اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه سنسور آمونیاک برای مرغداری ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه سنسور آمونیاک برای مرغداری ها

سلام خدمت همه مهندسین سایت

راستش قبل اینکه بخوام این تاپیکو باز کنم کلی تو سایت گشتم توضیحات زیادی بود اما اکثر تاپیک ها برای سال های گذشته بود و هیچکدوم به نتیجه آخر نرسید

صحبت بیشتر بین MQ137 و TGS2444 بود دو سنسور که اولیش الان راحت تر پیدا میشه و دومیش بسختی (شاید 1 یا 2 سایت دیدم) خودم آستین بالا زدم که این دستگاهو بسازم هدف سنس گاز آمونیاک کالیبره کردن و ساختن دستگاه کاملش برای مرغداری هاست بطوری که فن های مرغداری رو واسه مقدار گاز مشخص روشن کنه و حالا جلوتر دیتا هایی هم برای دستگاه های دیگر بفرسته که مورد اول اجباریه و مورد دوم اختیاریه که اگه همکاری بشه ایشاالله کاملش کنیم

خب قدم اول سنسور مناسبه هر مرحله که تموم بشه به پست اول اضافه میکنم تا مدار و شماتیک و غیره و انشاالله محصول نهایی

در مورد سنسور MQ137 که شکلش اینجوریه :

توضیحات متفاوت بود یه سری میگن نا پایداره و دیر راه میوفته و غیره تجربه خودم در مورد سنسور های MQ نه تا این حد ، اما خب مشکلاتی رو داره اول اینکه سنسور باید گرم بشه و شاید یه 1 دقیقه ناپایداری های سنگین داره اما بعد از اون شاید زیاد فرقی نکنه مشکل دومش دقت کمشه دوستانی که تجربه کار برای مرغداری هارو دارن لطفاً راهنمایی کنن که چه مقدار دقت برای یک مرغداری لازمه ازونجایی که داریم در مورد جان موجود زنده صحبت میکنیم یکم خودم استرس دارم سر این موضوع
    و سنسور دوم که TGS2444 که نسبت به قبلی خیلی گرون قیمته شکلش اینجوریه :

دقت خیلی بالا و مصرف کم از مزیت هاش بشمار میاد نسبت به سنسور قبلی
    من بین سنسور ها همین 2 تا رو برای آمونیاک پیدا کردم ازونجایی که تا حالا تو بحث مرغداری نبودم خوشحال میشم اگه کسی تجربه داره اطلاعات لازم واسه اتوماسیون این بخش رو بهمون بده تا بتونیم راحت تر طراحی رو انجام بدیم
    خیلی وقته که اینجور تاپیک ها زده نشده پس بسم الله مهندسین
    اینم دیتاشیت های سنسور ها :
    برای MQ137:

http://eph.ccs.miami.edu/precise/GasSensorSpecs/NH3.pdf

برای TGS2444:

http://www.diltronic.com/wordpress/w.../TGS_24441.pdf

کسی نیست بخواد همکاری کنه؟
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۷:۰۷ ۱۳۹۵/۰۴/۲۳.

پاسخ : ساخت دستگاه سنسور آمونیاک برای مرغداری ها

با دروود

من قبل از خدمت سربازی دستگاه هایی رو برای سنس آمونیاک، Co و دما و رطوبت مرغداری انجام میدادم که همه اینها با مدباس شبکه بودن. در هر سالن بسته به شرایط و میزان فضا تعدادی از این دستگاه ها کار گذاشته می شد و به قول شما فن، هیتر، آلارم و سایر موارد مورد نیاز هماهنگ با این ها کار می کردن.

سنسور آمونیاک من MQ137 بود و مشکلی هم نداشت.
    اما در کل سنسورهای TGS یه چیز دیگه س.چه از لحاظ مصرف، دقت و پایداری.

در صورتی که بخواین دستگاهی بسازین تا مقدار گاز محیط رو نمایش بده و خیلی هم دقیق باشه که به قطع باید از TGS استفاده کنید ولی برای استفاده در مرغداری همون MQ137 مشکلی نداره.

موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
      با دروود

من قبل از خدمت سربازی دستگاه هایی رو برای سنس آمونیاک، Co و دما و رطوبت مرغداری انجام میدادم که همه اینها با مدباس شبکه بودن. در هر سالن بسته به شرایط و میزان فضا تعدادی از این دستگاه ها کار گذاشته می شد و به قول شما فن، هیتر، آلارم و سایر موارد مورد نیاز هماهنگ با این ها کار می کردن.

سنسور آمونیاک من MQ137 بود و مشکلی هم نداشت.
      اما در کل سنسورهای TGS یه چیز دیگه س.چه از لحاظ مصرف، دقت و پایداری.

در صورتی که بخواین دستگاهی بسازین تا مقدار گاز محیط رو نمایش بده و خیلی هم دقیق باشه که به قطع باید از TGS استفاده کنید ولی برای استفاده در مرغداری همون MQ137 مشکلی نداره.

موفق باشید
      سلام ممنون از راهنماییتون چون میخوام این پروژه رو کامل انجام بدم و اینجا بزارم لازم بود که بدونم از کدوم شروع کنم
      والا تو ایران مشکلی که هست اینه که مشتری دنبال قیمت پایین تره طوری که کارش راه بیوفته وگرنه خودمم tgs رو بیشتر ترجیح میدادم پس واسه شروع با سنسور MQ137 شروع میکنیم اگه خدا خواست بقیه موارد رو هم توش لحاظ میکنیم
      موضوع دومی که الان واسم جای سواله اینه که تو مرغداری ها معمولاً چند تا ازین سنسور ها بکار میره و معمولاً در چه ارتفاعی نصب میشه که بخواد عملکرد درستی داشته باشه
      بیشتر من مشکلم اطلاعاتیه که خود مرغداری ها لازم دارن تا جوجه ها سالم بمونن چون یبار رفتم جایی منو راه ندادن و یجور صحبت میکردن انگار میخوام جوجه هاشونو بدزدم

دیدگاه

در کل هیچ مرغداری افراد غیر از کادر خودش رونباید راه بده و این برای برای جوجه ها لازمه.

نکته دوم اینکه فاصله نصب تا 50 الی 70 سانتی زمین نصب میشن.
        کتاب هایی در رابطه با آموزش کار در سالن های مرغداری هست که می تونید تهیه کنید.
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X