اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تغذیه 24 به 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تغذیه 24 به 5 ولت

هم اکنون که ساعت 3:20 بامداده اتفاقی قابل پیش بینی تلخ و خنده دار(از نوع تلخش باز) برام افتاد
    یه آداپتور 24 ولت دارمکه ازش برای روشن کردن یه مدار ظریف مریف میکروکنترلری استفاده کردم
    یه رگولاتور 7805 (بدون خازن های ورودی خروجی) برای تبدیل 24 به 5 استفاده کردم ولی...
    قبل از وصل مدار میکرویی به تغذیه 5 ولت و رگولاتور 7805، تست ولتاژی انجام دادم و اوکی بود
    حالا به هر دلیلی مدار میکرویی جواب نداد (که بر من پوشیده مونده فعلا)
    خازن 470 میکروفارادی رو به دلیل اینکه حدس زدم میکرو تو حالت ریست به خاطر تغذیه هست رو تو مدار قرار دادم و ....
    همه قطعات حساس بخش پنج ولت به لقا الله پیوستن چون رگولاتور قبل از همه مرجوم شده بود و کل ولتاژ ورودی رفت به خروجی

حالا این همه داستان گفتم که چی؟

من میخوام یه ولتاژ ورودی 24 ولت رو تبدیل کنم به 5 ولت
    جریان مورد نیازم کمتر از 50 میلی آمپره ولی جهت اطمینان 100 میلی آمپر در نظر بگیریم

مداذی می خوام که این کار رو با اطمینان برام انجام بده
    مدار جمع و جوری میخوام
    لطفا کمک کنید
    ممنون

پاسخ : مدار تغذیه 24 به 5 ولت

داداش شما تو ساعت 3:20 بامداد پدر رگولاتور رو درآورده ای که .
    به این لینک برو منم دقیقا میخام کار شمارو انجام بدم
    دوستان آیا رگولاتور ی هست که بتونم 24 ولت رو به 5 ولت تبدیل کنم ، و حدودا 3 آمپر هم بگیرم ؟؟ یا چیکار باید کرد که نسوزه ؟!! آخه خیلی مسخرست من بیام 24 رو به 18 و 18 رو به 12 و 12 رو به 8 و 8 رو به 5 تبدیل کنم!! با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

از lm317 استفاده کن ولی اگه یک تغذیه عالی احتیاج داری lm2576 دیگه مرگ نداره

دیدگاه

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/2154-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-lm2596-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-123v-30v-3a.html

دیدگاه

lm2576 پیشنهاد میشه
          درصورتی ک ورودی شما در حالت دی سی 24 ولت هست استفاده از 7805 مناسب نیست
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
          مخترع برتر شمال غرب سال 96
          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

با سلام
            برای تبدیل 24 ولت به 5 ولت با رگولاتور های خطی بهتر است در چند مرحله اینکار انجام شود مثلا ابتدا 24 به 18 و سپس به 12 و 9 و نهایتا به 5 چون معمولا اختلاف ولتاژ ورودی و خروجی ضربدر جریان مصرفی بصورت تلفات حرارتی روی رگولاتور ظاهر میگردد و سبب سوختن رگولاتور میگردد . و لذا باید رگولاتور خنک شود که با نصب هیت سینک و گاهی اوقات با تهویه اجباری خنک گردد .البته به پیشنهاد دوستان میتوانید از رگولاتور سویچینگ lm2576 نیز استفاده نمایید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
              با سلام
              برای تبدیل 24 ولت به 5 ولت با رگولاتور های خطی بهتر است در چند مرحله اینکار انجام شود مثلا ابتدا 24 به 18 و سپس به 12 و 9 و نهایتا به 5 چون معمولا اختلاف ولتاژ ورودی و خروجی ضربدر جریان مصرفی بصورت تلفات حرارتی روی رگولاتور ظاهر میگردد و سبب سوختن رگولاتور میگردد . و لذا باید رگولاتور خنک شود که با نصب هیت سینک و گاهی اوقات با تهویه اجباری خنک گردد .البته به پیشنهاد دوستان میتوانید از رگولاتور سویچینگ lm2576 نیز استفاده نمایید .
              سلام

سری کردن رگولاتور ها در چند طبقه اصلا توصیه نمیشه(اصولی نیست)..lm2576بهترین راهه
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X