اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر مبایل برا استفاده داخل ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر مبایل برا استفاده داخل ماشین

سلام به همه دوستان و اساتید
    من میخواستم ی شارژر مباید برا استفاده داخل ماشین بسازم
    میخواستم ببینم نظر شما چیه؟؟؟
    2 راه اصلی به نظر رسید
    یکی این ک ی اینورتر بسازم با خروجی دی سی و برق 150 160 ولت ک شارژر رو بزنم به اون و شارژر گوشی رو مثل تو خونه شارژ کنه ک فک میکنم خیلی اصولی تره برا گوشی از نظر ایمنی و اینا میگم نهایتش اگه اینورتر خراب بشه و دیگه کار نکنه نمیتونه صدمه ای به گوشی و شارژر برسونه

یکی هم این ک ی مدار برا تبدیل 12 به 5 ک این خیلی اسون تره و هزینش هم کمتره منتها میترسم در صورت خرابی ورودی 12 ولت بره تو گوشی و گوشی خراب بشه و اسیب ببینه!!!
    حالا نظر اساتید چیه مدار یا راه حل دیگه ای دارید؟؟؟

پاسخ : شارژر مبایل برا استفاده داخل ماشین

نوشته اصلی توسط AMIR_N نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و اساتید من میخواستم ی شارژر مباید برا استفاده داخل ماشین بسازم میخواستم ببینم نظر شما چیه؟؟؟ 2 راه اصلی به نظر رسید یکی این ک ی اینورتر بسازم با خروجی دی سی و برق 150 160 ولت ک شارژر رو بزنم به اون و شارژر گوشی رو مثل تو خونه شارژ کنه ک فک میکنم خیلی اصولی تره برا گوشی از نظر ایمنی و اینا میگم نهایتش اگه اینورتر خراب بشه و دیگه کار نکنه نمیتونه صدمه ای به گوشی و شارژر برسونه یکی هم این ک ی مدار برا تبدیل 12 به 5 ک این خیلی اسون تره و هزینش هم کمتره منتها میترسم در صورت خرابی ورودی 12 ولت بره تو گوشی و گوشی خراب بشه و اسیب ببینه!!! حالا نظر اساتید چیه مدار یا راه حل دیگه ای دارید؟؟؟
    سلام هر دوروش رو میشه استفاده کرد روش اول هزینه داره اگه مشکلی با هزینش نداشته باشی مشکلی نیست

روش دوم هم یه راه حل میدم واست شما از یه 7805 ویه mje2955یاtip2955استفاده کن با ترانزیستور جریان رو افزایش میدی و با رگولاتور ولتاژ رو کاهش می دی یه مداره که یه مقاومت قبل رگولاتوره و توان

افتاده روی رگولاتور کمه پس نمی سوزه فقط ترانزیستور خوب باید خنک بشه

من خودم با 7805 و mje2955 یکی درست کردم و گوشی رو شارژش کردم فک کنم شارژش نصفه به بالا بود که با جریان470میلی امپر شارژ شد کامل اینم مدارش:

اگه این مدار رو ساختی اول ولتاژ خروجیش رو تست می کنی بعدش ازش جریان می کشی

وقتی همه تست هارو انجام دادی حالا باهاش گوشی رو شارژ کن

راستی یه کار دیگه هم میشه کرد..یه ماژول هایی هست که 12ولت رو به5ولت تبدیل می کنن و مخصوص شارژ گوشی موبایل هستن قیمتشون هم حدود 11 یا 12تومنه از اون هم می تونی استفاده کنی

.حالا اگه میخوای صبر کن تا دوستان بیان ونظر بدن موفق باشی
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۷:۲۷ ۱۳۹۵/۰۴/۲۲.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
      اگه واسه آزمایش و تست این مدل مدارات میخاین بسازین خب مدار شارژر موبایل با ولتاژ اتومبیل زیاده...
      ولی اگه هدفتون استفاده دائمی هست پیشنهاد میکنم یه آماده جنس خوبشو بخرید..به هر حال شما مدار رو هم که بسازید باید یه قاب واسش بسازین هر چقدرم که انرژی بذارید باز هم کارتون به زیبایی و جمع و جور بودن نمونه آماده نمیشه...هزینه اضافه هم اگه داشته باشه باز هم به نظر من میصرفه...

مثلا این ی نمونه دست ساز هست:
      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani نمایش پست ها
        سلام
        اگه واسه آزمایش و تست این مدل مدارات میخاین بسازین خب مدار شارژر موبایل با ولتاژ اتومبیل زیاده...
        ولی اگه هدفتون استفاده دائمی هست پیشنهاد میکنم یه آماده جنس خوبشو بخرید..به هر حال شما مدار رو هم که بسازید باید یه قاب واسش بسازین هر چقدرم که انرژی بذارید باز هم کارتون به زیبایی و جمع و جور بودن نمونه آماده نمیشه...هزینه اضافه هم اگه داشته باشه باز هم به نظر من میصرفه...

مثلا این ی نمونه دست ساز هست:
        http://www.team-bhp.com/forum/diy-do...r-charger.html
        سلام داداش از نمونه های ک توی بازار هست خیری ندیدم من از نمونه 8 تومنیش رو داشتم تانمونه 40 45 تومنی ولی هیچ کدوم نمیتونستند گوشی رو با سرعت ایده ال شارژ کنن به علاوه بعد از شارژ نمیدونم به چ دلیلی سرعت خالی کردن شارژ بیشتر میشد به علاوه از 80 85 درصد عملا بیشتر شارژ نمیشد گوشی

راجب به جعبه و اینا خیلی تمیز تر از اونی ک فکرشو کنین در میارم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
        سلام هر دوروش رو میشه استفاده کرد روش اول هزینه داره اگه مشکلی با هزینش نداشته باشی مشکلی نیست

روش دوم هم یه راه حل میدم واست شما از یه 7805 ویه mje2955یاtip2955استفاده کن با ترانزیستور جریان رو افزایش میدی و با رگولاتور ولتاژ رو کاهش می دی یه مداره که یه مقاومت قبل رگولاتوره و توان

افتاده روی رگولاتور کمه پس نمی سوزه فقط ترانزیستور خوب باید خنک بشه

من خودم با 7805 و mje2955 یکی درست کردم و گوشی رو شارژش کردم فک کنم شارژش نصفه به بالا بود که با جریان470میلی امپر شارژ شد کامل اینم مدارش:

اگه این مدار رو ساختی اول ولتاژ خروجیش رو تست می کنی بعدش ازش جریان می کشی

وقتی همه تست هارو انجام دادی حالا باهاش گوشی رو شارژ کن

راستی یه کار دیگه هم میشه کرد..یه ماژول هایی هست که 12ولت رو به5ولت تبدیل می کنن و مخصوص شارژ گوشی موبایل هستن قیمتشون هم حدود 11 یا 12تومنه از اون هم می تونی استفاده کنی

.حالا اگه میخوای صبر کن تا دوستان بیان ونظر بدن موفق باشی
        سلام استاد
        به نظر شما کدوم روش بهتره؟؟؟ شما باشی از ماژول اماده استفاده میکنی یا مدار ک گزاشتین و یا ساخت اینورتر؟؟؟؟
        چطور میتونم این مدار رو با خیال راخت ازش استفاده کنم؟؟؟
        شاید بهتر باشه از رگلاتور سویچینگ استفاده کنم و قبل از رگلاتور ی فیوز بزارم!!
        مثلا گوشی من در بد ترین حالت 1 امپر 5 ولت نیاز داره ک میشه 5 وات !!!
        برق ماشین هم 12 ولت هست پس اگه ی فیوز نیم امپری بزارم عملا اگه مدار بیشتر از 6 وات بکشه فیوز میسوزه!!!
        ولی رگلاتور های خطی اگه فیوز باهاش سری کنم باید ی فیوز 1 امپر سری کنم ((چون سقف جریان 1 امپر هست)) ممکنه خروجی مدار بشه 12 ولت و همون 1 امپر و برا گوشی ضرر داشته باشه

دیدگاه

انواعی که از بازار گرفتین جنسهای مرغوبی نبودن
          حداقل جریان 2A رو برای شارژ گوشی استفاده کنین (چه در مدل دست ساز و چه آماده) تا مشکلاتی که در مورد انواع خریداری شده برشمردین پیش نیاد
          گرچه انواع بازاری هم حداکثر تا 2.4A در انواع مرغوبش موجوده. جریان بیش از این فکر نکنم توسط USB2 پشتیبانی بشه و نیاز به درگاه USB3 و نیز Type C پیش میاد

دیدگاه

سلام داداش از نمونه های ک توی بازار هست خیری ندیدم من از نمونه 8 تومنیش رو داشتم تانمونه 40 45 تومنی ولی هیچ کدوم نمیتونستند گوشی رو با سرعت ایده ال شارژ کنن به علاوه بعد از شارژ نمیدونم به چ دلیلی سرعت خالی کردن شارژ بیشتر میشد به علاوه از 80 85 درصد عملا بیشتر شارژ نمیشد گوشی

همونطور که دوستمون فرمودن اگه یه جنس خوب بخرید به این زودیا خراب نمیشه...

جریان بیش از این فکر نکنم توسط USB2 پشتیبانی بشه و نیاز به درگاه USB3 و نیز Type C پیش میاد
            اینجا که چیپ USB نداریم که جریان مهم باشه...فقط شکل پورت USB مهمه...حداکثر جریان USB2 واسه دیوایس هایی که Charging دارند 1.8A هست که البته همون 1.5A بیشتر جریان نمیدن...

www.intelart.ir

دیدگاه

من ساختم برا خودم چیزی ک شما نیاز داری یک مدار کاهنده 12 ب 5 ولت با ایسی LM2576 هست + یک عدد مقایسه کننده در خروجی برای ایمنی بیشتر ک اگه ایسی به هر دلیلی سوخت و ولتاژ خروجی از 5.5 بالتر رفت خروجی رو قطع کنه وسلام
              برای نتیجه بهتر و حرفه ای تر پیشنهاد میکنم از سویچ خارجی استفاده کنی ولی اگه دنبال دردسر نیستی همین LM2576 کارتو راه میندازه فقط هیتسینگ یادت نره

رگلاتور خطی مثل 7805 اگه بسوزه ورودی رو ب خورجی نحویل میده ولی رگلاتورای سویچینگ اغلب اینطوری نیستن هرچند بهتره همونطور ک گفتم از یه مقایسه کننده در خروجی استفاده کنی که خیالتم از بابت افزایش ولتاژ راحت بشه
              جدیدترین ویرایش توسط armin_gera; ۰۰:۰۹ ۱۳۹۵/۰۴/۲۳.
              عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
              مخترع برتر شمال غرب سال 96
              مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

من گرون تر از اون 45 تومنیه ک گرفتم چیزی نبود ک بگیرم و فک میکنم اون دیگه آس بود!!! جریان خروجی هم ی دونه 1 امپر و ی دونه 2 امپر داشت ک هیچ فرقبی با هم نمیکنن تو شارژ کردن همش پول الکی بود دادم و دیگه هم سر این چیزا نمیرم
                پاور بانک هم دارم ولی هیچ کدوم مثل شارژر خودش شارژ نمیکمنه البته اون پاور بانکه خیلی عالیه ولی باز اون چیزی ک میخوام نیس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N نمایش پست ها

سلام استاد
                  به نظر شما کدوم روش بهتره؟؟؟ شما باشی از ماژول اماده استفاده میکنی یا مدار ک گزاشتین و یا ساخت اینورتر؟؟؟؟
                  چطور میتونم این مدار رو با خیال راخت ازش استفاده کنم؟؟؟
                  شاید بهتر باشه از رگلاتور سویچینگ استفاده کنم و قبل از رگلاتور ی فیوز بزارم!!
                  مثلا گوشی من در بد ترین حالت 1 امپر 5 ولت نیاز داره ک میشه 5 وات !!!
                  برق ماشین هم 12 ولت هست پس اگه ی فیوز نیم امپری بزارم عملا اگه مدار بیشتر از 6 وات بکشه فیوز میسوزه!!!
                  ولی رگلاتور های خطی اگه فیوز باهاش سری کنم باید ی فیوز 1 امپر سری کنم ((چون سقف جریان 1 امپر هست)) ممکنه خروجی مدار بشه 12 ولت و همون 1 امپر و برا گوشی ضرر داشته باشه
                  سلام

رگولاتور7805قبلش یه مقاومته و نمی سوزه فقط یکمی داغ میشه که باید خنک بشه(اگه خیلی داغ بشه مقدار مقاومت رو کم کم افزایش باید داد) همه فشار ها روی ترانزیستوره که خوب خنک بشه مشکلی

نیست واسه هردوشون یه فن وهیت سینک جدا باید بزاری

یه فیوز هم بزار واسه اطمینان با یه دیود 3امپر 5408هم بزار در ورودی

شما هر روشی رو خواستی استفاده کن

ماژول های اماده رو فقط دیدم باهاش کار نکردم که بگم ایمنی داره یا نه ازش خبر ندارم..

یه روش هست دیگه هم هست روش سری کردن دیود ها مثلا با دیود ولتاژ رو برسون به 7 یا 8ولت بعد این مدار رو قرار بده (وقتی 12ولته برسون به 7ولت وقتی ماشین روشن بشه حد اکثر تا14.6هم میره ولتاژ

ماشین)در این صورت دیگه خیلی فشار رو کم می تونی بکنی(اینم واسه ایمنی بیشتر)اینم مداری که میشه:

فقط یه خازن470میکرو در ورودی رگولاتور بزار (یادم رفت بزارم)

توی این مدار وقتی ماشین خاموشه وبرقش 12ولته ورودی رگولاتور 7.1ولت داریم و وقتی روشنه و ولتاژَ 14.6ولته 9.7ولت داریم

موفق باشی
                  جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۰۷:۴۵ ۱۳۹۵/۰۴/۲۳.
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام

رگولاتور7805قبلش یه مقاومته و نمی سوزه فقط یکمی داغ میشه که باید خنک بشه(اگه خیلی داغ بشه مقدار مقاومت رو کم کم افزایش باید داد) همه فشار ها روی ترانزیستوره که خوب خنک بشه مشکلی

نیست واسه هردوشون یه فن وهیت سینک جدا باید بزاری

یه فیوز هم بزار واسه اطمینان با یه دیود 3امپر 5408هم بزار در ورودی

شما هر روشی رو خواستی استفاده کن

ماژول های اماده رو فقط دیدم باهاش کار نکردم که بگم ایمنی داره یا نه ازش خبر ندارم..

یه روش هست دیگه هم هست روش سری کردن دیود ها مثلا با دیود ولتاژ رو برسون به 7 یا 8ولت بعد این مدار رو قرار بده (وقتی 12ولته برسون به 7ولت وقتی ماشین روشن بشه حد اکثر تا14.6هم میره ولتاژ

ماشین)در این صورت دیگه خیلی فشار رو کم می تونی بکنی(اینم واسه ایمنی بیشتر)اینم مداری که میشه:

فقط یه خازن470میکرو در ورودی رگولاتور بزار (یادم رفت بزارم)

توی این مدار وقتی ماشین خاموشه وبرقش 12ولته ورودی رگولاتور 7.1ولت داریم و وقتی روشنه و ولتاژَ 14.6ولته 9.7ولت داریم

موفق باشی
                    ب نظرتون وقتی میشه با رگلاتورای سویچینگ با بازده بالا و تلفات کم تبدیل ولتاژ انجام داد وجود 9 تا دیود تو ورودی یه کم غیر اصولی نیست؟!
                    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
                      ب نظرتون وقتی میشه با رگلاتورای سویچینگ با بازده بالا و تلفات کم تبدیل ولتاژ انجام داد وجود 9 تا دیود تو ورودی یه کم غیر اصولی نیست؟!
                      بله غیر اصولی که هست ولی شدنیه وراهی جز این نیست واسه خاطر اطمینان...

از lm2575استفاده کن که جریان خروجیش هم 3امپره اونم خنکش کنی مشکلی پیش نمیاد
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                        لینک زیر رو توی ی تاپیک دیگه هم گذاشتم
                        اینو هم میتونید بررسی کنید:

www.intelart.ir

دیدگاه

بله غیر اصولی که هست ولی شدنیه وراهی جز این نیست واسه خاطر اطمینان...

از lm2575استفاده کن که جریان خروجیش هم 3امپره اونم خنکش کنی مشکلی پیش نمیاد
                          ممنون بابت جوابتون
                          فک میکنم منظور شما lm2576 بوده باشه ک 3 امپره چون 2575حد اکثر 1 امپر هست

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani نمایش پست ها
                          سلام
                          لینک زیر رو توی ی تاپیک دیگه هم گذاشتم
                          اینو هم میتونید بررسی کنید:
                          http://www.learningelectronics.net/c...-notebook.html
                          مدار خیلی خوبیه حتی undervoltage lockout هم داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
                            ممنون بابت جوابتون
                            فک میکنم منظور شما lm2576 بوده باشه ک 3 امپره چون 2575حد اکثر 1 امپر هست

مدار خیلی خوبیه حتی undervoltage lockout هم داره
                            بله درست میگین از 2576استفاده کنید که 3امپره ولتاژش هم متغییره

موفق باشید
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X