اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش شدن سریع تلویزیون پلاسما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خاموش شدن سریع تلویزیون پلاسما

سلام دوستان خسته نباشید
    من یه تلویزیون ال جی 42 اینچ با مدل 42pw3500-at پلاسما دارم

مشکلش اینه که هم دکمه ی روشن شدن رو میزنم یک ثانیه طول نمیکشه که خاموش میکنه وقتی خاموش میشه از این جایی که تو عکس مشخص کردم یه صدایه ویززز میده

پاسخ : خاموش شدن سریع تلویزیون پلاسما

سلام

همینطوری نمیشه نظر داد ولی من یه نظر کوچولو میدم

اون صدای ویز ویز و خاموش شدن بیشتر مشکل خازنیه...ولی باید تست های بیشتری انجام داد تا دقیقا فهمید مشکل کجاست
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

صدای ویز ویزشم اینه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad8686 نمایش پست ها
        سلام دوستان خسته نباشید
        من یه تلویزیون ال جی 42 اینچ با مدل 42pw3500-at پلاسما دارم

مشکلش اینه که هم دکمه ی روشن شدن رو میزنم یک ثانیه طول نمیکشه که خاموش میکنه وقتی خاموش میشه از این جایی که تو عکس مشخص کردم یه صدایه ویززز میده

با سلام دوست عزیز این مشکل بیشتر مربوط به معیوب بودن برد y یا z هستش که باید برد y رو باز کنید و پشت مدار فت هارو از نظر شورت بودن برسی کنید
        صدای قطع و وصل رله هم حین روشن کردن تلوزیون شندیده میشود؟

دیدگاه

اره صدای رله شنیده میشه

دیدگاه

اره صدای رله شنیده میشه
            شما برد طرف چپ(y) که روش هیتسینگ سیاه رنگ هستش رو باز کنید پشت مدار ماسفت یا igbt وجود داره اونارو تست اهمی کنید احتمال زیاد اونا سوختن در این حالت برد پاور پروتکت میکنه و نمیزاره روشن بشه

دیدگاه

شماتیکش تو اینترنت هست؟ چه جوری بفهمم چه ترانزیستور گذاشته بیس امیترش کجاست؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دور این قطعه سیاه شده ممکنه سوخته باشه ؟ اگه سوخته این قطعه چی هست؟

دیدگاه

شماتیکش تو اینترنت هست؟ چه جوری بفهمم چه ترانزیستور گذاشته بیس امیترش کجاست؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دور این قطعه سیاه شده ممکنه سوخته باشه ؟ اگه سوخته این قطعه چی هست؟
                نه دوست عزیز این قطعه اسمش فریت بید هستش و هیچوقت خراب نمیشه توصیه میکنم اگه مهارت و دانش کافی در ضمینه تعمیرات الکترونیک ندارید برد مذکور رو برای تعمیر به افراد تعمیرکار تحویل بدید چون اینجوری خدای نکرده مشکل پیچیده تر میشه و ممکن هست بعدا متقبل هزینه های اضافی بشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_irani نمایش پست ها

با سلام دوست عزیز این مشکل بیشتر مربوط به معیوب بودن برد y یا z هستش که باید برد y رو باز کنید و پشت مدار فت هارو از نظر شورت بودن برسی کنید
                  صدای قطع و وصل رله هم حین روشن کردن تلوزیون شندیده میشود؟
                  سلام دوستان من یه مشکل در پاور این تلویزیون پلاسما دارم اونم این هست که هر کاری میکنم ولتاژ در پایه vs که باید ۲۰۳ ولت باشه نوسان داره و هی میره بالا حتی ۲۲۰ هم میرسه کسی به این مشکل خورده میتونه راهنمایی کنه ؟

دیدگاه

درود
                    مقادیر ظرفیت خازنهای الکترولیت تغذیه را چک کنید و در صورت امکان مقادیر را esr را هم اندازه بگیرید. اگر بالا باشد باید تعویض شوند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X