ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ولت مترac

2011/11/25
    دزفول
    162
    8

ولت مترac

باسلام
    من یه ولت مترacک برق شهر رو اندازه گیری کنه درست کردم براسیستم کاهش ولتاژاز یه پل دیود وتقیسم مقاومتی برق رو صد برابر کمتر کردم. ولی مشکلی که هست اینه ک زمانیکه ولت سنج روشنه ومیزنی به برق تاولتاژرو اندازه گیری کنه ولت سنج خاموش میشه وباید تغذیه اونه قطع وصلکنی یعنی به نظر خودم یه لحظه ولتاژ 220به پایه ایسی میره و...مشکل اصلی اینجاس ک ولتاژثابت نمیمونه واز 190تا220بالا پایین میکنهوبه نظر خودم اون شوک هنگام وصل برق برااندازه گیری ولتاژ ای سی رو معیوب کرده براهمین ولتاژ بالا وپایین میشه
    ازدوستان کسی که تواین زمینه عملا کار کرده و نتیجه گرفته براکاهش دهنده ولتاژ220ازچه مداری استفاده کنم
    2007/08/02
    1,330
    832

پاسخ : ولت مترac

خوب اگه با تقسیم مقاومت ولتاژ دادی به میکرو سر پایه میکرو زنر 5 ولتی بزار تا شوک نده . تقسیم مقاومت جوری انتخاب کن که روی 300 ولت خروجی مقاومت بشه 4.5 ولت .
    2011/11/25
    دزفول
    162
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr63

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خوب اگه با تقسیم مقاومت ولتاژ دادی به میکرو سر پایه میکرو زنر 5 ولتی بزار تا شوک نده . تقسیم مقاومت جوری انتخاب کن که روی 300 ولت خروجی مقاومت بشه 4.5 ولت .
    تقسیم مقاومتی رو طوری تنظیم کردم ک ولتاژ۵۰۰روپنج میکنه.... دیودزنر اگه بزارم توخوندن اشتباه میشه... . درکل کسی ولت مترکه۲۲۰شهرو بخونه درست کرده؟
    2007/08/02
    1,330
    832

من خودم درست کردم ولی نه اینجوری . اومدم برای تغذیه مدارم از ترانس استفاده کردم و ولتاژ بعد ترانس کاهنده با تقسیم مقاومت خوندم . هر چی تغییرات توی ورودی ترانس داشته باشیم توی خروجی هم داریم و ولتاژ خروجی هم کم یا زیاد میشه. اون دیود زنر هم 2 تا 5 ولتی معکوس هم بزار و به منفی و ورودی ای دی سی بزار.
    2011/11/25
    دزفول
    162
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr63

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

من خودم درست کردم ولی نه اینجوری . اومدم برای تغذیه مدارم از ترانس استفاده کردم و ولتاژ بعد ترانس کاهنده با تقسیم مقاومت خوندم . هر چی تغییرات توی ورودی ترانس داشته باشیم توی خروجی هم داریم و ولتاژ خروجی هم کم یا زیاد میشه. اون دیود زنر هم 2 تا 5 ولتی معکوس هم بزار و به منفی و ورودی ای دی سی بزار.
    دیودزنر رو کجا بزارم... میشه عکس مدارتون رو بزارین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)