اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوییچ ac با کلید زنی بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوییچ ac با کلید زنی بالا

سلام
    میخوام با میکرو برقAC رو سوییچ کنم با سرعت بالا...جریان هم در حد راه اندازی رله نیست ضمن اینکه کلید زنی پایینه...از تریاک استفاده کنم؟! مدلی رو میشناسین بهم معرفی کنین؟ مدار خاصی نداره بستنش به میکرو؟ ممنون

پاسخ : سوییچ ac با کلید زنی بالا

با تریاک نمیتونی و فقط میتونی به اندازه فرکانس ولتاژ ac سوییچ بزنی مثلا اگه 50 هرتز فرکانس ولتاژ شما هست با فرکانس 50 هرتز میتونی سوئیچ بزنی. فکر کنم با igbt یا ماسفت بتونی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
      با تریاک نمیتونی و فقط میتونی به اندازه فرکانس ولتاژ ac سوییچ بزنی مثلا اگه 50 هرتز فرکانس ولتاژ شما هست با فرکانس 50 هرتز میتونی سوئیچ بزنی. فکر کنم با igbt یا ماسفت بتونی
      IGBT فقط فرقش با تریاک اینه که یطرفست؟! اگه ولتاژ گیت قطع شه خاموش میشه؟! تحریک گیتش یا ولتاژه یا جریان؟!

دیدگاه

اگه دو تاشو معکوس بزاری کار میده . قبلا تست کردم . بعد باید 2 تاشو با هم روی گیت هاش سوئیچ بزنی

دیدگاه

اگه دو تاشو معکوس بزاری کار میده . قبلا تست کردم . بعد باید 2 تاشو با هم روی گیت هاش سوئیچ بزنی
          اگه بخوام یه لامپ 100 رو برا این ترانزیستور خاموش روشن کنم با کلید زنی بالا با یکیش جواب میده دیگه؟ مدار ندارین ازش بزارین؟

دیدگاه

خوب اگه لامپ 100 احتیاج داری برق dc کن بعد با یک ترانزیستور سوئیچ بزن . بده به پل دیود و بعد یک خازن 33 میکرو 400 ولت بعد اون طرف با یک ماسفت سوئیچ بزن .

دیدگاه

خوب اگه لامپ 100 احتیاج داری برق dc کن بعد با یک ترانزیستور سوئیچ بزن . بده به پل دیود و بعد یک خازن 33 میکرو 400 ولت بعد اون طرف با یک ماسفت سوئیچ بزن .
              چرا ماسفت؟

دیدگاه

چون من نمیدونم شما چقدر جریان میخواهید بکشید بعدا . ماسفت مطمئن تره . گرمای کمتری داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrang73 نمایش پست ها
                  سلام
                  میخوام با میکرو برقAC رو سوییچ کنم با سرعت بالا...جریان هم در حد راه اندازی رله نیست ضمن اینکه کلید زنی پایینه...از تریاک استفاده کنم؟! مدلی رو میشناسین بهم معرفی کنین؟ مدار خاصی نداره بستنش به میکرو؟ ممنون
                  منظورتون از سرعت بالا چه فرکانسی هست ؟؟؟؟

هرکی به سرعت بالا یه چیزی میگه !!! یکی میگه 10هرتز یک دیگه میگه 200KHZ

نوشته اصلی توسط behrang73 نمایش پست ها
                  اگه بخوام یه لامپ 100 رو برا این ترانزیستور خاموش روشن کنم با کلید زنی بالا با یکیش جواب میده دیگه؟ مدار ندارین ازش بزارین؟
                  اگه برای کنترل میزان نور لامپ رشته ای میخواین همون ترایاک جوابگو هست ، نیاز به استفاده از سوئیچ دیگه ای نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X