اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موم آب شده روی کیت الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موم آب شده روی کیت الکترونیک

یک برد الکترونیک هستش که خیلی در معرض گرما قرار داره و نمیدونم چرا موم های که روی اون گذاشتن کاملا تغییر شکل داده و مثل اشک شمع حرکت کرده و باز ظاهرا این مودم در اثر گرمای زیادی که معمولا این برد درش قرار داره به حالت نیمه رسانا درمیاد و کارکرد برد مذبور رو مختل میکنه ، ممنون میشه محبت کنید بفرمایید چطور این مومهای آب شده رو از روی قطعات و کیت پاک کنم

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

پاسخ : موم آب شده روی کیت الکترونیک

اصلا این موم به چه دردی میخوره؟ چرا روی برد میذارن؟

دیدگاه

منم موندم چرا این کار رو کردن که الان به این روز افتاده
      ممنون میشم اساتید راهنمایی کنند

دیدگاه

اگه با گرما شل میشه برد کج بگیر و با سشوار بگیر به برد . یه 80 دیجه که گرم بشه فکر کنم خوبه . وقتی شل شد این موم ها میره یه گوشه ای جمع میشه . با دستمال هم اون قسمت هایی که موم لغزیده پاک کن پشت سر هم ببین خوب میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          اگه با گرما شل میشه برد کج بگیر و با سشوار بگیر به برد . یه 80 دیجه که گرم بشه فکر کنم خوبه . وقتی شل شد این موم ها میره یه گوشه ای جمع میشه . با دستمال هم اون قسمت هایی که موم لغزیده پاک کن پشت سر هم ببین خوب میشه
          امتحان میکنم
          ممنون ولی فکر کنم بازم آثارش کاملا پاک نشه و روی پایه های قطعات باز بمونه. درسته؟

دیدگاه

اون که بله آثار پاک نمیشه ولی حالت نیمه رسانایی کم میشه . اگه من جای شما بودم بعدش با هیتر آی سی های حساس بر میداشتم زیر آی سی قشنگ پاک میکردم بعد دوباره آی سی لحیم میکردم . خود کرمای 300 درجه ای هیتر هم احتمال زیاد اون موم بخار یا خاصیت نیمه رسانایی اونو کم یا حذف میکنه . تست کن

دیدگاه

نرم هستش یا سفت؟(موقعی که خنکه) مطمئنی موم هستش یا خودتون فعلا همین جوری میگین موم چون شبیهشه.

خیلی اتوموتیو ساخته شده. شبیه ECU موتور ماشین هستش.
              جدیدترین ویرایش توسط روح الامین; ۱۲:۵۸ ۱۳۹۵/۰۴/۲۴.

دیدگاه

سلام
                یبار که پخش ماشینو باز کردم یه قسمتش کلی از این موم(به قول دوستمون) ریخته بود...اول تاجایی که میشد با برس اضافاتشو برداشتم بعدش با اسپری ناهید تمیزش کردم..ولی یکم سخت حل میشد...
                تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh نمایش پست ها
                  نرم هستش یا سفت؟(موقعی که خنکه) مطمئنی موم هستش یا خودتون فعلا همین جوری میگین موم چون شبیهشه.

خیلی اتوموتیو ساخته شده. شبیه ECU موتور ماشین هستش.
                  بله دوست عزیز ، ecu. ماشین هستش ، زمان خنکی کاملا سفت هستش ، درباره موم بودن هم مطمعن نیستم ولی روی همچین قطعه ای چی بجز موم میتونه باشه؟
                  ضمنا این موضوع که موقع گرم شدن ممکنه رسانا باشه اصلا شدنیه یا خیر؟ اصلا برای چی این موم رو زدن ، احتمالا بخاطر عایق و غیر رسانا بودنش هست درسته یا اشتباه حدس میزنم؟
                  زمانی که گرمای شدید به ecu. میخوره بطوری که دست نمیشه بهش دست زد قطعه مذبور درست کار نمیکنه ، در زمانهای که خنک باشه یا گرم مشکلی نداره
                  به نظرتون ممکنه از کدوم قطعه این اشکال بوجود بیاد؟

دیدگاه

تا جایی که من میدونم روی ecu ماشین رزین میریزند نه موم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arsmnat نمایش پست ها
                      بله دوست عزیز ، ecu. ماشین هستش ، زمان خنکی کاملا سفت هستش ، درباره موم بودن هم مطمعن نیستم ولی روی همچین قطعه ای چی بجز موم میتونه باشه؟
                      ضمنا این موضوع که موقع گرم شدن ممکنه رسانا باشه اصلا شدنیه یا خیر؟ اصلا برای چی این موم رو زدن ، احتمالا بخاطر عایق و غیر رسانا بودنش هست درسته یا اشتباه حدس میزنم؟
                      زمانی که گرمای شدید به ecu. میخوره بطوری که دست نمیشه بهش دست زد قطعه مذبور درست کار نمیکنه ، در زمانهای که خنک باشه یا گرم مشکلی نداره
                      به نظرتون ممکنه از کدوم قطعه این اشکال بوجود بیاد؟

با سلام و درود
                      وقتی داغ هست شما با مولتی متر مقاومت الکتریکی این مواد را بسنج تا مطمئن بشوی که رسانا هست یا نه.

گاهی اوقات استفاده از مسواک و حلّال هایی مثل بنزین برای پاک کردن برخی چربی های روی مدار کارساز است.

دیدگاه

با تینر 20000 هزار برد رو شست و شو بده و روی قسمت های موم گرفته رو تینر بریز و بعد یه دقیقه نرم میشه و راحت میتونی جداشون کنی.

دیدگاه

احتمالش هست که چسب مخصوص اپوکسی(epoxy) باشه. من یه همچین چیزی رو توی مدار یه تلفن دیدم. ولی اون اگه اشتباه نکرده باشم چسب حرارتی بود به رنگ تقریبا همین ولی سفت بود.
                          بعضی مواقع برای محکم نگه داشتن قطعات و یا تقویت استحکام در برابر ضربه. به عنوان عایق همه میشه.
                          در مورد رسانایی من نمی دونم چه مارکی یا چه چیزی بوده ولی قاعدتا نباید باشه. معمولا باید محکم باشه و در برابر دما هم مقاوم باشه.

زمانی که گرمای شدید به ecu. میخوره بطوری که دست نمیشه بهش دست زد قطعه مذبور درست کار نمیکنه ، در زمانهای که خنک باشه یا گرم مشکلی نداره به نظرتون ممکنه از کدوم قطعه این اشکال بوجود بیاد؟
                          اون وسط اون IC کنترلر اصلی هستش. میتونه پردازنده یا به احتمال زیاد ماکروکنترلر باشه. اگه عکس خوب بزرگ بذاری شاید بتونیم دیتاشیتش رو گیر بیاریم. این ICها محدودیت دمایی دارند. توی دیتاشیتشون ماکزیمم و مینیمم دما رو نوشته. ممکنه از جاهای دیگه هم بروز کنه.
                          این ECU به بدنه موتور پیچ میشه؟ به کجا پیچ میشه که اینقدر گرم میشه؟
                          می تونی بین بدنه این قطعه و اون دیواره گرم پشم شیشه بذاری تا از انتقال حرارتش کم کنه؟ این فقط یه ایده از من هستش. به نظرم اینطوری میشه خنک نگهش داشت و در نتیجه همیشه کار میکنه.

مشتاق شنیدن جوابتون هستم.

دیدگاه

راستش یک مقدار تو سایتهای آموزش ecu. گشتم اونجا گفته معمولا برای هر کنترلری یک بخش وجود داره
                            من قبلا که با دیاگ چک کردم ، فقط برای یکی از کنترلر ها خطا نشون میداد ، و احتمالا هم فقط همون بخش دچار اشکال شده و گرما باعث خطا رد کردنش میشه
                            حالا اگر. بتونیم بخش های کنترلی رو تشخیص بدیم و قطعه ای که کنترل رو انجام میده رو پیدا و تعویض کنیم حتما مشکل رفع میشه
                            تا جایی که میدونم کنترلر هاش بوسیله مقاومت های ntc دیتا رو از بخش های مختلف ماشین میگیره

دیدگاه

راستش یک مقدار تو سایتهای آموزش ecu. گشتم اونجا گفته معمولا برای هر کنترلری یک بخش وجود داره
                              من قبلا که با دیاگ چک کردم ، فقط برای یکی از کنترلر ها خطا نشون میداد ، و احتمالا هم فقط همون بخش دچار اشکال شده و گرما باعث خطا رد کردنش میشه
                              حالا اگر. بتونیم بخش های کنترلی رو تشخیص بدیم و قطعه ای که کنترل رو انجام میده رو پیدا و تعویض کنیم حتما مشکل رفع میشه
                              تا جایی که میدونم کنترلر هاش بوسیله مقاومت های ntc دیتا رو از بخش های مختلف ماشین میگیره
                              شما شغلتون چیه؟
                              آشنایی یا تخصص در برق و الکترونیک دارید؟(حدس میزنم نه خیلی)

توی مدارتون قطعه زیاد هستش. منظورم IC هستش. شما تصویر خوب هم نذاشتید ما نظر بدیم.

راستی این ECU مال چه ماشینی هستش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X