اصلا خطایی نمی ده
    [/quote]

شاید فیوز بیتاش رو دست کاری کرده باشی. یه فرضیه هست اونم اینه که شما فیوز بیتتون رو خارجی کردین و کریستال خارجی نمیزارین.

میتونید فیوز بیتاتون رو read کنید و بزارین اینجا؟؟
    در ضمن بگین که کریستال خارجی میزارین یا نه؟

دیدگاه

نه کریستال نمی ذارم

در هنگام پروگرام کردن با مد ویژن هیچ کدوم از فیوز بیت ها تیک نخورده بود گهگاهی هم CKOPT تیک می خورد ولی در هر دو حالت کار نکرد

دیدگاه

منظورم اینه که برین از قسمت read فیوز بیت ها رو بخونید و به ترتیب بزارین اینجا تا بگیم کریستالتون داخلیه یا خارجی.
        بعد میشه واسه میکروتون راه حل پیدا کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی آقایی فر
          نه کریستال نمی ذارم

در هنگام پروگرام کردن با مد ویژن هیچ کدوم از فیوز بیت ها تیک نخورده بود گهگاهی هم CKOPT تیک می خورد ولی در هر دو حالت کار نکرد
          خوب در این حالت که هیچ کدوم از فیوز بیت ها تیک نخوردن، میکرو افتاده رو کریستال خارجی.
          برای میکرو کریستال بذار. اگر کریستالی که داری بالاتر از 8MHz هست، اون وقت فیوز بیت CKOPT رو تیک بزن

دیدگاه

سلام.
            من با bascom avr میکرو Atmega128 رو پروگرام می کنم. هیچ خطایی نمی ده و پروگرام هم می شه ولی پورت ها هیچکدام کار نمی کنه؟
            آیا مشکل از فیوز بیت ها هست؟ لطفا کمکم کنید.
            با تشکر
            محمد شرفی

دیدگاه

اگر هیچ کدوم از پایه ها کار نمیکنن مشکل از فیوز بیت ها نیست ولی اگه فقط پورت C کار نمیکنه مشکل از فیوز بیت هاست.

در ضمن به برنامت هم نگاه کن. اگر داری از پایه ها به عنوان خروجی استفاده می کنی باید هواست باشه که اون پایه رو به عنوان خروجی تعریف کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X